Рішення
від 06.02.2023 по справі 160/17113/22
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 лютого 2023 року Справа № 160/17113/22 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіБухтіярової М.М.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «КАФРІНС» до Головного управління ДПС в Дніпропетровській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

28.10.2022 Товариство з обмеженою відповідальністю «КАФРІНС» (далі ТОВ «КАФРІНС», позивач) звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі - відповідач-1), Державної податкової служби України (далі - відповідач-2), в якому, з урахувань уточнення від 30.11.2022, позивач просить:

- визнати протиправними та скасувати рішення Комісії Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №7256059/43871969 від 26.08.2022 року, №7256048/43871969 від 26.08.2022 року, №7256058/43871969 від 26.08.2022 року, №7256060/43871969 від 26.08.2022 року про відмову в реєстрації податкових накладних №70 від 18.07.2022 року; № 62 від 01.07.2022 року; № 63 від 11.07.2022 року та №64 від 12.07.2022 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов`язати Державну податкову службу зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні № 70 від 18.07.2022року; № 62 від 01.07.2022 року; № 63 від 11.07.2022 року та №64 від 12.07.2022 року за № 1 від 19.11.2020 р., поданою Товариством з обмеженою відповідальністю «КАФРІНС», код ЄДРПОУ 43871969, за датою фактичного подання.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що відповідно до приписів пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України позивачем були складені та направлені на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №70 від 18.07.2022, №62 від 01.07.2022, №63 від 11.07.2022 та №64 від 12.07.2022. В результаті обробки сформовано квитанції, згідно з якими вказані податкові накладні прийнято, однак реєстрацію зупинено. У квитанціях зазначено, що реєстрацію зупинено відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, оскільки платник податку відповідає п.1 Критеріїв ризиковості платника податків, та запропоновано надати пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної в податкових накладних для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних. Позивач зауважує, що зупинення реєстрації ПН/РК за п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій відбувається у разі одночасного дотримання трьох умов: відсутність товару в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товару, що на постійній основі постачається; обсяг постачання дорівнює або перевищує товарні залишки; переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС. Натомість, надіслані квитанції містять вимоги про надання пояснень та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК. При цьому, контролюючим органом не зазначено, які саме документи слід надати для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН. Позивач вказує, що в подальшому ним було направлено пояснення №4 та копії документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено, на підтвердження реальності здіснення господарської операції. Проте, відповідачем прийняті оспорювані рішення про відмову реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з наданням платником податку копій документів, складених з порушенням. Позивач не погоджується з такими рішеннями, вважає їх необґрунтованими, формальними, оскільки контролюючим органом не були враховані пояснення та первинні документи, які надавались до них. Крім того, в оскаржуваних рішеннях не зазначено, які вимоги законодавства порушено при складанні документів та яких саме конкретно документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних. Поряд з цим, товариством вчинено усі необхідні дії щодо реєстрації податкових накладних, надані пояснення з підтверджуючими документами, акти наданих послуг, товарно-транспортні накладні, заявки, платіжні доручення та інші документи на підтвердження реальності господарських операцій. За таких обставин, правових підстав для прийняття рішення, що оскаржуються, не було, тому просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07.11.2022 адміністративний позов залишено без руху та встановлено позивачеві строк - десять днів з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків позову.

11.11.2022 від позивача надійшла заява, до якої долучено платіжне доручення №272 від 10.11.2022 на суму 7443,00грн., копії рішень за результатами розгляду скарги від 19.09.2022 №45020/43871969/2, від 13.09.2022 №41507/43871969/2, від 13.09.2022 №41510/43871969/2, від 13.09.2022 №41509/43871969/2, та їх копії відповідачам.

15.11.2022 позивачем подана заява про уточнення позовних вимог щодо повного найменування позивача.

15.11.2022 представником позивача в приміщенні суду засвідчено копії документів, долучених до позовних матеріалів.

16.11.2022 позивачем подано адміністративний позов (уточнений) та його копії для відповідачів із зазначенням повного найменування позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю «КАФРІНС», проте без уточнення номерів податкових накладних, яких стосуються заявлені позовні вимоги, та без надання доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а саме: засвідчених належним чином копій рішень, що оскаржуються (№ 7256059/43871969 від 26.08.2022 року, 7256058/43871969 від 26.08.2022 року, 7256058/43871969 від 26.08.2022 року, 7256060/43871969 від 26.08.2022 року).

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 21.11.2022 продовжено позивачу строк для усунення недоліків позову, що викладені в ухвалі суду від 07.11.2022, на п`ять днів з дня отримання копії цієї ухвали суду.

23.11.2022 від позивача надійшла заява про долучення копії рішень, що оскаржуються.

30.11.2022 позивачем подано адміністративний позов (уточнений) та його копії для відповідачів.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01.12.2022 прийнято адміністративний позов (уточнений) до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №160/17113/22, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами та встановлено відповідачам строк для подання відзиву на позов протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії цієї ухвали разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідачів.

У зв`язку з недостатнім фінансуванням суду на здійснення витрат на закупівлю поштових марок та оплати послуг відправлення поштової кореспонденції, копія ухвали від 01.12.2022 була направлена учасникам справи засобами електронного зв`язку та доставлена, що підтверджується звітом про успішне доставлення електронного листа.

Крім того, копію ухвали суду від 01.12.2022 разом із позовною заявою та доданими до неї документами у паперовому вигляді отримано відповідачем-1 нарочним 06.12.2022, що підтверджується розпискою про отримання, відповідачем-2 08.12.2022 згідно із рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, наявними в матеріалах справи.

28.12.2022 від Головного управління ДПС у Дніпропетровській області засобами поштового зв`язку надійшов відзив, в якому відповідач-1 позовні вимоги не визнає, просить у задоволенні позову відмовити. В обґрунтування своєї позиції зазначає наступне. Позивачем направлено до Єдиного реєстру податкових накладних на реєстрацію податкові накладні: № 62 від 01.07.2022 року; № 63 від 11.07.2022 року; № 64 від 12.07.2022 року та № 70 від 18.07.2022 року. За результатами розгляду Комісією ГУ ДПС у Дніпропетровській області документів, наданих ТОВ «КАФРІНС» (код 43871969) прийнято Рішення від 26.08.2022 №7256059/43871969, від 26.08.2022 №7256058/43871969, від 26.08.2022 №7256057/43871969 та від 26.08.2022 № 7256060/43871969 про відмову у реєстрації податкових накладних у зв`язку з наданням послуг ТОВ «СТРОЙКАПІТАЛ» (код 38262748), яке внесено до переліку ризикових платників податків, та ненаданням документів на придбання палива. Відповідачем вказано, що у платника податку є обов`язок вести бухгалтерський облік господарських операцій шляхом складання первинних документів, які повинні відповідати вимогам ч.2 ст.9 Закону №996, наявність у платника яких підтверджує факт здійснення господарської операції. Враховуючи такий обов`язок, платник податку є обізнаним з тим, які первинні документи ним було складено, і які в силу вимог Закону №996 підтверджують факт господарської операції. Рішення про реєстрацію/відмову у реєстрації податкової накладної приймається за результатами оцінки наданих суб`єктом господарювання документів. Комісія при прийнятті оскаржуваного рішення діяла в межах повноважень та у спосіб, що передбачений законом. Щодо зобов`язання податковий орган зареєструвати податкові накладні, відповідачем зазначено, що це є дискреційним повноваженнями контролюючого органу та виключно компетенцією уповноваженого органу. Для ухвалення рішення про зобов`язання ДПС зареєструвати податку накладну, суд повинен перевірити саме той факт, що податкова накладна, подана позивачем, відповідає всім критеріям відповідно до пункту 12 Порядку №1246 і її можливо зареєструвати в ЄРПН. При цьому, така перевірка здійснюється податковим органом автоматично і судом не може бути проведена. За таких обставин, вважає позовні вимоги необґрунтованими, а позов таким, що не підлягає задоволенню.

28.12.2022 від Державної податкової служби України надійшов відзив, в якому відповідач-2 позовні вимоги не визнає та просить в задоволенні позову відмовити. В обґрунтування своєї позиції зазначає наступне. Підприємством направлено до Єдиного реєстру податкових накладних на реєстрацію податкові накладні: № 62 від 01.07.2022 року; № 63 від 11.07.2022 року; № 64 від 12.07.2022 року та № 70 від 18.07.2022 року. За результатами розгляду Комісією ГУ ДПС у Дніпропетровській області документів, наданих ТОВ «КАФРІНС» (код 43871969), прийнято Рішення від 26.08.2022 № 7256059/43871969, 26.08.2022 №7256058/43871969, 26.08.2022 №7256057/43871969 та 26.08.2022 № 7256060/43871969 про відмову у реєстрації податкових накладних у зв`язку з наданням послуг ТОВ «СТРОЙКАПІТАЛ» (код 38262748), яке внесено до переліку ризикових платників податку, та ненаданням документів на придбання дизельного палива. Щодо вимог про зобов`язання податковий орган зареєструвати податкову накладну, відповідачем зазначено, що наділивши державні органи та осіб, уповноважених на виконання функцій держави дискреційними повноваженнями, законодавець надав відповідному державному органу та особам уповноваженим на виконання функцій держави певну свободу розсуду при прийнятті управлінського рішення, а отже позовні вимоги «Кафрінс» про зобов`язання ДПС України зареєструвати податкову накладну є необґрунтованими, оскільки без надання правової оцінки рішенню комісії регіонального рівня, зобов`язання ДПС України зареєструвати податкову накладну є передчасним. Відповідач-2 зазначає, що пункт 12 Порядку 1246 встановлює, що після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200 1.3 і 200 1.9 статті 200 1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.): наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації / зупинення реєстрації / відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис». «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Відповідно до п. 13 Порядку 1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Тобто, Порядок 1246 визначає критерії, яким повинна відповідати податкова накладна, та в обов`язковому порядку повинна пройти перевірки у разі її надходження до ЄРПН. Для ухвалення рішення про зобов`язання ДПС зареєструвати податку накладну, суд повинен перевірити саме той факт, що податкова накладна, подана позивачем, відповідає всім критеріям відповідно до пункту 12 Порядку №1246 і її можливо зареєструвати в ЄРПН. З огляду на викладене, відповідач вважає, що підстави для задоволення позову відсутні, просить у його у задоволенні відмовити.

Частиною першою статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

Відповідно до частини п`ятої та восьмої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.

Згідно з частиною п`ятою статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України датою ухвалення судового рішення у порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Дослідивши матеріали справи та надані докази, проаналізувавши зміст норм матеріального та процесуального права, що регулюють спірні правовідносини, суд доходить висновку про задоволення позовних вимог, з огляду на наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «КАФРІНС» зареєстроване 16.10.2020, про що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вчинено запис про проведення державної реєстрації юридичної особи за кодом ЄДРПОУ 43871969.

Згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань основний вид економічної діяльності товариства за КВЕД: 49.41-Вантажний автомобільний транспорт; а також позивач здійснює свою господарську діяльність і в інших напрямках (інші): 46.11-Діяльність посередників у торгівлі сільськогосподарською сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною та напівфабрикатами, 46.21-Оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин, 46.90-Неспеціалізована оптова торгівля, 52.29-Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту, 69.20- Діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту; консультування з питань оподаткування, 80.20- Обслуговування систем безпеки тощо.

Позивач є платником податку на додану вартість з 01.11.2020, індивідуальний податковий номер 438719604642.

08.06.2022 між Товариством з обмеженою відповідальністю «КАФРІНС» (виконавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Стройкапітал» (замовник) укладено Договір про надання транспортно-експедиційних послуг перевезення вантажів автомобільним транспортом №08062022 від 08.06.2022 (а.с.91-93), предметом якого відповідно до пунктів 1.1., 1.2., даний Договір визначає порядок взаємовідносин між виконавцем і замовником, що виникають при транспортно-експедиційному обслуговуванні під час організації та виконання перевезень вантажів у міжміському сполученні і розрахунках при цих перевезеннях, відповідно до чинних законодавчих актів України. Виконавець приступає до виконання робіт на підставі Додаткової угоди іменованої надалі Заявка, яка є невід`ємною частиною даного договору.

Відповідно до підпунктів 2.1.2., 2.1.3. Договору замовник зобов`язується своєчасно передати виконавцю Заявку на надання транспортно-експедиційних послуг, в заявці повинні бути вказані всі необхідні для здійснення перевезень даних (опис вантажу, тип транспортного засобу, кількість автомобілів, дата завантаження, маршрут, адреса завантаження і вивантаження, вантажовідправник і вантажоодержувач, адреси митного оформлення, якщо такий є, вартість перевезення та умови оплати, особливі умови та інструкції). Забезпечити належне оформлення товарно-транспортних накладних та іншої необхідної супровідної документації на вантаж, що гарантує безперешкодний проїзд.

Пунктом 3.1. Договору сторони погодили, що ціни за цим Договором і його додатків (заявки) встановлені в національній грошовій одиниці України - в гривнях. Оплата послуг проводиться на підставі виставленого рахунку та акту виконаних робіт протягом одного банківського дня (п.3.2. Договору).

30.06.2022 Товариством з обмеженою відповідальністю «Стройкапітал» сформовано заявку №42 від 30.06.2022 на перевезення вантажу «будівельні матеріали» вагою 20 т. на вартість послуг 55000,00грн., в т.ч. 9166,66грн. ПДВ, яка погоджена сторонами договору №08062022 від 08.06.2022 (а.с.81), товарно-транспортну накладну №а-000002585 від 01.07.2022 (а.с.86).

01.07.2022 сторонами підписано акт надання послуг №5 від 01.07.2022 на суму 55000,00 грн., в т.ч. 9166,67грн. ПДВ (а.с.80).

На дату виникнення податкових зобов`язань позивачем було оформлено та подано на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкову накладну №62 від 01.07.2022 на загальну суму 55000,00 грн., в тому числі 9166,67грн. ПДВ (а.с.97).

Податкова накладна №62 від 01.07.2022 була прийнята, проте реєстрацію зупинено.

В квитанції №9138522563 від 26.07.2022 зазначено наступні підстави для зупинення реєстрації податкової накладної №62 від 01.07.2022:

«Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрації ПН/РК від 01.07.2022 №62 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 49.41 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомлено: показник «D» = 5.4236%, «Р» =0».

08.07.2022 Товариством з обмеженою відповідальністю «Стройкапітал» сформовано заявку №46 від 08.07.2022 на перевезення вантажу «будівельні матеріали» вагою 20 т. на вартість послуг 33000,00грн., в т.ч. 5500грн. ПДВ, яка погоджена сторонами договору №08062022 від 08.06.2022 (а.с.85), товарно-транспортну накладну №а-000002758 від 11.07.2022 (а.с.88).

11.07.2022 сторонами підписано акт надання послуг №6 від 11.07.2022 на суму 33000,00 грн., в т.ч.5500,00грн. (а.с.84).

На дату виникнення податкових зобов`язань позивачем було оформлено та подано на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкову накладну №63 від 11.07.2022 на загальну суму 33 000,00 грн., в тому числі ПДВ 5 500,00 грн. (а.с.68).

Податкова накладна №63 від 11.07.2022 була прийнята, проте реєстрацію зупинено.

В квитанції №9138570412 від 26.07.2022 зазначено наступні підстави для зупинення реєстрації податкової накладної №63 від 11.07.2022:

«Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрації ПН/РК від 11.07.2022 №63 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 49.41 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомлено: показник «D» = 5.4236%, «Р» =0».

11.07.2022 Товариством з обмеженою відповідальністю «Стройкапітал» сформовано заявку №47 від 11.07.2022 на перевезення вантажу «будівельні матеріали» вагою 20 т. на вартість послуг 35000,00грн., в т.ч. 5833,33грн. ПДВ, яка погоджена сторонами договору №08062022 від 08.06.2022 (а.с.83) та товарно-транспортну накладну №а-000002772 від 12.07.2022 (а.с.89).

12.07.2022 сторонами підписано акт надання послуг №7 від 12.07.2022 на суму 35000,00 грн., в т.ч. 5833,33грн. (а.с.82).

На дату виникнення податкових зобов`язань позивачем було оформлено та подано на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкову накладну №64 від 12.07.2022 на загальну суму 35000,00 грн., в тому числі 5833,33грн. ПДВ (а.с.100).

Податкова накладна №64 від 12.07.2022 була прийнята, проте реєстрацію зупинено.

В квитанції №9138578319 від 26.07.2022 зазначено наступні підстави для зупинення реєстрації податкової накладної №64 від 12.07.2022:

«Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрації ПН/РК від 12.07.2022 №64 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 49.41 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомлено: показник «D» = 5.4236%, «Р» =0».

15.07.2022 Товариством з обмеженою відповідальністю «Стройкапітал» сформовано заявку №47 від 15.07.2022 на перевезення вантажу «будівельні матеріали» вагою 20 т. на вартість послуг 34800,00грн., в т.ч. 5800,00грн. ПДВ, яка погоджена сторонами договору №08062022 від 08.06.2022 (а.с.76) та товарно-транспортну накладну №а-000002862 від 18.07.2022 (а.с.90).

18.07.2022 сторонами підписано акт надання послуг №8 від 18.07.2022 на загальну вартість робіт (послуг) 34800,00 грн. (а.с.75).

На дату виникнення податкових зобов`язань позивачем було оформлено та подано на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкову накладну №70 від 18.07.2022 на загальну суму 34800,00 грн., в тому числі 5800,00грн. ПДВ (а.с.94).

Податкова накладна №70 від 18.07.2022 була прийнята, проте реєстрацію зупинено.

В квитанції №9148053162 від 04.08.2022 зазначено наступні підстави для зупинення реєстрації податкової накладної №70 від 18.07.2022:

«Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрації ПН/РК від 18.07.2022 №70 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 49.41 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомлено: показник «D» = 4.7042%, «Р» =4400».

Товариством з обмеженою відповідальністю «КАФРІНС» подані до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області пояснення № 4 (а.с.78) до податкових накладних №70 від 18.07.2022, №76 від 20.07.2022, №62 від 01.07.2022, №63 від 11.07.2022, №64 від 12.07.2022.

26.08.2022 за результатами розгляду пояснень позивача Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області були прийняті рішення про відмову у реєстрації податкових накладних № 62 від 01.07.2022, №63 від 11.07.2022, №64 від 12.07.2022 та №70 від 18.07.2022 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Так, рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 26.08.2022 №7256048/43871969 (а.с.107) відмовлено в реєстрації податкової накладної №62 від 01.07.2022 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з наданням платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства.

У графі «додаткова інформація» (зазначити конкретні документи) вказано: взаємовідносини з ризиковим підприємством.

Не погодившись з рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 26.08.2022 №7256048/43871969 Товариством з обмеженою відповідальністю «КАФРІНС» надіслано скаргу.

13.09.2022 рішенням Комісії за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №41507/43871969/2 скаргу залишено без задоволення, а рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної № 62 від 01.07.2022 без змін з підстав: ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси; ненадання платником податку копій розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків (а.с.55).

Рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 26.08.2022 №7256059/43871969 (а.с.116) відмовлено в реєстрації податкової накладної №63 від 11.07.2022 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з наданням платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства.

У графі «додаткова інформація» (зазначити конкретні документи) вказано: взаємовідносини з ризиковим підприємством.

Не погодившись з рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 26.08.2022 №7256059/43871969 Товариством з обмеженою відповідальністю «КАФРІНС» подано скаргу.

13.09.2022 рішенням Комісії за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №41509/43871969/2 скаргу залишено без задоволення, а рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної № 63 від 11.07.2022 без змін з підстав: ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси; ненадання платником податку копій розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків (а.с.59).

Рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 26.08.2022 №7256058/43871969 (а.с.110) відмовлено в реєстрації податкової накладної №64 від 12.07.2022 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з наданням платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства.

У графі «додаткова інформація» (зазначити конкретні документи) вказано: взаємовідносини з ризиковим підприємством.

Не погодившись з рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 26.08.2022 №7256058/43871969 Товариством з обмеженою відповідальністю «КАФРІНС» подано скаргу.

13.09.2022 рішенням Комісії за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №41510/43871969/2 скаргу залишено без задоволення, а рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної № 64 від 12.07.2022 без змін з підстав: ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси; ненадання платником податку копій розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків (а.с.57).

Рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 26.08.2022 №7256060/43871969 (а.с.113) відмовлено в реєстрації податкової накладної №70 від 18.07.2022 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з наданням платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства.

У графі «додаткова інформація» (зазначити конкретні документи) вказано: взаємовідносини з ризиковим підприємством.

Не погодившись з рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 26.08.2022 №7256060/43871969 Товариством з обмеженою відповідальністю «КАФРІНС» надіслано скаргу.

19.09.2022 рішенням Комісії за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №45020/43871969/2 скаргу залишено без задоволення, а рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної № 70 від 18.07.2022 без змін з підстав: ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси; ненадання платником податку копій розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків (а.с.53).

Вважаючи протиправними рішення про відмову у реєстрації податкових накладних №62 від 01.07.2022, №63 від 11.07.2022, №64 від 12.07.2022 та №70 від 18.07.2022, позивач звернувся до суду із цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України в редакції, чинній на час виникнення спірних відносин).

За приписами абзаців «а», «б» пункту 185.1 статті 185 ПК України об`єктом оподаткування є операції платників податку з:

постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об`єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об`єкта фінансового лізингу у володіння та користування лізингоодержувачу/орендарю;

постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 187.1 статті 187 ПК України датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

В абзаці першому пункту 201.1 статті 201 ПК України зазначено, що на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно з абзацами першим, другим пункту 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня (абзац 5 пункту 201.10 статті 201 ПК України).

Згідно з абзацами 9-11 пункту 201.1 статті 201 ПК України датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов`язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

Відповідно до абзацу 13 пункту 201.1 статті 201 ПК України, якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних регламентований Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 (далі Порядок №1246).

Відповідно до пунктів 2, 8 Порядку № 1246 податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування складаються та реєструються постачальником (продавцем) - платником податку, крім випадків, визначених пунктом 9 цього Порядку.

Відповідно до пунктів 12-15 Порядку №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності кваліфікованого електронного підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України «Про електронні довірчі послуги», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДПС.

У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття.

Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Порядок розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 1165 та Порядок розгляду скарги, відповідно, в редакції на час спірних відносин).

За положеннями пункту 5 Порядку № 1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

Відповідно до пунктів 7, 8, 9 Порядку №1165, у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється. Платник податку отримує інформацію щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, через електронний кабінет. Платник податку отримує розраховані показники позитивної податкової історії через електронний кабінет.

При цьому, Додатком 1 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних визначено Критерії ризиковості платника податку на додану вартість.

Додатком 3 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних визначено Критерії ризиковості здійснення операцій.

Так, пунктом 1 додатку 3 Порядку № 1165 Критерії ризиковості здійснення операцій є: відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов`язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.

Згідно з пунктом 11 Порядку № 1165 у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

В ході судового розгляду встановлено та матеріалами справи підтверджено, що позивачем було подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних наступні податкові накладні №62 від 01.07.2022, №63 від 11.07.2022, №64 від 12.07.2022 та №70 від 18.07.2022, які були прийняті контролюючим органом, про що свідчать квитанції №9138522563 від 26.07.2022, №9138570412 від 26.07.2022, №9138578319 від 26.07.2022 та №9148053162 від 04.08.2022 відповідно, що містяться в матеріалах справи, проте реєстрацію їх зупинено.

У вказаних квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних №62 від 01.07.2022, №63 від 11.07.2022, №64 від 12.07.2022 та №70 від 18.07.2022 наведені такі підстави для зупинення їх реєстрації:

«Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрації ПН/РК від 11.07.2022 №63 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 49.41 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Водночас, контролюючим органом порушено принцип обґрунтованості рішення суб`єкта владних повноважень, оскільки рішення про зупинення реєстрації податкових накладних №62 від 01.07.2022, №63 від 11.07.2022, №64 від 12.07.2022 та №70 від 18.07.2022 містять лише загальне посилання на п. 1 Критеріїв ризиковості операцій.

Поряд з цим, суд зауважує, що зупинення реєстрації податкової накладної за п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій відбувається у разі одночасного дотримання трьох умов:

1) відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається;

2) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній, дорівнює або перевищує величину залишку;

3) і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.

Водночас, рішення про зупинення реєстрації податкової накладної не містить в собі обґрунтувань підстав та причин віднесення відповідної операцій за податковими накладними №62 від 01.07.2022, №63 від 11.07.2022, №64 від 12.07.2022 та №70 від 18.07.2022 до пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Відповідного не наведено відповідачем-1 в оспорюваних рішеннях та не доведено відповідачами належними засобами доказування.

Окрім того, контролюючим органом у вказаних квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних №62 від 01.07.2022, №63 від 11.07.2022, №64 від 12.07.2022 та №70 від 18.07.2022 не було вказано, які саме документи слід надати платнику податків та чого мають стосуватися пояснення такого платника податків для того, аби реєстрація цих податкових накладних стала можливою, що також свідчить про невідповідність сформованої квитанції вимогам до таких, що визначені пунктом 11 Порядку №1165.

Суд зауважує, що контролюючий орган має конкретизувати перелік документів, необхідних для виконання покладених на нього функцій, для того, щоб платник податку чітко розумів адресовану йому вимогу. Пред`явлення контролюючим органом до платника податків загальної вимоги про надання документів без їх конкретизації та без посилання на відповідну норму права виключає можливість такого органу в подальшому застосовувати до такого платника податків негативні наслідки, пов`язані із ненаданням певного документу.

У випадку не конкретизації переліку документів у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної платник податків перебуває у стані правової невизначеності, що позбавляє його можливості надати контролюючому органу необхідний в розумінні суб`єкта владних повноважень пакет документів, а для контролюючого органу, відповідно, створюються передумови для можливого прояву негативної дискреції - прийняття рішення про відмову у реєстрації розрахунку коригування до податкової накладної.

Аналогічний висновок викладений у постанові Верховного Суду від 22.07.2019 у справі №815/2985/18 (адміністративне провадження №К/9901/14651/19).

Таким чином, з метою забезпечення визначеності у податковому правозастосуванні та зважаючи на необхідність застосування принципу належного урядування при здійсненні суб`єктами владних повноважень своїх функцій, контролюючий орган в квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування повинен здійснювати не лише загальне посилання на певний пункт Критеріїв ризиковості, а містити в собі вичерпний перелік документів, які необхідно подати платнику податків.

Незважаючи на те, що рішення (квитанція) про зупинення реєстрації податкових накладних №62 від 01.07.2022, №63 від 11.07.2022, №64 від 12.07.2022 та №70 від 18.07.2022 не є предметом розгляду в рамках даного спору, суд вважає за необхідне відзначити, що такі рішення податкового органу не містять в собі вичерпного переліку документів, які необхідно подати платнику податків, тому за встановлених обставин є необґрунтованими.

Недотримання контролюючим органом вимог законодавства на етапі зупинення реєстрації податкової накладної щодо оформлення квитанції прямо вказує на те, що рішення, яке прийняте на наступному етапі, тобто рішення Комісії про відмову у реєстрації податкової накладної, є протиправним.

Наказом Міністерства фінансів України №520 від 12.12.2019, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 13.12.2019 року за № 1245/34216, затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №520), який визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 2 Порядку №520 передбачено, що прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Відповідно до пунктів 3, 4 Порядку №520 Комісія регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Пунктом 5 Порядку №520 визначено, що перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

При цьому, відповідно до пунктів 6-7 Порядку №520 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Згідно з пунктами 9-11 Порядку №520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком до цього Порядку.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

За таких обставин, рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі приймається комісією регіонального рівня за результатами розгляду інформації та копій наданих документів платника податку. При цьому, рішення комісії контролюючого органу повинно містити чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної.

Судом встановлено та відповідачами дана обставина не заперечується, що з метою реєстрації податкових накладних №62 від 01.07.2022, №63 від 11.07.2022, №64 від 12.07.2022 та №70 від 18.07.2022 позивачем до контролюючого органу надавались пояснення про те, що ТОВ «КАФРІНС» своєчасно та правильно здійснює нарахування і сплату податків та зборів обов`язкових платежів), в порядку, передбаченому чинним законодавством України та підзаконними актами, своєчасно надає до контролюючих органів звітність відносно своєї господарської діяльності, є юридичною особою приватного права, яку було створено 16.10.2020, основним видом діяльності товариства є код КВЕД 49.41 Вантажний автомобільний транспорт; директор - Косик Олексій Валерійович, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , призначений згідно наказу по підприємству № 5 від 06.09.2021 р. Згідно штатного розкладу значиться 3 штатних одиниці, без урахування осіб, які виконували роботи за цивільно-правовими угодами. У зв`язку з відсутністю постійних замовлень та сезонністю діяльності підприємство не має фінансової можливості утримувати на постійній основі великий штат працівників. При наявності виробничої необхідності (збільшення об`єму перевезень) товариство або приймає тимчасових працівників терміном на 1-2 місяця або укладає цивільно-правові угоди з фізичними особами на виконання конкретних робіт. ТОВ «КАФРІНС» використовує у своїй діяльності орендоване нежитлове приміщення (45м2), розташоване за адресою: м. Дніпро, проспект Калнишевського Петра, будинок 48, використовує у своїй діяльності орендований вантажний автомобіль з причепом Renault Magnum 440 та орендований вантажний фургон Mercedes-Benz. 20.09.2021 надано засобами електронного зв`язку повідомлення про об`єкти оподаткування або об`єкти, пов`язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за ф.20 ОПП. У зв`язку з відсутністю постійних замовлень та сезонністю діяльності, підприємство не має фінансової можливості утримувати парку спецтехніки і при наявності конкретного замовлення при необхідності співпрацює з СГД щодо оренди необхідного спецтранспорта. За таких обставин, зазначив, що реальність профільної діяльності забезпечується необхідною матеріально-технічною базою (офісне приміщення, транспортні засоби та спецтехніка в оренді - 20-ОПП направлені до ГУ ДПС). За період з червня 2022 року були виконані перевезення вантажів автомобільним транспортом за договором перевезення №08062022 від 08.06.2022 з ТОВ «Стройкапітал», код ЄДРПОУ 38262748, за маршрутом м. Житомир - м. Дніпро, м. Кривий Ріг та внутрішньо-міські перевезення. Договір, акт наданих послуг, ТТН додаються. Розрахунки за надані послуги перевезення проводяться в безготівковій формі.

Разом із поясненнями надавались копії первинних документів щодо податкових накладних №62 від 01.07.2022, №63 від 11.07.2022, №64 від 12.07.2022 та №70 від 18.07.2022, що не заперечується відповідачами.

Однак, ані оспорювані рішення, ані рішення за результатами розгляду скарг не містять мотивів відхилення наданих позивачем пояснень та документів.

У рішеннях про відмову в реєстрації в ЄРПН податкових накладних №62 від 01.07.2022, №63 від 11.07.2022, №64 від 12.07.2022 та №70 від 18.07.2022 зазначено лише загальне твердження про надання платником податку копій документів, складених із порушенням, без конкретизації, які подані документи, складені із порушеннями, та які порушення законодавства допущені.

При цьому, суд звертає увагу, що контролюючим органом всупереч формі самого рішення про відмову в реєстрації ПН не зазначено конкретні документи, які складені із порушеннями.

Зазначення в графі «додаткова інформація» щодо наявності взаємовідносин з ризиковим підприємством, не є виконанням вимог щодо конкретних документів, які складено із порушеннями.

Доводи відповідача-1 в обґрунтування підстав прийняття рішень про відмову у реєстрації податкових накладних №62 від 01.07.2022, №63 від 11.07.2022, №64 від 12.07.2022 та №70 від 18.07.2022 про те, що позивачем не надано документів на придбання дизельного палива, не враховуються судом, оскільки такі обставини не були покладені в основу оскажуваних рішень.

Поряд з цим, суд звертає увагу, що у контролюючого органу станом на час прийняття комісією рішення були письмові пояснення позивача з доданими первинними документами, які платником долучено на власний розсуд з метою підтвердження інформації, зазначеної у податкових накладних №62 від 01.07.2022, №63 від 11.07.2022, №64 від 12.07.2022 та №70 від 18.07.2022.

Однак, контролюючий орган будь-якої оцінки вказаним у поясненнях обставинам не надав, жодних перевірок з метою підтвердження чи спростування інформації, зазначеної позивачем, не проводив, оспорювані рішення не містять мотивів відхилення наданих позивачем пояснень та документів, тому суд вважає необ`єктивним та необґрунтованим твердження відповідача-1 щодо правомірності оспорюваних рішень про відмову у реєстрації податкових накладних №62 від 01.07.2022, №63 від 11.07.2022, №64 від 12.07.2022 та №70 від 18.07.2022.

При цьому, суд наголошує, що у цій справі не надається оцінка реальності здійснення господарських операцій, на підставі яких позивачем складено податкові накладні №62 від 01.07.2022, №63 від 11.07.2022, №64 від 12.07.2022 та №70 від 18.07.2022, оскільки це питання має досліджуватись під час здійснення податкового контролю, що включає в себе систему заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, зокрема, шляхом здійснення перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.

Відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до частини другої статті 6 КАС України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Принцип обґрунтованості рішення суб`єкта владних повноважень полягає у тому, щоб рішення було прийнято з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), на оцінці усіх фактів та обставин, що мають значення. Європейський Суд з прав людини у рішенні по справі Суомінен проти Фінляндії (Suominenv. Finland), № 37801/97, п. 36, від 1 липня 2003 року, вказує, що орган влади зобов`язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.

Рішення комісії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про відмову в реєстрації податкових накладних №62 від 01.07.2022, №63 від 11.07.2022, №64 від 12.07.2022 та №70 від 18.07.2022 є актом індивідуальної дії.

Верховний Суд у постанові від 23.10.2018 р. у справі №822/1817/18 зазначив, що загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття. Невиконання ж податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.

Натомість, оскаржувані рішення комісії про відмову у реєстрації ЄРНП податкових накладних №62 від 01.07.2022, №63 від 11.07.2022, №64 від 12.07.2022 та №70 від 18.07.2022 не відповідають критеріям чіткості та зрозумілості акта індивідуальної дії, та породжують неоднозначне трактування, що в свою чергу впливає на можливість реалізації права або виконання обов`язку позивача виконати юридичне волевиявлення суб`єкта владних повноважень.

З огляду на викладене, зважаючи на наявність передбачених законодавством документів на проведення господарських операцій між позивачем та його контрагентом, а також те, що такі документи надавались контролюючому органу, достатність яких для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних не спростована відповідачами, враховуючи встановлену судом необґрунтованість зупинення реєстрації податкових накладних №62 від 01.07.2022, №63 від 11.07.2022, №64 від 12.07.2022 та №70 від 18.07.2022 суд дійшов висновку, рішення про відмову в реєстрації вказаних податкових накладних не відповідають вимогам частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки винесені не на підставі та не у спосіб, передбачений законодавством, та не обґрунтовано, тобто без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, тому є протиправними та підлягають скасуванню.

Щодо позовних вимог про зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати податкові накладні №62 від 01.07.2022, №63 від 11.07.2022, №64 від 12.07.2022 та №70 від 18.07.2022 в Єдиному реєстрі податкових накладених датою їх подання, суд зазначає наступне.

Положенням підпункту 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 ПК України встановлено, що єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Згідно з пунктами 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

-прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

-набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення);

-неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку.

Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.

Враховуючи встановлену судом протиправність прийнятих відповідачем-1 рішення про відмову в реєстрації податкових накладних №62 від 01.07.2022, №63 від 11.07.2022, №64 від 12.07.2022 та №70 від 18.07.2022 в ЄРПН та відсутність законодавчо закріплених перешкод для їх реєстрації, зворотнього відповідачами не доведено, суд вважає, що належним та ефективним способом захисту порушеного права позивача є саме зобов`язання ДПС України зареєструвати в ЄРПН наведені податкову накладну датою їх подання на реєстрацію.

Суд зазначає, що зобов`язання відповідача-2 вчинити дії по реєстрації наведених податкових накладних в судовому порядку не може бути розцінене як втручання суду в дискреційні повноваження відповідача, оскільки відповідачем-1 вже були прийняті рішення про відмову у реєстрації податкових накладних №62 від 01.07.2022, №63 від 11.07.2022, №64 від 12.07.2022 та №70 від 18.07.2022, тобто було вирішено віднесене до його повноважень питання на власний розсуд. В свою чергу, суд при перевірці правомірності прийняття відповідачем оскаржуваних рішень згідно з приписами КАС України, не перебираючи на себе повноважень відповідного органу, вправі покласти на суб`єкта владних повноважень зобов`язання вчинити певні дії з метою захисту (відновлення) порушених прав та інтересів позивача.

В даному випадку, зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати вказані податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних є дотриманням судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, та належним способом захисту порушеного права.

Положення статті 19 Конституції України встановлюють, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Відповідно до частин першої, другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб`єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Суд зазначає, що відповідачами як суб`єктами владних повноважень не доведено правомірності своїх дій (рішення) у спірних правовідносинах.

Враховуючи викладене, на підставі оцінки поданих доказів у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи та системного аналізу положень законодавства України, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини першої статті 143 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем при зверненні до суду понесені судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору, за подання позову у сумі 9924,00грн.

З огляду на викладене, сплачений позивачем судовий збір за подачу даного позову підлягає стягненню з відповідачів за рахунок їх бюджетних асигнувань.

Керуючись статтями 2, 9, 73-78, 90, 139 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «КАФРІНС» (код ЄДРПОУ 43871969, місцезнаходження: 49000, м. Дніпро, пр. Калнишевського Петра, буд. 48) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 44118658, місцезнаходження: 49005, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, буд. 17-а), Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області №7256048/4387969 від 26.08.2022 про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 62 від 01.07.2022.

Зобов`язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю «КАФРІНС» (код ЄДРПОУ 43871969, місцезнаходження: 49000, м. Дніпро, пр. Калнишевського Петра, буд. 48) № 62 від 01.07.2022 датою її подання на реєстрацію.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області № 7256059/4387969 від 26.08.2022 про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 63 від 11.07.2022.

Зобов`язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю «КАФРІНС» (код ЄДРПОУ 43871969, місцезнаходження: 49000, м. Дніпро, пр. Калнишевського Петра, буд. 48) № 63 від 11.07.2022 датою її подання на реєстрацію.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області № 7256058/4387969 від 26.08.2022 про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 64 від 12.07.2022.

Зобов`язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю «КАФРІНС» (код ЄДРПОУ 43871969, місцезнаходження: 49000, м. Дніпро, пр. Калнишевського Петра, буд. 48) № 64 від 12.07.2022 датою її подання на реєстрацію.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області №7256060/4387969 від 26.08.2022 про відмову у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 70 від 18.07.2022.

Зобов`язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю «КАФРІНС» (код ЄДРПОУ 43871969, місцезнаходження: 49000, м. Дніпро, пр. Калнишевського Петра, буд. 48) № 70 від 18.07.2022 датою її подання на реєстрацію.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 44118658, місцезнаходження: 49005, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, буд. 17-а) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «КАФРІНС» (код ЄДРПОУ 43871969, місцезнаходження: 49000, м. Дніпро, пр. Калнишевського Петра, буд. 48) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 4962,00грн. (чотири тисячі дев`ятсот шістдесят дві гривні 00 копійок).

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «КАФРІНС» (код ЄДРПОУ 43871969, місцезнаходження: 49000, м. Дніпро, пр. Калнишевського Петра, буд. 48) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 4962,00грн. (чотири тисячі дев`ятсот шістдесят дві гривні 00 копійок).

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до статті 297 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду оскаржується шляхом подання апеляційної скарги до Третього апеляційного адміністративного суду.

Повний текст рішення суду складено 06.02.2023.

Суддя М.М. Бухтіярова

Дата ухвалення рішення06.02.2023
Оприлюднено09.02.2023
Номер документу108827918
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів