Ухвала
від 02.12.2022 по справі 589/2704/21
ШОСТКИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 589/2704/21

Провадження № 2-во/589/34/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 грудня 2022 року м. Шостка

Суддя Шосткинського міськрайонного суду Сумської області Лєвша С.Л., вивчивши заяву позивача ОСОБА_1 про виправлення описки в судовому рішенні,-

ВСТАНОВИВ:

30 листопада 2022 року до Шосткинського міськрайонного суду Сумської області від позивача ОСОБА_1 надійшла заява, в якій просить виправити описку в рішенні Шосткинського міськрайонного суду Сумської області ухваленого 03 лютого 2022 року по цивільній справі №589/2704/21 за позовом ОСОБА_1 до Шосткинської міської ради Сумської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, щодо предмета спору: Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Сумській області, про визнання права власності на нерухоме майно.

Так, при ухваленні рішення другий абзац резолютивної частини зазначений в наступній редакції: «Визнати за ОСОБА_1 право власності на гараж АДРЕСА_1 в гаражному автокооперативі «Вистріл».

Але, як вбачається з матеріалів справи, позовні вимоги були викладені в наступній редакції: «Визнати за ОСОБА_1 право власності на гараж з оглядовою ямою та підвалом, що розташований по АДРЕСА_2 , загальною площею 37,3 кв.м.» (а.с.2)

Згідно положень ст. 269 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), суд може за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.

Відповідно до ч.13 ст.7 ЦПК України, розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.

Враховуючи викладене, суд вважає за можливе розглянути питання щодо виправлення описки в рішенні Шосткинського міськрайонного суду Сумської області ухваленому 03 лютого 2022 року у цивільній справі №589/2704/21 в порядку письмового провадження.

Перевіривши доводи заяви про виправлення описки та вивчивши матеріали справи в частині доводів заяви, суд вважає, що заява позивача підлягає задоволенню.

Так, при ухваленні рішення, яким позов задоволено, вбачається розбіжність між заявленими позовними вимогами і формулюванням задоволених позовних вимог у другому абзаці резолютивної частини рішення. Так, із мотивувальної частини рішення вбачається, що зазначені вище обставини були досліджені та викладені в рішенні, а тому можливо зазначити в резолютивній частині редакцію, яку просить позивач, що не впливає на зміст встановлених обставин та висновків суду, а тому підлягає виправленню у встановленому законом порядку.

Згідно пункту 19 Постанови Пленуму Верховного Суду України 18.12.2009 №14 «Про судове рішення у цивільній справі», вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.

Верховний Суд, в постанові від 14 січня 2019 року по справі №369/8367/16-ц (провадження №61-10808св18) виходив з того, що описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприйняття.

На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку про необхідність задовольнити заяву позивача ОСОБА_1 про виправлення описки в судовому рішенні, та викласти другий абзац резолютивної частини рішення в редакції позивача, який зазначено у позовній заяві, а саме:: «Визнати за ОСОБА_1 право власності на гараж з оглядовою ямою та підвалом, що розташований по АДРЕСА_2 , загальною площею 37,3 кв.м».

Керуючись ст.258 - 260, 269 ЦПК України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Заяву позивача ОСОБА_1 про виправлення описки в судовому рішенні - задовольнити.

Виправити описку в рішенні Шосткинського міськрайонного суду Сумської області ухваленого 03 лютого 2022 року у цивільній справі №589/2704/21 за позовом ОСОБА_1 до Шосткинської міської ради Сумської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, щодо предмета спору: Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Сумській області, про визнання права власності на нерухоме майно, вказавши другий абзац резолютивної частини рішення правильно: «Визнати за ОСОБА_1 право власності на гараж з оглядовою ямою та підвалом, що розташований по АДРЕСА_2 , загальною площею 37,3 кв.м», замість неправильногої: «Визнати за ОСОБА_1 право власності на гараж № НОМЕР_1 з оглядовою ямою та підвалом, загальною площею 37,3 кв.м, що розташований по АДРЕСА_2 в гаражному автокооперативі «Вистріл».

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сумського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана ним протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.

Суддя Шосткинського міськрайонного суду

Сумської області С.Л.Лєвша

СудШосткинський міськрайонний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення02.12.2022
Оприлюднено10.02.2023
Номер документу108870363
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про виправлення помилки у судовому рішенні

Судовий реєстр по справі —589/2704/21

Ухвала від 02.12.2022

Цивільне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Лєвша С. Л.

Рішення від 03.02.2022

Цивільне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Лєвша С. Л.

Ухвала від 06.07.2021

Цивільне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Лєвша С. Л.

Ухвала від 06.07.2021

Цивільне

Шосткинський міськрайонний суд Сумської області

Лєвша С. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні