ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,
e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
13 лютого 2023 р. Справа № 918/130/23
Господарський суд Рівненської області у складі головуючого судді Політики Н.А., розглянувши матеріали позовної заяви Фермерського господарства "П`ятигірське"
до Фермерського господарства "ВЛА-ДАР"
про визнання недійсними статуту та рішення
ВСТАНОВИВ:
В лютому 2023 року Фермерське господарство "П`ятигірське" звернулося до Господарського суду Рівненської області із позовною заявою до Фермерського господарства "ВЛА-ДАР", в якому просить:
- визнати недійсним Статут Фермерського господарства "ВЛА-ДАР" в редакції, затвердженій рішенням № 1 від 29.01.2018 року;
- визнати недійсним рішення Фермерського господарства "ВЛА-ДАР" № 1 від 29 січня 2018 року.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов до висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ст. 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивач звернувся до господарського суду з вимогами до відповідача про:
- визнання недійсним Статут Фермерського господарства "ВЛА-ДАР" в редакції, затвердженій рішенням № 1 від 29.01.2018 року;
- визнання недійсним рішення Фермерського господарства "ВЛА-ДАР" в редакції, затвердженій рішенням № 1 від 29 січня 2018 року.
Таким чином, позовна заява містить дві вимоги немайнового характеру.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
На підставі підпунктів 1-2 пункту 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах за подання до господарського суду: 1) позовної заяви майнового характеру: збір становить - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) позовної заяви немайнового характеру: збір становить - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною третьою статті 6 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивачем заявлено до відповідача дві вимоги немайнового характеру.
Згідно з ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" установлено у 2023 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 01.01.2023 року становить 2 684 грн 00 коп.
Тобто виходячи зі змісту позовних вимог, позивач мав сплатити за подання даної позовної заяви судовий збір в розмірі 5 368 грн 00 коп., по 2 684 грн 00 коп. за кожну із позовних вимог немайнового характеру.
Як вбачається з додатків до позовної заяви, в підтвердження сплати судового збору позивачем додано платіжне доручення від 8 лютого 2023 року № 16499 про сплату судового збору в сумі 2 684 грн 00 коп.
Відтак, позивачем додано до позовної заяви платіжне доручення від 8 лютого 2023 року № 16499 на суму 2 684 грн 00 коп., яке не може бути належним доказом сплати судового збору у встановленому розмірі.
Таким чином, позивачем сплачено судовий збір у розмірі 2 684 грн 00 коп., що на 2 684 грн 00 коп. менше від необхідного (5 368,00 - 2 684,00).
Ураховуючи викладене, суд доходить висновку, що позивачем не виконано вимог п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України.
Крім того відповідно до ч. 4 ст. 164 ГПК України до заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.
Згідно з частинами 1 та 2 ст. 81 ГПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
У клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено:
1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів);
2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;
3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;
4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу;
5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.
Так, однією з вимог позову є визнання недійсним рішення Фермерського господарства "ВЛА-ДАР" № 1 від 29 січня 2018 року.
Разом з тим, Фермерським господарством "П`ятигірське" не подано суду ні копії рішення Фермерського господарства "ВЛА-ДАР" № 1 від 29 січня 2018 року, ані клопотання про витребування у Фермерського господарства "ВЛА-ДАР" копії такого рішення, а також не зазначено про неможливість подання до суду вказаного рішення.
В той час в позовній заяві зазначено, що протокол загальних зборів Фермерського господарства "ВЛА-ДАР", яким було затверджено спірний статут, у позивача відсутній.
Ураховуючи викладене, суд доходить висновку, що позивачем не виконано вимог ч. 4 ст. 164 ГПК України.
Згідно з ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, вищевказана позовна заява підлягає залишенню без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Відтак, позивачу слід усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду: доказів доплати судового збору у встановленому порядку та розмірі, а саме: в сумі 2 684 грн 00 коп.; рішення Фермерського господарства "ВЛА-ДАР" № 1 від 29 січня 2018 року, а у разі відсутності рішення - клопотання про його витребування в порядку, визначеному ст. 81 ГПК України.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст. ст. 164, 174, 234, 235 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Фермерського господарства "П`ятигірське" - залишити без руху.
2. Встановити Фермерському господарству "П`ятигірське" строк на усунення недоліків позовної заяви - 10 (десять) днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити Фермерському господарству "П`ятигірське" спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:
- платіжного доручення про доплату судового збору за подання даної позовної заяви в розмірі 2 684 грн 00 коп.;
- рішення Фермерського господарства "ВЛА-ДАР" № 1 від 29 січня 2018 року, а у разі відсутності рішення - клопотання про його витребування в порядку, визначеному ст. 81 ГПК України.
Ухвала згідно частини 2 статті 235 ГПК України підписана та набрала законної сили 13 лютого 2023 року та оскарженню не підлягає.
Суддя Політика Н.А.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 13.02.2023 |
Оприлюднено | 14.02.2023 |
Номер документу | 108926991 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Інші справи |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Політика Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні