Ухвала
від 08.02.2023 по справі 922/427/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про передачу за підсудністю

08.02.2023м. ХарківСправа № 922/427/23

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Рильової В.В.

за позовом Фізичної особи-підприємеця Волошин Романа Вікторовича (місцезнаходження: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Філії "Лозівський кінний завод № 124" Державного підприємства "Конярство України" (місцезнаходження: 64681, Харківська область, Лозівський район, селище Кінне, вулиця Кравченко, будинок 2; код ЄДРПОУ 37728251) про стягнення 79 131,78 грн.

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець Волошин Роман Вікторович звернувся до Господарського суду Харківської області із позовом про стягнення з Філії "Лозівський кінний завод № 124" Державного підприємства "Конярство України" 79 131,78 грн. заборгованості, з яких: 58 525,33 грн. - сума основного боргу за Договором про зернозбирання № 1/08 від 03 серпня 2021 року, 2 409,96 грн. - три відсотки річних та 18 196,49 грн. - інфляційні втрати.

Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд дійшов висновку про наявність підстав для направлення судом справи за підсудністю до Господарського суду міста Києва, з огляду на наступне.

Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру судових рішень, на момент звернення Фізичної особи-підприємця Волошина Романа Вікторовича з даним позовом у провадженні Господарського суду м. Києва перебуває справа № 910/21682/15 про банкрутство Державного підприємства "Конярство України".

Із набранням чинності Кодексом України з процедур банкрутства, частина 2 статті 7 Кодексу України з процедур банкрутства передбачає, що господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.

Отже, за умови порушення провадження у справі про банкрутство боржника, особливістю вирішення таких спорів є те, що вони розглядаються господарським судом без порушення нових справ, що узгоджується із загальною спрямованістю Закону, який передбачає концентрацію всіх спорів у межах справи про банкрутство задля судового контролю у межах цього провадження за діяльністю боржника, залучення всього майна боржника до ліквідаційної маси в тому числі майна, яке безпідставно вибуло з права власності банкрута, для забезпечення повного або часткового задоволення вимог кредиторів та проведення інших заходів, метою яких є повне або часткове задоволення вимог кредиторів.

Відповідно до правової позиції, яка викладена у постанові Великої Палати Верховного суду від 18.02.2020 у справі №918/335/17 (провадження №12-160гс19), з огляду на положення законодавства України, чинного на момент розгляду справи Великою Палатою Верховного Суду, розгляд усіх спорів, стороною в яких є боржник у справі про банкрутство, повинен відбуватися саме і виключно господарським судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи.

За таких обставин, оскільки у провадженні Господарського суду міста Києва перебуває справа № 910/21682/15 про банкрутство Державного підприємства "Конярство України", матеріали даної позовної заяви підлягають передачі за підсудністю до Господарського суду міста Києва для розгляду в межах справи про банкрутство.

Частиною першою статті 29 ГПК України передбачено, що право вибору між господарськими судами, яким відповідно до цієї статті підсудна справа, належить позивачу, за винятком виключної підсудності, встановленої статтею 30 цього Кодексу.

Разом з тим, частиною 13 статті 30 ГПК України встановлено виключну підсудність справ, передбачених пунктами 8 та 9 частини першої статті 20 цього Кодексу, які розглядаються господарським судом за місцезнаходженням боржника.

До таких категорій справ віднесено справи про банкрутство та справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого відкрито провадження у справі про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів про визначення та сплату (стягнення) грошових зобов`язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також спорів про визнання недійсними правочинів за позовом контролюючого органу на виконання його повноважень, визначених Податковим кодексом України, а також справи за заявами про затвердження планів санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство.

Отже, даний спір повинен вирішуватися господарським судом, який розглядає справу про банкрутство, а тому підлягає передачі за правилами виключної підсудності справ.

Відповідно до частини 3 статті 31 Господарського процесуального кодексу України, передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

На підставі викладеного суд дійшов висновку, що матеріали даної позовної заяви Фізичної особи-підприємця Волошина Романа Вікторовича підлягають передачі за підсудністю до Господарського суду міста Києва для розгляду в межах справи № 910/21682/15 про банкрутство Державного підприємства "Конярство України".

Керуючись статтями 20, 31, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Матеріали позовної заяви Фізичної особи-підприємця Волошина Романа Вікторовича до Державного підприємства "Конярство України" в особі Філії "Лозівський кінний завод № 124" про стягнення заборгованості в розмірі 79 131,78 грн. передати за підсудністю до Господарського суду міста Києва для розгляду в межах справи № 910/21682/15 про банкрутство Державного підприємства "Конярство України" .

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку статей 255 - 257 Господарського процесуального кодексу України до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня складення повного судового рішення.

Ухвалу підписано 08.02.2023.

Суддя Рильова В.В.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення08.02.2023
Оприлюднено09.02.2023
Номер документу108848328
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/427/23

Ухвала від 08.02.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Рильова В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні