Справа № 712/1304/23
Провадження № 1-кс/712/737/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 лютого 2023 року м. Черкаси
Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 ,
за участю
секретаря судового засідання ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 3 м. Черкаси клопотання прокурора Чигиринського відділу Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_4 по матеріалам кримінального провадження №120232500310000400 від 04.02.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України про накладення арешту на майно,-
ВСТАНОВИВ:
10.02.2023 до Соснівського районного суду м. Черкаси надійшло направлене поштою згідно відмітки на поштовому конверті 06.02.2023, вказане вище клопотання, згідно якого слідчим відділенням Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12023250310000400, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04.02.2023, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 246 КК України.
У ході досудового розслідування було встановлено, що 04.02.2023 до відділу поліцейської діяльності №2 Черкаського РУП ГУНП В Черкаській області надійшло повідомлення від працівників СРПП ВПД № 2, про те, що на трасі Р-10 зупинено легковий автомобіль марки "Ауді" з причіпом, на якому навантажена деревина, яка є незаконно зрубана.
04.02.2023 на відрізку дороги Р-10 «Чигирин-Черкаси», біля вказівного знаку «120 км», був проведений огляд місця події, в ході якого виявлено та вилучено автомобіль марки «Audi» синього кольору, державний номерний знак НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , та який згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2 належить ОСОБА_6 , жителю АДРЕСА_2 , позаду якого був причеплений причіп марки «Лев» синього кольору, державний номерний знак НОМЕР_3 , який згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 , належить ПП «ЖОВТЕНЬ-2000», що розташоване за адресою: м. Черкаси, вул. Толстого, 76, кв. 3, Черкаської області, код ЄДРПОУ 31207387, всередині якого знаходилась деревина породи сосна, похідні документи на яку відсутні.
Також, 04.02.2022 був проведений огляд місця події в кварталі 6, виділі 2, філії «Чигиринське лісове господарство», під час якого вилучено: 12 зрізів з пеньків дерев, які поміщені до дванадцяти поліпропіленових мішків, а також 1 зріз з верхівки дерева, який поміщено до поліпропіленового мішка.
Постановою слідчого СВ Черкаського РУП ГУ НП в Черкаській області ОСОБА_7 від 04.02.2023 вищевказане тимчасово вилучене майно і документи були визнані речовими доказами по данному кримінальному провадженню.
У клопотанні прокурор вказав, що в ході досудового розслідування виникає необхідність в призначенні судових експертиз, тому є необхідність у зберіганні речових доказів у відділі поліцейської діяльності № 2 Черкаського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області з метою недопущення втручання, псування чи знищення речових доказів, що призведе до спотворення істини у кримінальному провадженні.
Прокурор ОСОБА_3 у судовому засіданні підтримав клопотання та просив його задовольнити.
Власники майна в судове засідання не з`явилися, про час, дату та місце розгляду клопотання повідомлялися належним чином, їх неявка не є перешкодою у вирішенні питання щодо арешту майна.
Заслухавши думку прокурора та перевіривши надані матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Під час судового розгляду, на обґрунтування даного клопотання прокурором, наданий Витяг з кримінального провадження №120232504310000400, згідно якого до ЄРДР 04.02.2023, правова кваліфікація ч.1 ст. 246 КК України, внесені відомості, що 04.02.2023 до відділу поліцейської діяльності №2 Черкаського РУП ГУ НП в Черкаській області надійшло повідомлення від працівників СРПП ВПД №2 про те, що на трасі Р-10 зупинено легковий автомобіль марки «Ауді» з причепом, на якому завантажена деревина, яка є незаконно зрубана (ЄО 240 від 04.02.2023).
З протоколу огляду місця події від 04.02.2023, вбачається, що на ділянці траси Р-10 «Черкаси-Чигирин» Черкаської області, біля вказівного знаку «120 км», у присутності двох понятих, ОСОБА_5 та спеціаліста ОСОБА_8 був оглянутий автомобіль «Audi» синього кольору, державний номерний знак НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_5 , з причепом марки «Лев» синього кольору, державний номерний знак НОМЕР_3 , всередині якого знаходилась деревина породи сосна, похідні документи на яку відсутні. Вказаний автомобіль з причепом і двома свідоцтвами про реєстрацію ТЗ та дровами були вилучені.
Також, з протоколу огляду місця події від 04.02.2023 слідує, що у ході огляду кварталу 6, виділу 2, філії «Чигиринське лісове господарство» були вилучені 12 зрізів з пеньків дерев, які поміщені до дванадцяти поліпропіленових мішків, а також 1 зріз з верхівки дерева, який поміщено до поліпропіленового мішка.
Постановою слідчого від 04.02.2023 вилучені : автомобіль з причепом, два свідоцтва про реєстрацію ТЗ та дрова були визнані речовими доказами та здані на зберігання до кімнати речових доказів відділу поліцейської діяльності №2 Черкаського РУП ГУ НП в Черкаській області за адресою: Черкаська область, м. Чигирин, вул. Б.Хмельницького,55.
04.02.2023 водій транспортного засобу ОСОБА_5 відмовився від дачі пояснень, пославшись на норми ст. 63 Конституції України.
Згідно протоколу від 05.02.2023, допитаний в якості свідка співробітник Чигиринського лісгоспу ОСОБА_9 вказав, що на лісовій ділянці, на якій не планувалась вирубка, 04.02.2023 ним була виявлена спиляна лісова продукція. Сліди з ділянки вели до найближчого домоволодіння, у якому мешкає чоловік на ім`я ОСОБА_10 . З інтернет ресурсу «Facebook» відомо, що останній продає дрова. Ввечері того ж дня з території домоволодіння виїхав автомобіль з причепом. Даний транспортний засіб під керуванням ОСОБА_5 був зупинений на трасі Р-10 співробітниками патрульної поліції та під час огляду виявлені дрова породи дерева сосна з вищевказаної ділянки лісу.
У відповідність до ст. 167 КПК України, тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення, або його спеціальну конфіскацію в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Частина 3 ст. 170 КПК України передбачає, що у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до ст.98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в частині першій цієї статті.
Згідно положень ч. 11 ст. 170 та ст. 173 КПК України, у разі задоволення клопотання про арешт майна, слідчий суддя в ухвалі повинен зазначити заборону відчуження, розпорядження або користування та вказівку на таке майно. При цьому заборона використання майна чи заборона розпоряджатися таким майном можуть бути застосовані лише у тих випадках, коли їх незастосування може призвести до зникнення, втрати або інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.
Таким чином, слідчим суддею враховується, що клопотання відповідає вищевказаним нормам Закону, крім того, є достатні дані, що вказують на те, що зазначений автомобіль з причепом та деревиною можуть бути використані у подальшому в якості доказів. Вказані підстави визнаються прийнятними і такими, що відповідають потребам кримінального провадження.
Прокурором у клопотанні належним чином викладені підстави, у зв`язку з наявністю яких потрібно здійснити арешт вилученого майна, конкретно вказані речі, на які планується накласти арешт, їх вичерпний опис та ознаки.
При цьому слідчий суддя зазначає, що під час проведення досудового розслідування кримінального провадження підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна мають право звернутися до слідчого судді з клопотанням про скасування арешту майна в порядку ст. 174 КПК України. Тобто арешт майна є тимчасовим заходом та не позбавляє права власності на вказане майно.
У зв`язку з наведеним, у слідчого судді відсутні будь-які сумніви у визнанні тимчасово вилученого майна, арешт на яке планується отримати, в якості доказів, які слугуватимуть встановленню об`єктивної істини у кримінальному провадженні, тому наявні підстави для задоволення клопотання.
Вирішуючи питання стосовно відповідності клопотання про арешт майна встановленим вимогам закону про сроки подання його до суду, слідчий суддя виходить з наступного.
Відповідно до ч. 5 ст. 171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.
У відповідності до ч. 3 ст. 115 КПК України, при обчисленні строку днями строк закінчується о двадцять четвертій годині останнього дня строку.
У відповідності до ч. 5 ст. 115 КПК України, при обчисленні строків днями не береться до уваги той день, від якого починається строк.
Статтею 116 КПК України визначено, що строк не вважається пропущеним, якщо скаргу або інший документ здано до закінчення строку на пошту.
Згідно з ч. 6 Розділу ІІ Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 20.08.2019 р. № 814, конверти (пакети), в яких надходять документи, приєднуються до одержаних документів. У разі одержання документів у пошкодженій упаковці, або якщо при відкритті конверта (пакета) виявлено відсутність будь-якого документа чи додатка до нього, про це складається акт у двох примірниках, один з яких надсилається відправнику, а другий додається до вхідних документів.
Слідчим суддею надано оцінку зазначеним обставинам та встановлено, що копія конверту (пакету), в якому клопотання про арешт майна надійшло до суду, долучена до матеріалів судового провадження. З зазначеного конверта встановлено, що останнє здане на пошту 06.02.2023 року, а огляд проведений 04.02.2023 року.
Разом з тим, слідчий суддя наголошує на тому, що 04.02.2023 року субота, а 05.02.023 року, відповідно, неділя, тобто клопотання здано на пошту у перший робочий день після вихідний.
Враховуючи, що відлік часу, визначеного ч. 5 ст. 171 КПК України, починається з моменту закінчення складання та підписання відповідного протоколу, яким фіксується відповідна слідча дія, слідчий суддя вважає, що клопотання про арешт майна поданий не пізніше наступного робочого дня від проведення огляду, тому строки передбачені ч. 5 ст. 171 КПК України не порушені.
На підставі наведеного вище, керуючись ст. ст. 98, 115, 116, 171-173 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В :
Клопотання прокурора Чигиринського відділу Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_4 по матеріалам кримінального провадження №120232500310000400 від 04.02.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України про накладення арешту на майно - задовольнити.
Накласти арешт на наступне майно:
- автомобіль «Audi» синього кольору, державний номерний знак НОМЕР_1 , який згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу належить ОСОБА_6 , жителю АДРЕСА_2 ,
- причіп марки «Лев» синього кольору, державний номерний знак НОМЕР_3 , який згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу належить ПП «ЖОВТЕНЬ-2000», що розташоване за адресою м. Черкаси, вул. Толстого, 76, кв. 3, Черкаської області, код ЄДРПОУ 31207387,
- деревину, яка знаходилась на причепі вищевказаного автомобіля,
- свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу на автомобіль серії НОМЕР_2 ,
- свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу на причіп серії НОМЕР_4 ,
- 12 зрізів з пеньків дерев, які поміщені до дванадцяти поліпропіленових мішків, 1 зріз з верхівки дерева, поміщений у поліпропіленовий мішок,
які знаходяться на тимчасовому зберіганні у кімнаті речових доказів відділу поліцейської діяльності №2 Черкаського РУП ГУ НП в Черкаській області за адресою: Черкаська область, м. Чигирин, вул. Б.Хмельницького,55, - шляхом заборони на їх відчудження, розпорядження та користування.
Ухвала про арешт виконується негайно слідчим, прокурором.
Роз`яснити, що згідно ст.174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.
Ухвала може бути оскаржена сторонами безпосередньо до Черкаського апеляційного суду протягом 5 днів з дня винесення. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Повний текст ухвали виготовлений 13.02.2023 об 11:00 год.
Слідчий суддя Соснівського
районного суду м. Черкаси ОСОБА_1
Суд | Соснівський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 13.02.2023 |
Оприлюднено | 10.05.2024 |
Номер документу | 108921888 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Соснівський районний суд м.Черкас
Мірошниченко Л. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні