Ухвала
від 06.02.2023 по справі 712/8203/20
СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

Провадження № 2/712/57/23

Справа № 712/8203/20

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 лютого 2023 року Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:

головуючого судді ПИРОЖЕНКО С.А.

при секретарі НАГАЄВСЬКІЙ В.Б.

розглянувши у відкритому засіданні в залі суду м. Черкаси в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Управлінська компанія «Нова якість» Дільниця 36» (адреса:м.Черкаси,вул.Смілянська 145), Виконавчого комітету Черкаської міської ради (адреса:м.Черкаси,вул.Б.Вишневецького 36), Товариства з обмеженою відповідальністю «Сантехбудконструкція» (адреса:м.Черкаси,вул.Смілянська 145), третя особа: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Руставі 15» (адреса:м.Черкаси,вул.Руставі 15) про визнання дій протиправними, визнання правочину недійсним та захист прав споживача,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів про визнання дій протиправними, визнання правочину недійсним та захист прав споживача.

До судового засідання представник позивача адвокат Макеєв В.Ф. 06.07.2022 року, 23.08.2022 року не з`явився, повідомлявся належним чином, що підтверджено довідкою про доставку судової повістки у вигляді SMS-повідомлення. На 06 лютого 2023 року представник позивача повторно в судове засідання не з`явився, повідомлявся належним чином, що підтверджується довідкою про доставку судової повістки у вигляді SMS-повідомлення.

Представники відповідачів в судовому засіданні просили позовну заяву залишити без розгляду у зв`язку з повторною неявкою позивача та його представника до судового засідання.

Представник третьої особи до судового засідання не з`явився, повідомлявся належним чином.

У зв`язку з неявкою сторін фіксація технічними засобами відповідно до ч. 2ст. 247 ЦПК Українине здійснювалася.

Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини, які регулюються нормами цивільно-процесуального законодавства.

В судовому засіданні встановлено, що справа перебувала в провадженні суду на протязі тривалого часу. В судові засідання представник позивача не з`являвся, та на деякі з них, подавав клопотання про їх проведення у його відсутність. Однак, в судові засідання, які були призначені судом 06.07.2022 року, 23.08.2022 року представник позивача адвокат Макеєв В.Ф. не з`явився, повідомлявся належним чином, що підтверджено довідкою про доставку судової повістки у вигляді SMS-повідомлення. На 06 лютого 2023 року представник позивача повторно в судове засідання не з`явився, повідомлявся належним чином, що підтверджується довідкою про доставку судової повістки у вигляді SMS-повідомлення.

Таким чином, в силу ч. 3 ст. 131 ЦПК України, суд визнає, що представник позивача повторно не з`явився до суду без поважних причин та не повідомив про причини свої неявки.

У відповідності до вимог ч. 5 ст. 223, п. 3 ч. 1 ст. 257 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з`явився в судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає розгляду справи.

Згідно з ч.1 ст. 44ЦПК України, учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.

Відповідно до ст. 6Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка є частиною національного законодавства, кожна людина при визначенні її громадянських прав і обов`язків має право на справедливий судовий розгляд. Це право стосується не лише позивачів, які вправі самостійно розпоряджатися наданими їм законом процесуальними правами, але й і відповідачів, які змушені витрачати свій час та кошти для захисту проти вимог позивача у суді.

Сторони зобов`язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об`єктивного дослідження всіх обставин справи.

Також, як наголошує в своїх рішеннях Європейський суд з прав людини, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавиться провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

Відповідно до ч.3ст.131 ЦПК Україниучасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що учасники судового процесу не з`явилися в судове засідання без поважних причин.

Відповідно до п.п. 1, 2 ч.2 ст.223ЦПК України суд відкладає розгляд справи в межах строків, встановлених статтею 210 цього Кодексу, у разі, зокрема, першої неявки в судове засідання сторони або будь-кого з інших осіб, які беруть участь у справі, оповіщених у встановленому порядку про час і місце судового розгляду, якщо вони повідомили про причини неявки, які судом визнано поважними.

Отже, судом вжиті всі заходи щодо повідомлення учасників судового розгляду.

Зважаючи на викладене та те, що справа у провадженні суду перебуває значний час, а представник позивача повторно не з`являється до судового засідання, суд вважає за можливе на підставістатті 257 Цивільного процесуального кодексу Українизалишити позовну заяву без розгляду, з роз`ясненням позивачу його повторного права звернення до суду.

Керуючись ст.ст. 223, 257 ч. 1 п. 3, 260-261 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Управлінська компанія «Нова якість» Дільниця 36», Виконавчого комітету Черкаської міської ради, Товариства з обмеженою відповідальністю «Сантехбудконструкція», третя особа: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Руставі 15» про визнання дій протиправними, визнання правочину недійсним та захист прав споживача залишити без розгляду.

Роз`яснити позивачу його право на повторне звернення до суду після усунення умов, що були підставою для залишення позовної заяви без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

ГОЛОВУЮЧИЙ:

Повний текстсудового рішенняскладено 10 лютого 2023 року.

СудСоснівський районний суд м.Черкас
Дата ухвалення рішення06.02.2023
Оприлюднено14.02.2023
Номер документу108921874
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів»

Судовий реєстр по справі —712/8203/20

Ухвала від 06.02.2023

Цивільне

Соснівський районний суд м.Черкас

Пироженко (С.А.) С. А.

Ухвала від 06.02.2023

Цивільне

Соснівський районний суд м.Черкас

Пироженко (С.А.) С. А.

Ухвала від 20.12.2021

Цивільне

Соснівський районний суд м.Черкас

Пироженко (С.А.) С. А.

Ухвала від 02.09.2020

Цивільне

Соснівський районний суд м.Черкас

Пироженко (С.А.) С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні