Ухвала
від 07.02.2023 по справі 492/112/23
АРЦИЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 492/112/23

УХВАЛА

Іменем України

07 лютого 2023 року м.Арциз

Слідчий суддя Арцизького районного суду Одеської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора Болградської окружної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів та додані до клопотання матеріали в рамках кримінального провадження № 12023167270000002, -

встановив:

25 січня 2023 року до Арцизького районного суду Одеської області надійшло клопотання прокурора Болградської окружної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів та додані до клопотання матеріали в рамках кримінального провадження № 12023167270000002.

В обґрунтування заявленого клопотання, прокурором зазначено, що до ВП № 1 Болградського РВП ГУНП в Одеській області 12 січня 2023 року надійшли матеріали про вчинення відносно ОСОБА_4 шахрайських дій.

За вказаним фактом внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12023167270000002 від 13 січня 2023 року за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, - заволодіння чужим майном шляхом обману.

Під час допиту потерпілої ОСОБА_4 встановлено, що вона 22 грудня 2022 року приблизно о 14-00 год. в мережі Інтернет на сайті « ІНФОРМАЦІЯ_1 » замовила генератор, за який нею з банківського рахунку НОМЕР_1 перераховано грошові кошти у сумі 50000,00 грн. на номер банківського рахунку НОМЕР_2 (АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ») юридичної особи TOB « ІНФОРМАЦІЯ_3 », а потім 23 грудня 2022 року на її номер мобільного телефону № НОМЕР_3 зателефонували з номеру мобільного телефону № НОМЕР_4 та наполягали виплатити залишок до повної вартості замовленого генератора та нею перераховано на банківський рахунок НОМЕР_2 (TOB « ІНФОРМАЦІЯ_3 », код ЄДРПОУ одержувача НОМЕР_5 ) ще 46500,00 грн. В подальшому номер телефону, з якого телефонували, більше не відповідав та генератор не надіслано та не отримано ОСОБА_4 . Також, на сайті контактний номер телефону був змінений на № НОМЕР_6 .

В клопотанні прокурора ставиться питання про надання тимчасового доступу до речей і документів, а саме до особової справи та руху коштів за банківським рахунком НОМЕР_7 у період часу з 22 грудня 2022 року по 30 грудня 2022 року, що містяться у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », з метою встановлення особи, якою вчинено кримінальне правопорушення, оскільки інформацію, яку буде використано як доказ обставин вчинення кримінального правопорушення, неможливо здобути іншим чином.

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримала та просила його задовольнити.

Представник АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » про дату, час та місце розгляду клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів повідомлявся належним чином, однак в судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, клопотання про розгляд зазначеного клопотання до суду не подавав, однак його неприбуття у судове засідання не перешкоджає розгляду вказаного клопотання.

Розглянувши клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, заслухавши обґрунтування прокурора, дослідивши додані до клопотання матеріали, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

Відповідно до кримінального процесуального кодексу України тимчасовий доступ до речей та документів є заходом забезпечення кримінального провадження.

Згідно з ч. 2 ст. 131 КПК України заходами забезпечення кримінального провадження, в тому числі є тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно дост.160КПК Українисторони кримінальногопровадження маютьправо звернутисядо слідчогосудді підчас досудовогорозслідування ізклопотанням протимчасовий доступдо речейі документів,за виняткомзазначених устатті 161цього Кодексу.У клопотаннізазначаються:короткий викладобставин кримінальногоправопорушення,у зв`язкуз якимподається клопотання; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Згідно з ч. 5 ст. 132 КПК України під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються.

Відповідно до ч. 5, ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчим суддею встановлено, що 13 січня 2023 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023167270000002 внесені відомості щодо кримінального провадження за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України та розпочато досудове розслідування.

В поданому до суду клопотанні прокурор посилається на те, що в ході проведення досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до особової справи та руху коштів за банківським рахунком НОМЕР_7 , зареєстрованого за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » у період часу з 22 грудня 2022 року по 31 грудня 2022 року, що містяться у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованого за юридичною адресою: АДРЕСА_1 , однак клопотання прокурора про тимчасовий доступ до речей та документів не відповідає вимогам закону, оскільки не містить достатніх відомостей, передбачених ч. 2 ст. 160 КПК України, зокрема в клопотанні взагалі не зазначено: виклад обставин кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України (згідно вимог п. 1 ч. 1 ст. 91 КПК України), у зв`язку з яким подається клопотання; будь-яке вмотивування значення документів, до яких просить доступ, для встановлення обставин у кримінальному провадженні; яким чином можливо використати як докази відомості у документах, що знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », до яких просить надати доступ та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, оскільки документи містять охоронювану законом таємницю. Також, у клопотанні прокурор посилається на те, що тимчасовий доступ до документів необхідний для встановленняособи,якою вчиненокримінальне правопорушеннята інформація,яку будевикористано якдоказ обставинвчинення кримінальногоправопорушення,неможливо здобутиіншим чином,однак прокурорвзагалі ненаводить доказівзазначеного.

Також, прокурором у клопотанні в порушення вимог ст. 160 КПК України взагалі не зазначені підстави вважати, що документи, до яких просить тимчасовий доступ, перебувають або можуть перебувати у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Враховуючи викладене,беручи доуваги,що привідсутності чіткосформульованого клопотанняпрокурора пронадання щотимчасового доступудо речейта документів,слідчий суддявважає,що прокуроромне доведеноможливість використанняяк доказіввідомостей,що містятьсяв документах,про доступдо якихпросить прокурорта неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихдокументів,а такожне доведено,що саміпо собіабо всукупності зіншими речамиі документамикримінального провадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,документи дояких проситьтимчасовий доступмають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні,тому привідсутності зазначенихдоказівта ненадання їх слідчому судді, слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання прокурора задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 131, 132, 159-164, 309, 376 КПК України, слідчий суддя, -

постановив:

В задоволенні клопотання прокурора Болградської окружної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження № 12023167270000002 - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Арцизького районногосуду ОСОБА_1

СудАрцизький районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення07.02.2023
Оприлюднено10.05.2024
Номер документу108903379
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —492/112/23

Ухвала від 15.02.2023

Кримінальне

Арцизький районний суд Одеської області

Гусєва Н. Д.

Ухвала від 07.02.2023

Кримінальне

Арцизький районний суд Одеської області

Гусєва Н. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні