Ухвала
від 13.02.2023 по справі 918/130/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,

e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

13 лютого 2023 р. Справа № 918/130/23

Господарський суд Рівненської області у складі головуючого судді Політики Н.А., розглянувши матеріали позовної заяви Фермерського господарства "П`ятигірське"

до Фермерського господарства "ВЛА-ДАР"

про визнання недійсними статуту та рішення

ВСТАНОВИВ:

В лютому 2023 року Фермерське господарство "П`ятигірське" звернулося до Господарського суду Рівненської області із позовною заявою до Фермерського господарства "ВЛА-ДАР", в якому просить:

- визнати недійсним Статут Фермерського господарства "ВЛА-ДАР" в редакції, затвердженій рішенням № 1 від 29.01.2018 року;

- визнати недійсним рішення Фермерського господарства "ВЛА-ДАР" № 1 від 29 січня 2018 року.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов до висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з ст. 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивач звернувся до господарського суду з вимогами до відповідача про:

- визнання недійсним Статут Фермерського господарства "ВЛА-ДАР" в редакції, затвердженій рішенням № 1 від 29.01.2018 року;

- визнання недійсним рішення Фермерського господарства "ВЛА-ДАР" в редакції, затвердженій рішенням № 1 від 29 січня 2018 року.

Таким чином, позовна заява містить дві вимоги немайнового характеру.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

На підставі підпунктів 1-2 пункту 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах за подання до господарського суду: 1) позовної заяви майнового характеру: збір становить - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) позовної заяви немайнового характеру: збір становить - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Частиною третьою статті 6 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивачем заявлено до відповідача дві вимоги немайнового характеру.

Згідно з ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" установлено у 2023 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 01.01.2023 року становить 2 684 грн 00 коп.

Тобто виходячи зі змісту позовних вимог, позивач мав сплатити за подання даної позовної заяви судовий збір в розмірі 5 368 грн 00 коп., по 2 684 грн 00 коп. за кожну із позовних вимог немайнового характеру.

Як вбачається з додатків до позовної заяви, в підтвердження сплати судового збору позивачем додано платіжне доручення від 8 лютого 2023 року № 16499 про сплату судового збору в сумі 2 684 грн 00 коп.

Відтак, позивачем додано до позовної заяви платіжне доручення від 8 лютого 2023 року № 16499 на суму 2 684 грн 00 коп., яке не може бути належним доказом сплати судового збору у встановленому розмірі.

Таким чином, позивачем сплачено судовий збір у розмірі 2 684 грн 00 коп., що на 2 684 грн 00 коп. менше від необхідного (5 368,00 - 2 684,00).

Ураховуючи викладене, суд доходить висновку, що позивачем не виконано вимог п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України.

Крім того відповідно до ч. 4 ст. 164 ГПК України до заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.

Згідно з частинами 1 та 2 ст. 81 ГПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

У клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено:

1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів);

2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;

3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;

4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу;

5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.

Так, однією з вимог позову є визнання недійсним рішення Фермерського господарства "ВЛА-ДАР" № 1 від 29 січня 2018 року.

Разом з тим, Фермерським господарством "П`ятигірське" не подано суду ні копії рішення Фермерського господарства "ВЛА-ДАР" № 1 від 29 січня 2018 року, ані клопотання про витребування у Фермерського господарства "ВЛА-ДАР" копії такого рішення, а також не зазначено про неможливість подання до суду вказаного рішення.

В той час в позовній заяві зазначено, що протокол загальних зборів Фермерського господарства "ВЛА-ДАР", яким було затверджено спірний статут, у позивача відсутній.

Ураховуючи викладене, суд доходить висновку, що позивачем не виконано вимог ч. 4 ст. 164 ГПК України.

Згідно з ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, вищевказана позовна заява підлягає залишенню без руху.

Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Відтак, позивачу слід усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду: доказів доплати судового збору у встановленому порядку та розмірі, а саме: в сумі 2 684 грн 00 коп.; рішення Фермерського господарства "ВЛА-ДАР" № 1 від 29 січня 2018 року, а у разі відсутності рішення - клопотання про його витребування в порядку, визначеному ст. 81 ГПК України.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись ст. ст. 164, 174, 234, 235 ГПК України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Фермерського господарства "П`ятигірське" - залишити без руху.

2. Встановити Фермерському господарству "П`ятигірське" строк на усунення недоліків позовної заяви - 10 (десять) днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Встановити Фермерському господарству "П`ятигірське" спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:

- платіжного доручення про доплату судового збору за подання даної позовної заяви в розмірі 2 684 грн 00 коп.;

- рішення Фермерського господарства "ВЛА-ДАР" № 1 від 29 січня 2018 року, а у разі відсутності рішення - клопотання про його витребування в порядку, визначеному ст. 81 ГПК України.

Ухвала згідно частини 2 статті 235 ГПК України підписана та набрала законної сили 13 лютого 2023 року та оскарженню не підлягає.

Суддя Політика Н.А.

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення13.02.2023
Оприлюднено14.02.2023
Номер документу108926991
СудочинствоГосподарське
КатегоріяІнші справи

Судовий реєстр по справі —918/130/23

Ухвала від 24.04.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Політика Н.А.

Ухвала від 10.04.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Політика Н.А.

Ухвала від 27.03.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Політика Н.А.

Ухвала від 27.02.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Політика Н.А.

Ухвала від 13.02.2023

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Політика Н.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні