Справа №932/7658/21
Номер провадження №2/932/4616/21
У Х В А Л А
про виправлення описки в рішенні
06 лютого 2023 року м. Дніпро
Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська в складі: головуючого-судді Цитульського В.І., розглянувши цивільну справу за позовом автогаражного кооперативу «ПІВДЕННИЙ» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні суду перебувала вищезазначена цивільна справа. Рішенням суду позовні вимоги автогаражного кооперативу «ПІВДЕННИЙ» - задоволені.
В зазначеному рішенні була допущена описка в зазначенні дати судового рішення, замість правильного «01 листопада 2022 року», невірно зазначено «26 грудня 2022 року».
Суд дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.
Згідност. 269 ЦПК Українисуд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Заява про внесення виправлень розглядається протягом десяти днів після її надходження. Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.
Крім того, під описками розуміються помилки, зумовлені неправильним написанням слів, цифр тощо (пропуск літери, цифри, їх перестановка, помилки у написанні складених чисел тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер, наприклад: написання прізвищ та імен, адреси, найменувань спірного майна, зазначення дат і строків.
Як вбачається з п.19 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 18.12.2009 року «Про судове рішення у цивільній справі» вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
З огляду на зазначене, суд приходить до висновку, що допущена описка підлягає виправленню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 260, 269 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Виправити описку допущену в рішенні Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська справа № 932/7658/21 (провадження №2/932/4616/21) за позовом автогаражного кооперативу «ПІВДЕННИЙ» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, а саме:
вірно зазначити дату судового рішення «01 листопада 2022 року», замість невірно зазначеного «26 грудня 2022 року »;
Відповідно до ч. 1 ст. 261 ЦПК України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення . Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другійстатті 358 цього Кодексу.
Суддя В.І. Цитульський
Суд | Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2023 |
Оприлюднено | 13.02.2023 |
Номер документу | 108909659 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Інші справи позовного провадження |
Цивільне
Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Цитульський В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні