Ухвала
від 13.02.2023 по справі 916/473/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про відмову у прийнятті заяви про відкриття провадження у справі

"13" лютого 2023 р.м. Одеса Справа № 916/473/23Господарський суд Одеської області у складі судді Грабован Л.І.,

дослідивши матеріали заяви Одеської районної ради Одеської області

до боржника Комунального підприємства «Лікарняна аптека» Одеської районної ради (67600, Одеська обл., Одеський район, м. Біляївка, вул. Московська, 32; код ЄДРПОУ 32184853)

про відкриття провадження у справі про банкрутство

ВСТАНОВИВ:

Одеська районна рада Одеської області звернулась із заявою від 06.02.2023р. (вх. №492/23 від 07.02.2023р.) про відкриття провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства «Лікарняна аптека».

Відповідно до ч. 1 ст. 3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Згідно ч. 2 ст. 8 Кодексу України з процедур банкрутства право на звернення до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство мають боржник, кредитор.

Кредитор у відповідності до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства - це юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника, а також адміністратор за випуском облігацій, який відповідно до Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" діє в інтересах власників облігацій, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.

Боржник згідно ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства - це юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов`язання, строк виконання яких настав.

Відповідно до ч. 1 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства заява про відкриття провадження у справі про банкрутство подається кредитором або боржником у письмовій формі та повинна містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; найменування боржника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи; ім`я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); виклад обставин, що є підставою для звернення до суду; перелік документів, що додаються до заяви.

Таким чином, право на звернення із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство мають або кредитор, або боржник.

Провадження у справах про банкрутство характеризується особливим процесуальним порядком розгляду справ, специфічністю цілей і завдань, особливим суб`єктним складом, тривалістю судового провадження, що істотно відрізняють це провадження від позовного.

Звернення кредитора до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство по суті є реалізацією кредитором права на судовий захист власних майнових прав за відсутності належного виконання грошового зобов`язання боржником. У зв`язку з цим кредитор повинен надати суду докази на підтвердження наявності у нього права, яке підлягає захисту та навести обставини, що є підставою для звернення до суду.

Вимоги до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство за заявою кредитора та за заявою боржника встановлені приписами ч.ч. 2, 6 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства.

Одеська районна рада Одеської області ініціювала питання про відкриття провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства «Лікарняна аптека» за заявою власника Одеської районної ради Одеської області як вищого органу управління комунального підприємства боржника.

Однак, Кодексом України з процедур банкрутства права на подання заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство іншими, ніж кредитор чи боржник, суб`єктами не надано.

Відповідно до п.п. 1.1., 1.8., 6.1., 6.2., 6.3. статуту Комунального підприємства «Лікарняна аптека» (нова редакція) останній є об`єктом права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Одеського району Одеської області, інтереси яких представляє Одеська районна рада в межах повноважень визначених законодавством; є юридичною особою, має самостійний баланс, печатку і штампи та інше; суб`єктами управління підприємством є: Одеська районна рада Одеської області; директор (керівник) підприємства; координує роботу підприємства власник; вищим органом підприємства є його власник Одеська районна рада Одеської області.

У заяві вказано оскільки станом на день звернення до господарського суду керівництвом боржника не виконано рішення №164-VIII від 27.09.2022р. про надання згоди на порушення справи про банкрутство Комунального підприємства «Лікарняна аптека», у зв`язку з чим Одеська районна рада Одеської області вважає за можливе самостійно звернутися до господарського суду Одеської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства «Лікарняна аптека».

У заяві про відкриття провадження у справі про банкрутство вказано про наявність боргів Комунального підприємства «Лікарняна аптека» перед ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ГУ ДПС в Одеській області, ОСОБА_3 , ДСА України, ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ТОВ «Діаліз Медик».

Відповідно до рішення Одеської районної ради Одеської області №164-VIII від 27.09.2022р. «Про надання згоди на порушення справи про банкрутство Комунального підприємства «Лікарняна аптека» вирішено надати згоду на порушення справи про банкрутство юридичної особи - Комунального підприємства «Лікарняна аптека»; виконавчому апарату районної ради здійснити організаційно-правові дії, пов`язані із порушенням процедури банкрутства Комунального підприємства «Лікарняна аптека» та звернутися до господарського суду із відповідною заявою про порушення провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства «Лікарняна аптека».

З огляду на законодавче регулювання кола суб`єктів звернення до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство право, те що на звернення має кредитор та боржник, іншим суб`єктам Кодекс України з процедур банкрутства такого права не надає, суд доходить висновку про те, що провадження у справі про банкрутство боржника, заява у якій подана не належним суб`єктом звернення, не допускається згідно з Кодексом України з процедур банкрутства.

Суд звертає увагу на те, що керівник боржника задля уникнення негативних наслідків для себе, у вигляді солідарної відповідальності за борги боржника, зобов`язаний подати заяву про банкрутство у порядку та строки визначені приписами ст.ст. 4, 8, 34 Кодексу України з процедур банкрутства.

Так, ч. 6 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що боржник зобов`язаний у місячний строк звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі у разі, якщо задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов`язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності), та в інших випадках, передбачених цим Кодексом. Якщо керівник боржника допустив порушення цих вимог, він несе солідарну відповідальність за незадоволення вимог кредиторів. Питання порушення керівником боржника зазначених вимог підлягає розгляду господарським судом під час здійснення провадження у справі. У разі виявлення такого порушення про це зазначається в ухвалі господарського суду, що є підставою для подальшого звернення кредиторів своїх вимог до зазначеної особи.

Згідно ч.1 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви про відкриття провадження у справі відмовляє у прийнятті заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо провадження у справі про банкрутство боржника не допускається згідно з цим Кодексом.

Враховуючи положення ч. 2 ст. 8, ч. 1 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства, суд констатує можливість розгляду справ про банкрутство, провадження у яких відкрито тільки за заявою кредитора або боржника.

Приймаючи до уваги те, що заява про відкриття провадження у справі про банкрутство подана не належним суб`єктом, провадження у такій справі про банкрутство не допускається, суд відмовляє у прийнятті заяви Одеської районної ради Одеської області про відкриття провадження у справі банкрутство Комунального підприємства «Лікарняна аптека» Одеської районної ради.

Ч. 2 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що про відмову у прийнятті заяви господарський суд постановляє ухвалу, яка надсилається заявнику разом із заявою та доданими до неї документами.

Керуючись ст.1, ч. 2 ст. 8, ч. 1 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1.Відмовити у прийнятті заяви Одеської районної ради Одеської області про відкриття провадження у справі банкрутство Комунального підприємства «Лікарняна аптека» Одеської районної ради.

2. Матеріали заяви з додатком надіслати заявнику.

Ухвала набирає законної сили 13 лютого 2023р. та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Південно-західного апеляційного господарського суду шляхом подачі апеляційної скарги.

Копію ухвали з додатками надіслати Одеській районній раді Одеської області (67600, Одеська обл., Одеський район, м. Одеса, вул. Канатна, 83).

Суддя Л.І. Грабован

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення13.02.2023
Оприлюднено14.02.2023
Номер документу108926816
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —916/473/23

Ухвала від 13.02.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Грабован Л.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні