Ухвала
від 09.02.2023 по справі 754/1804/23
ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

2/754/2056/23

Справа № 754/1804/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 лютого 2023 року Суддя Деснянського районного суду м. Києва Лісовська О.В., перевіривши дотримання вимог ст. 175, 177 ЦПК України, Закону України «Про судовий збір» по позовній заяві ОСОБА_1 до Благодійної організації Благодійний фонд «Восток-СОС» про встановлення факту перебування у трудових відносинах, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до відповідача Благодійної організації Благодійний фонд «Восток-СОС» про встановлення факту перебування у трудових відносинах, в якому просить суд встановити факт перебування позивача у трудових відносинах з відповідачем на посаді проектного менеджера, зобов`язати відповідача виплатити позивачу винагороду за повний місяць, а саме 1500, 00 доларів США у гривневому еквіваленті з урахуванням компенсації моральної шкоди, завданої внаслідок невиконання зобов`язань роботодавцем та відшкодування шкоди, завданої внаслідок дискримінації позивача в процесі роботи.

Згідно з ч. 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право у порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно із ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Відповідно до ч. 8 ст. 14 ЦПК України особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронний підпис», якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Згідно із ч. 9 ст. 14 ЦПК України суд проводить розгляд справи за матеріалами судової справи в електронній формі. Процесуальні та інші документи і докази у паперовій формі не пізніше трьох днів з дня їх надходження до суду переводяться в електронну форму та долучаться до матеріалів електронної судової справи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї в електронній формі, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.

Крім того, відповідно до вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі. Або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Але подана позовна заява не відповідає вимогам вказаних вище статей, а саме:

-позовна заява не містить ціни позову, що унеможливлює визначення розміру судового збору;

-до позовної заяви не долучено квитанцію про сплату судового збору;

-до позовної заяви не долучено докази направлення копії позовної заяви та додатків до неї всім учасникам справи (позовну заяву подано в електронному вигляді);

-у позові не зазначено обґрунтований розрахунок сум, що стягуються;

-до позову не долучено перекладу письмових доказів, що подано англійською мовою;

-у позові не зазначено, з якою метою позивач просить встановити факт перебування у трудових відносинах;

-до позову не долучено доказів зареєстрованого місця проживання позивача за адресою, вказаною у позові.

Крім того, згідно із пп. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору встановлюється в розмірі 1 % ціни позову, але не менше 0, 4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору встановлюється в розмірі 0, 4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Таким чином, позивач при подачі позовної заяви повинен був сплатити судовий збір за позовною вимогою немайнового характеру у розмірі 0, 4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на момент подачі позову та за вимогою майнового характеру у розмірі 1 % ціни позову, але не менше 0, 4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Також суд звертає увагу на необхідність сплати судового збору на наступні реквізити:

Отримувач коштів ГУК у м.Києві/Деснян.р-н/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783

Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.)

Код банку отримувача (МФО) 899998

Рахунок отримувача UA238999980313171206000026004

Код класифікації доходів бюджету 22030101

Призначення платежу ;Судовий збір, за позовом


(ПІБ чи назва установи, організації позивача),

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позов подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються недоліки позову, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позову без руху.

У разі неусунення недоліків позову у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.

Враховуючи викладене вище, вимоги діючого законодавства, суддя приходить до висновку, що позовна заява ОСОБА_1 повинна бути залишена без руху із наданням строку на усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали судді.

На підставі викладеного та керуючись ст. 185 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Благодійної організації Благодійний фонд «Восток-СОС» про встановлення факту перебування у трудових відносинах - залишити без руху.

Встановити строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали судді про залишення позовної заяви без руху. В разі неусунення недоліків позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.В.Лісовська

СудДеснянський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення09.02.2023
Оприлюднено13.02.2023
Номер документу108885036
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них

Судовий реєстр по справі —754/1804/23

Ухвала від 27.02.2023

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Лісовська О. В.

Ухвала від 09.02.2023

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Лісовська О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні