Дата документу 31.01.2023Справа № 554/3083/22 Провадження № 1-кс/554/1440/2023
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про тимчасовий доступ до речей і документів
31 січня 2023 року м. Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду міста Полтави ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, за матеріалами досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22022170000000053 від 18.04.2022 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 258-3 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся до суду із вище зазначеним клопотанням, в якому просить надати тимчасовий доступ до інформації, що перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 . Своє клопотання мотивує наступним.
Слідчим відділом Управління Служби безпеки України в Полтавській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №22022170000000053 від 18.04.2022 року, за фактом сприяння діяльності терористичної організації «Луганська народна республіка» шляхом постачання товарно-матеріальних цінностей, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 258-3 КК України.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » безпосередньо та через низку афілійованих з ним суб`єктів господарювання, відповідно наявних договорів про зовнішньоекономічну діяльність, постачає продукцію медичного та вимірювального призначення (гігрометри ВИТ-1 та ВИТ-2; ареометри АНТ-1; манометри ДМ 05100-60МПа та ДМ 05160-60МПа; захисну оправу для технічних термометрів тощо) на територію російської федерації на адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (іпн НОМЕР_1 , юридична адреса: рф, АДРЕСА_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (іпн НОМЕР_2 , юридична адреса: рф, АДРЕСА_1 ), які фактично належать та підконтрольні власникам ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
В подальшому, упродовж 2018-2022 років продукція ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » неодноразово завозилась з території російської федерації в адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (місце реєстрації « ІНФОРМАЦІЯ_6 ») на тимчасово окуповану територію Луганської області. При цьому, вказана продукція медичного та вимірювального призначення переміщалася через митний пост « ІНФОРМАЦІЯ_7 », який згідно Наказу ДФС України від 22.12.2014 № 385, із 01.01.2015 припинив свою діяльність через його захоплення членами незаконних військових формувань т.зв. «ЛНР».
Таким чином, переміщення вказаного товару та постачання його до структурних підрозділів терористичної організації « ІНФОРМАЦІЯ_6 », відбувалося поза контролю митних органів України та є грубим порушенням національного законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
В подальшому, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » забезпечувало постачання продукції ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » до структурних підрозділів т.зв. « ІНФОРМАЦІЯ_6 », чим здійснювало сприяння діяльності вище вказаної терористичної організації.
Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення - ч. 1 ст. 258-3 КК України.
Відповідно до наявних матеріалів кримінального провадження, у тому числі інформації, наданої ІНФОРМАЦІЯ_1 , ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » упродовж 2018-2022 поставляло власну продукцію до російської федерації, Республіки Казахстан, Республіки Узбекистан, Республіки Білорусь, при цьому митне оформлення товару здійснювалося в зоні діяльності вказаної митниці. Крім того, інші суб`єкти господарювання, також здійснювали митне оформлення товару, виробником яких було ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », який в подальшому експортувався в інші країни, у тому числі Республіку Казахстан.
На данийчас,в ходідосудового розслідуваннявиникла необхідністьу проведенняретельного аналізуі перевірки зовнішньоекономічноїдіяльності ПрАТ« ІНФОРМАЦІЯ_2 » та його контрагентів, зокрема із питань митного оформлення та постачання продукції до контрагентів російської федерації, у тому числі терористичній організації « ІНФОРМАЦІЯ_6 », Республіки Казахстан, Республіки Узбекистан, Республіки Білорусь, за період з 01.01.2018 по 01.04.2022, у тому числі, з метою підтвердження або спростування факту протиправної діяльності службових осіб і власників вказаного товариства та пов`язаних комерційних структур.
Інформація та документальні матеріали щодо експорту та митного оформлення товарів вироблених ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » мають суттєве значення для встановлення обставин вказаного кримінального провадження, доведення причетності вказаної особи до скоєння зазначеного злочину тощо. Зокрема, лише за допомогою та з використанням таких матеріалів можливо підтвердити митне оформлення продукції медичного та вимірювального призначення та переміщення його через митний кордон України, проаналізувати зовнішньоекономічну діяльність суб`єктів господарювання щодо постачання продукції в адресу рф, у тому числі «ЛНР», встановити контрагентів, точний перелік і найменування товарів тощо.
Разом зтим,із матеріалівкримінального провадженнявбачається, щоінформація тадокументальні матеріалищодо митногооформлення таекспорту ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » власної продукції за період з 01.01.2018 по 01.04.2022 перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (юридична адреса: АДРЕСА_2 )
В інший спосіб, окрім як проведення тимчасового доступу, отримати вказану інформацію, документи не надається можливим.
Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи,що дана інформаціяі документи перебувають лишеу володінні ІНФОРМАЦІЯ_8 та можуть бути використані під час досудового розслідування як докази факту протиправних дій, необхідно провести тимчасовий доступ та вилучити їх копії.
На підставі викладеного, слідчий просить задовольнити клопотання.
З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей та документів, зазначених у клопотанні, розгляд даного клопотання слідчий вважав за необхідне проводити відповідно до ч. 2 ст.163 КПК України без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Слідчий в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву про розгляд справи без його участі.
У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється, що відповідає положенням ст. 107 КПК України.
Суд, дослідивши матеріали клопотання, встановив, що клопотання підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Згідно з ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Судом встановлено, що Слідчим відділом Управління Служби безпеки України в Полтавській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №22022170000000053 від 18.04.2022 року, за фактом сприяння діяльності терористичної організації «Луганська народна республіка» (далі «ЛНР») шляхом постачання товарно-матеріальних цінностей, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 258-3 КК України.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » безпосередньо та через низку афілійованих з ним суб`єктів господарювання, відповідно наявних договорів про зовнішньоекономічну діяльність, постачає продукцію медичного та вимірювального призначення (гігрометри ВИТ-1 та ВИТ-2; ареометри АНТ-1; манометри ДМ 05100-60МПа та ДМ 05160-60МПа; захисну оправу для технічних термометрів тощо) на територію російської федерації на адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (іпн. НОМЕР_1 , юридична адреса: рф, АДРЕСА_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (іпн. НОМЕР_2 , юридична адреса: рф, АДРЕСА_1 ), які фактично належать та підконтрольні власникам ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Стаття 163КПК України передбачає,що слідчийсуддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи: перебуваютьабо можутьперебувати уволодінні відповідноїфізичної абоюридичної особи; саміпо собіабо всукупності зіншими речамиі документамикримінального провадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні; нестановлять собоюабо невключають речейі документів,які містятьохоронювану закономтаємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Частиною 7 ст.163КПК України також передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Слідчим доведено, що інформація перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , та вказана інформація, сама по собі має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні може сприяти розкриттю кримінального правопорушення, та встановленню обставин та мати доказове значення у справі. Іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою вищевказаної інформації, неможливо.
Особа, зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана згідно з ч. 1 ст. 165 КПК надати тимчасовий доступ до визначених в ухвалі речей або документів особі, вказаній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 159-166, 167, 372 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого задовольнити.
Надати слідчим слідчого відділу УСБУ в Полтавській області ( ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_3 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 ), дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів з можливістю виготовлення копій, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (юридична адреса: АДРЕСА_2 ), а саме:
- документальних матеріалів (контракти із додатками, документи щодо митного оформлення, акти митного огляду, товаросупровідні документи, товарно-транспортні документи, рахунки, платіжні документи, у тому числі щодо сплати митних платежів, тощо) щодо митного оформлення в зоні діяльності Полтавської митниці ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (податковий номер НОМЕР_3 ) експортних операцій до російської федерації, Республіки Казахстан, Республіки Узбекистан, Республіки Білорусь, за період з 01.01.2018 по 01.04. 2022;
- документальних матеріалів (контракти із додатками, документи щодо митного оформлення, акти митного огляду, товаросупровідні документи, товарно-транспортні документи, рахунки, платіжні документи, у тому числі щодо сплати митних платежів, тощо) щодо митного оформлення в зоні діяльності Полтавської митниці іншими суб`єктами господарювання експорту товарів виробництва ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » до російської федерації, Республіки Казахстан, Республіки Узбекистан, Республіки Білорусь, за період з 01.01.2018 по 01.04.2022;
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого в провадженні якого знаходиться кримінальне провадження.
Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення.
Після виконання слідчим ухвали повідомити слідчого суддю про дату її виконання.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл про проведення обшуку згідно з положеннями кримінально-процесуального кодексу України з метою відшукування та вилучення зазначених документів.
Роз`яснити, що за умисне невиконання ухвали суду, передбачена відповідальність за ст. 382 КК України.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2023 |
Оприлюднено | 10.05.2024 |
Номер документу | 108867602 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Чуванова А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні