Ухвала
від 08.02.2023 по справі 910/1802/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

08.02.2023Справа № 910/1802/23

Суддя Господарського суду міста Києва Демидов В.О., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "ТІАНА" (03179, місто Київ, проспект Перемоги, будинок 123) до Індивідуального підприємця Дружини Поліни Романівни ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) про стягнення 17538 дол. США 50 центів, що еквівалентно 641 358,39 грн.

В С Т А Н О В И В:

03.02.2023 року до Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "ТІАНА" до Індивідуального підприємця Дружини Поліни Романівни про стягнення 17538 дол. США 50 центів, що еквівалентно 641 358,39 грн. та 06.02.2023 передана судді Демидову В.О. відповідно до автоматизованого розподілу судової справи між суддями.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що між Товариством з обмеженою відповідальністю «Тіана» (Продавець за умовами Контракту), яка зареєстрована і діє на підставі законодавства України та Індивідуальним підприємцем Дружина Поліна Романівна (Покупець за умовами Контракту), яка зареєстрована і діє на підставі законодавства російської федерації, був укладений контракт № ДТ01 від 03.02.2021 року (далі по тексту Контракт).

За умовами контракту позивачем поставлено товар на загальну суму 30 240,17 доларів США, однак відповідач свої зобов`язання з оплати товару виконав частково на суму 12701,67 доларів США, а відтак за останнім обліковується заборгованість у розмірі 17 538,50 дол. США

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, з огляду на таке.

Подана позовна заява не відповідає вимогам статей 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку з чим підлягає залишенню без руху з посиланням на положення статті 174 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи наступне.

Залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.

Відповідно до вимог щодо форми та змісту позовної заяви закріплені у статті 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити зокрема попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Позивач зазначив, що: «На виконання п.9 ч.3 ст. 162 ГПК України долучаємо до позовної заяви «попередній (орієнтовний) розрахунок суми витрат, які Позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи». Остаточний розрахунок судових витрат буде надано Позивачем протягом 5 днів після ухвалення рішення суду».

Однак жодного попереднього розрахунку не було долучено до позовної заяви.

Пунктом 8 ч. 5 ст. 129 ГПК України передбачено, що розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).

Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.

Вищевказана стаття не є альтернативною, яка б передбачала, що попередній розрахунок суми судових витрат може подаватись і після відкриття провадження, останньою передбачено, що докази таких витрат подаються до закінчення судових дебатів, а не попередній (орієнтовний) їх розрахунок.

Відповідно до ст. 10 ГПК України господарське судочинство в судах здійснюється державною мовою.

Згідно ч. 1 ст. 12 Закону України «Про судоустрій та статус судів» судочинство і діловодство в судах України провадиться державною мовою.

За положеннями ст. 10 Конституції України, державною мовою в Україні є українська мова.

Отже, у разі, коли письмові докази подаються до господарського суду іноземною мовою, додається їх засвідчений у встановленому порядку переклад українською мовою. Вірність перекладу документів юридичного характеру повинна бути нотаріально посвідчена в порядку ст. 79 Закону України «Про нотаріат».

Вказані докази не можуть прийняті судом як належні, оскільки складені на іноземній мові, а позивачем не додано їх засвідчений у встановленому порядку переклад українською мовою, оскільки відсутність перекладу на українську мову документу, складеного на іноземній мові, унеможливлює встановлення судом змісту такого документу, дії, яка вчинена на підставі вказаного документу, особи, якою вона була вчинена та на користь кого.

Так в якості доказів позивачем долучено ряд документів створені англійською та російською мовами відповідно.

За таких обставин для усунення недоліків позовної заяви позивачеві слід подати до суду належним чином засвідчений у встановленому порядку переклад українською мовою документів долучених до позовної заяви.

Згідно із ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 174, ч. 2 ст. 232, ст.ст. 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ТІАНА" - без руху.

2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви 10 (десять) днів з дня вручення цієї ухвали.

3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:

- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;

- засвідчений у встановленому порядку переклад українською мовою документів долучених до позовної заяви.

4. Роз`яснити позивачеві, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (частина 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України).

5. Ухвала набирає законної сили 08.02.2023 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя Владислав ДЕМИДОВ

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення08.02.2023
Оприлюднено13.02.2023
Номер документу108874125
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу

Судовий реєстр по справі —910/1802/23

Рішення від 11.05.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Демидов В.О.

Ухвала від 21.02.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Демидов В.О.

Ухвала від 08.02.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Демидов В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні