Справа № 175/554/23
Провадження № 1-кс/175/108/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 лютого 2023 року смт. Слобожанське
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
при секретареві - ОСОБА_2
за участю прокурора - ОСОБА_3
розглянувши в зкритому судовому засідані, клопотання прокурора Слобожанської окружної прокуратури ОСОБА_4 про дозвіл на проведення обшуку, а також перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження №42022042150000038 від 14.06.2022, за ч.3 ст. 204 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
До Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області надійшло вищевказане клопотання про надання дозволу на проведення обшуку.
В обґрунтування клопотання прокурор зазначає, що в провадженні СВ ВП № 8 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області перебуває кримінальне провадження № 42022042150000038 від 14.06.2022 за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 204 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що на території м. Підгородне та інших населених пунктів Дніпровського району Дніпропетровської області організовано незаконне виготовлення та збут у мережі магазинів роздрібної торгівлі слабоалкогольних напоїв під виглядом сидру, які виготовляються з використанням спирту, а також з додаванням інших неякісних інгредієнтів, вживання яких створює загрозу для життя і здоров`я людей, в той час, як сам сидр, має виготовлятися виключно шляхом природнього бродіння плодово-ягідної сировини.
Діюче законодавство передбачає отримання ліцензії суб`єктом господарювання, який здійснює як виробництво, так і роздрібну торгівлю алкогольними напоями, у тому числі і слабоалкогольними, які відноситься до групи підакцизних товарів.
На виконання доручення прокурора від 14.06.2022, наданого в порядку ст. 36 КПК України працівникам Управління СБУ у Дніпропетровський області, встановлено коло осіб, які можуть бути причетні до вчинення вищевказаного кримінального правопорушення, а саме: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які організували незаконне виробництво з метою збуту спирту та алкогольних напоїв, що становлять загрозу для життя та здоров`я людей.
Встановлено, що для прикриття протиправної діяльності було зареєстровано ТОВ «Фрутберрі-Дніпро» (директор ОСОБА_5 ), яке за офіційними даними займається виробництвом сидру та плодово-ягідних вин шляхом бродіння, проте жодного разу не здійснювало закупівлю плодово-ягідної сировини. Для реклами незаконної діяльності використовується інтернет-сайт за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_3
Крім цього досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 здійснює набір працівників на ТОВ «Фрутберрі-Дніпро», до кола обов`язків яких входить змішування води, спирту, харчових добавок та барвників з метою виготовлення сидру. При цьому, на одну тону продукції необхідно додавати 60-70 літрів спирту.
Також встановлено, що ОСОБА_5 та ОСОБА_6 організували виготовлення неякісного сидру за адресою виробничих потужностей ТОВ «Фрутберрі-Дніпро»: м. Дніпро, вул. Мукаша Салакунова, 23, де розташоване відповідне обладнання.
Крім цього, встановлено особу, яка відповідає за збут неякісної продукції, а саме ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , місце реалізації: АДРЕСА_1.
Для встановлення походження сидру, виготовленого ТОВ «Фрутберрі-Дніпро», у кримінальному провадженні призначено судову хімічну експертизу спиртовмісних сумішей, згідно з висновку якої, зразки рідини не відповідають вимогам ДСТУ 4836:2007 «Сидри. Загальні технічні умови» та ДСТУ 4258:2003 «Напої слабоалкогольні». Загальні технічні умови за органолептичними показниками, міцності (занижена), масовій концентрації цукрів (занижена). Зразки рідини виготовлені кустарним саморобним способом - шляхом розбавлення неякісного етилового ректифікованого спирту, виготовленого з зернової сировини, непідготовленою водою з додаванням штучних ароматичних композицій, зі штучною примусовою газацією вуглекислотою та з подальшим порушенням технології виробництва та зберігання-транспортування слабоалкогольних напоїв.
Згідно з відомостями Державного реєстру речових прав на нерухоме майно право власності на об`єкт нерухомості за адресою: АДРЕСА_1, належить ТОВ «Кармел» (код ЄДРПОУ 43185922), ТОВ «Молсон» (код ЄДРПОУ 43185938), ТОВ «Шелті» (код ЄДРПОУ 42510497), ТОВ «Еванз» (43186397), ТОВ «Канела» (код ЄДРПОУ 43185147), користувачами майна є: за договором оренди № 2875 від 12.11.2020, договором суборенди № 2868 від 12.11.2020, договором суборенди № 2882 від 12.11.2020 - ТОВ «Омега» (код ЄДРПОУ 30982361), за договором суборенди № 2865 від 12.11.2020 - ТОВ «Тойгер» (код ЄДРПОУ 43185278), за договором оренди № 2857 від 11.11.2020, договором суборенди № 2859 від 11.11.2020 - ТОВ «Бізнес Інвест Україна» (код ЄДРПОУ 39444220).
Таким чином, згідно наявних у матеріалах кримінального провадження доказів, є підстави вважати, що документи, предмети та речі, які свідчать про виробництво, придбання, зберігання з метою збуту та збут незаконно виготовлених підакцизних товарів, а саме алкогольних напоїв у виді сидру, а також безпосередньо незаконно виготовлені алкогольні напої, обладнання для виготовлення алкогольних та слабоалкогольних напоїв, документи щодо придбання та реалізації незаконно виготовлених підакцизних товарів, чорнові записи, мобільні телефони, грошові кошти здобуті злочинним шляхом, а також інші предмети й документи, що свідчать про здійснення протиправних дій, які мають значення для кримінального провадження, знаходяться у нежитлових приміщеннях за адресою: АДРЕСА_1 .
Враховуючи вищевикладене, з урахуванням обставин, які містяться в матеріалах кримінального провадження, беручи до уваги те, що інші заходи забезпечення кримінального провадження можуть негативно вплинути на досягнення дієвості даного провадження, наявні підстави для звернення до суду з клопотанням про проведення обшуку у нежитлових приміщеннях за адресою АДРЕСА_1, в якому здійснюється виробництво та зберігання незаконно виготовлених підакцизних товарів, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення, а також встановлення осіб, причетних до кримінального правопорушення, що забезпечить швидке, повне та неупереджене розслідування даного кримінального провадження.
У ході проведення обшуку планується відшукати та вилучити наступні предмети, речі, документи:
- незаконно виготовлені алкогольні та слабоалкогольні напої, у тому числі сидр, спиртові суміші, спирт, сировину для виготовлення алкогольних напоїв, пластикові, металеві та скляні ємності з рідиною, яка має характерний запах спирту, фурнітуру, тару та інші алкогольні напої, які мають ознаки підробки, обладнання і знаряддя для незаконного виготовлення алкогольних напоїв та зберігання останніх, інші підакцизні товари (вироби) з ознаками підробки, документи та чорнові записи щодо придбання та реалізації незаконно виготовлених алкогольних напоїв, зокрема, первинні документи, що відображають фінансово-господарські взаємовідносини, видаткові накладні та акти виконаних робіт до них, договори (угоди, контракти), податкові, видаткові та товарно-транспортні накладні, рахунки-фактури, довіреності на отримання товарно-матеріальних цінностей, платіжні доручення та інші документи з проведення розрахунків за проведені фінансово-господарські операції в готівковій та безготівковій формі та ін.
- документи, що свідчать про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які задіяні в процесі виготовлення та збуту алкогольних та слабоалкогольних напоїв, установчі документи юридичних осіб, документи, які визначають посадові обов`язки службових осіб суб`єктів господарювання (підприємницької діяльності), інші документи, в тому числі документи бухгалтерського обліку, документи податкової та іншої звітності, які в обов`язковому порядку надаються до державних органів та установ для визначення бази та об`єкта оподаткування, а також свідчать про фактично проведені фінансово-господарські взаємовідносини, розрахунки у готівковій та безготівковій формі, розрахунки по банківській системі; штампи, печатки, факсиміле суб`єктів господарювання (підприємницької діяльності); грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом або які/яке здобуто у результаті вчинення кримінального правопорушення.
- захищені носії кваліфікованих електронних підписів; друкувальна та копіювальна техніка; магнітні та електронні носії інформації, комп`ютерна техніка, інше обладнання, що використовується для обліку злочинної діяльності та на якому міститься інформація щодо вчинення вказаного злочину;
- засоби мобільного зв`язку, сім картки, осіб причетних до вказаної злочинної діяльності, які сприятимуть швидкому, повному і неупередженому розслідуванню у кримінальному провадженні, і самостійно чи в сукупності з іншими доказами матимуть суттєве значення для встановлення всіх обставин вчинення даного злочину.
Зазначене майно та документи дозволить підтвердити факти відношення причетних осіб до протиправної господарської діяльності, а також встановити в даному кримінальному провадженні та підтвердити факти незаконного виробництва, зберігання, транспортування з метою збуту та відповідно збут незаконно виготовлених підакцизних товарів у виді алкогольних та слабоалкогольних напоїв, що можливо встановити в ході проведення слідчо-оперативних заходів, судово-технічних та судово-хімічних експертиз.
Слідчий суддя, розглянувши клопотання та дослідивши додані до нього документи, а також заслухавши думку прокурора, який клопотання підтримав та просив задовольнити, встановив наступне.
Відповідно до ст. 223 КПК України підставами для проведення слідчої дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.
Частинами першою третьою статті 234 КПК України передбачено, що обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням.
Відповідно до ч.5 ст.234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що:
1) було вчинено кримінальне правопорушення;
2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;
3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду;
4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи;
5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Відповідно до ч.2 ст.235 КПК ухвала про дозвіл на обшук повинна містити житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, які мають бути піддані обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; речі, документи або осіб, для виявлення яких проводиться обшук.
У відповідності із статтею 30 Конституції України кожному гарантується недоторканість житла. Як передбачено ч. 1 ст. 233 КПК, не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим судовим рішенням, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Слідчий суддя вважає, що прокурором доведено наявність підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 204 КК України, іншими способами неможливо отримати відомості про злочин, та враховуючи те, що під час проведення обшуку можуть бути отриманні докази, які самостійно чи в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з`ясування обставин кримінального правопорушення, слідчий суддя вважає, що клопотання про надання дозволу на проведення обшуку підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 110, 234, 235 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора про дозвіл на проведення обшуку - задовольнити.
Надати дозвіл на проведення обшуку у будівлях та спорудах за адресою: АДРЕСА_1 , які використовуються ОСОБА_7 для реалізації підакцизної продукції та згідно відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно належать ТОВ «Кармел» (код ЄДРПОУ 43185922), ТОВ «Молсон» (код ЄДРПОУ 43185938), ТОВ «Шелті» (код ЄДРПОУ 42510497), ТОВ «Еванз» (43186397), ТОВ «Канела» (код ЄДРПОУ 43185147), користувачами майна є: за договором оренди № 2875 від 12.11.2020, договором суборенди № 2868 від 12.11.2020, договором суборенди № 2882 від 12.11.2020 - ТОВ «Омега» (код ЄДРПОУ 30982361), за договором суборенди № 2865 від 12.11.2020 - ТОВ «Тойгер» (код ЄДРПОУ 43185278), за договором оренди № 2857 від 11.11.2020, договором суборенди № 2859 від 11.11.2020 - ТОВ «Бізнес Інвест Україна» (код ЄДРПОУ 39444220), з метою відшукання і вилучення речей та документів, що мають значення для досудового розслідування та можуть бути доказами у кримінальному провадженні, а саме:
- незаконно виготовлених алкогольних та слабоалкогольних напоїв, у тому числі сидру, спиртових сумішей, спирту, сировини для виготовлення алкогольних напоїв, пластикових, металевих та скляних ємностей з рідиною, яка має характерний запах спирту, фурнітури, тари та інших алкогольних напоїв, які мають ознаки підробки, обладнання і знаряддя для незаконного виготовлення алкогольних напоїв та зберігання останніх, інших підакцизних товарів (виробів) з ознаками підробки, документів та чорнових записів щодо придбання та реалізації незаконно виготовлених алкогольних напоїв, зокрема, первинних документів, що відображають фінансово-господарські взаємовідносини, видаткових накладних та актів виконаних робіт до них, договорів (угод, контрактів), податкових, видаткових та товарно-транспортних накладних, рахунків-фактури, довіреностей на отримання товарно-матеріальних цінностей, платіжних доручень та інших документів з проведення розрахунків за проведені фінансово-господарські операції в готівковій та безготівковій формі та ін.;
- документів, що свідчать про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які задіяні в процесі виготовлення та збуту алкогольних та слабоалкогольних напоїв, установчих документів юридичних осіб, документів, які визначають посадові обов`язки службових осіб суб`єктів господарювання (підприємницької діяльності), інших документів, в тому числі документів бухгалтерського обліку, документів податкової та іншої звітності, які в обов`язковому порядку надаються до державних органів та установ для визначення бази та об`єкта оподаткування, а також свідчать про фактично проведені фінансово-господарські взаємовідносини, розрахунки у готівковій та безготівковій формі, розрахунки по банківській системі; штампи, печатки, факсиміле суб`єктів господарювання (підприємницької діяльності); грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом або які/яке здобуто у результаті вчинення кримінального правопорушення.
- захищених носіїв кваліфікованих електронних підписів; магнітних та електронних носіїв інформації, комп`ютерної техніки, що використовується для обліку злочинної діяльності та на якому міститься інформація щодо вчинення вказаного злочину;
- засобів мобільного зв`язку, сім карток, осіб залучених до незаконного виготовлення вищезазначеного алкогольного напою, які сприятимуть швидкому, повному і неупередженому розслідуванню у кримінальному провадженні, і самостійно чи в сукупності з іншими доказами матимуть суттєве значення для встановлення всіх обставин вчинення даного злочину.
Право на проведення обшуку надати слідчим СВ ВП №8 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області, які входять до складу утвореної групи слідчих та здійснюють досудове розслідування, прокурорам Слобожанської окружної прокуратури, які входять до складу групи прокурорів, іншим працівникам Національної поліції, визначених слідчим відповідним дорученням про проведення слідчих (розшукових) дій в порядку ст.ст. 36, 40, 41 Кримінального процесуального кодексу України.
Строк дії ухвали - один місяць з дня постановлення ухвали.
Відповідно до ч.3 ст. 309 КПК України ухвала суду про дозвіл на обшук житла оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2023 |
Оприлюднено | 14.02.2024 |
Номер документу | 108944341 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні