Справа № 344/2052/23
Провадження № 1-кс/344/929/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 лютого 2023 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого слідчого управління ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, в рамках кримінального провадження № 42022090000000012 від 23.02.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 240, ч. 1 ст. 252 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Слідчий слідчого управління ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , за погодженням із прокурором Спеціалізованої екологічної прокуратури Івано-Франківської обласної прокуратури ОСОБА_4 , звернувся з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, в обґрунтування якого посилався на те, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області розслідується кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022090000000012 від 23.02.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 240, ч. 1 ст. 252 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що службовими особами ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в порушення вимог ст.ст. 89, 90 Водного кодексу України, ст. 61 Земельного кодексу України, ст. 39 Закону України «Про природно-заповідний фонд», ст. 47 Закону України «Про землеустрій», встановлених правил використання надр на об`єкті природно-заповідного фонду, що розташований на території ландшафтного заказника місцевого значення « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в селищі Шевченкове, Долинського району незаконно здійснюється видобуток піщано-гравійної суміші та пошкоджено об`єкти природно-заповідного фонду.
Окрім того, встановлено, що 29.12.2021 Державною екологічною інспекцією Карпатського округу складено Акт № 477 за результатами проведення планового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (зареєстрований АДРЕСА_1 ) вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального відтворення і охорони природних ресурсів. Під час проведення зазначеної перевірки старшими державними інспекторами ІНФОРМАЦІЯ_4 виявлено наступні порушення: не здійснюється первинний облік відходів за типовою формою № 1-ВТ; не представлено висновок з оцінки впливу на довкілля (висновок екологічної експертизи) проекту розробки і рекультивації Шевченківського родовища валунно-гравійно-піщаних відкладів; не встановлено в натурі (на місцевості) межі земельних ділянок на кар`єрі Шевченківського родовища валунно-гравійно-піщаних; відповідно до пункту 3.7 протоколу № 2762 засідання ІНФОРМАЦІЯ_5 по запасах корисних копалин від 01.11.2012 не виконано встановлені вимоги щодо отримання погодження зацікавлених органів щодо охоронної зони ландшафтного заказника місцевого значення « ІНФОРМАЦІЯ_2 »; не представлено журнали обліку руху запасів корисних копалин, план розвитку гірничих робіт на 2021 рік; земельні ділянки з кадастровими номерами 2622087601:01:001:0525 та 2622087601:01:001:0405 розташовані в руслі річки Свіча.
Встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 та перебуває на податковому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Для повного та об`єктивного проведення досудового розслідування, необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, що становлять справу та податкову звітність ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Іншим способом отримати документи, як отримання дозволу слідчого судді на тимчасовий доступ до речей та документів та можливість вилучення їх копій (здійснити виїмку), у органу досудового розслідування не має підстав, визначених кримінальним процесуальним законодавством.
Відомості, які містяться у зазначених документах, можуть бути доказами під час судового розгляду, оскільки в ході проведення досудового розслідування вказані документи будуть використані при проведені слідчих (розшукових) дій та криміналістичних досліджень, а їх результати вказувати на вчинення кримінального правопорушення.
Тому просив надати тимчасовий доступ до зазначених документів.
Слідчий ОСОБА_3 , прокурор ОСОБА_4 , в судове засідання не з`явилися, про час та місце розгляду клопотання були належним чином повідомлені. У поданому клопотанні просили проводити розгляд справи без їх участі та підтримали вимоги клопотання у повному обсязі. Крім того, просив розгляд справи проводити без виклику особи у володіння якої перебуває дана документація, з метою збереження зазначеної документації.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_6 , у володінні якого знаходиться зазначені документи, відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України, в судове засідання не викликався.
Як передбачено ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчий суддя дослідивши матеріали клопотання, які подані та документи додані до нього, вважає наступне.
Згідно з частиною 1 статті 131 Кримінального процесуального кодексу України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України заходами забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
У відповідності до частини 1 статті 159 Кримінального процесуального кодексу України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно з п. 2 ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Із копії витягу із ЄРДР встановлено, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області розслідується кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022090000000012 від 23.02.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 240, ч. 1 ст. 252 КК України (а.с.4).
Враховуючи ті обставини, що на даній стадії досудового розслідування, для досягнення дієвості кримінального провадження необхідний тимчасовий доступ до документів, що зазначені в клопотанні, вони мають безпосереднє доказове значення у кримінальному провадженні, а також те, що сторона досудового розслідування позбавлена будь-якої іншої правової підстави доступу до таких речей, у слідчого судді є всі підстави для задоволення клопотання про надання тимчасового доступу до документів.
Керуючись статтями 107, 131, 159, 163, 166, 369-372 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання слідчого слідчого управління ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, в рамках кримінального провадження № 42022090000000012 від 23.02.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 240, ч. 1 ст. 252 КК України - задовольнити.
Надати слідчому у кримінальному провадженні № 12022090000000353 ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до документів, з можливістю вилучення їх копій, в електронному та друкованому вигляді, а саме:
- справи та податкова/фінансова звітність ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за період 2017-2022 р.р.;
- довідки про відкриті/закриті рахунки ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в банківських установах;
- реєстр контрагентів ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », із зазначенням сум податкового кредиту та зобов`язань з ПДВ, визначених з використанням автоматизованої системи ДПС України співставлення сум ПК та ПЗ до додатків №5 до податкових декларацій з ПДВ, із зазначенням назви підприємств та їх кодів ЄДРПОУ;
- реєстраційні дані ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »;
- податкові декларації подані ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в тому числі в електронному варіанті, форма №1 ДФ, податкові накладні, відомості реєстру податкових накладних;
- ІР-адреси та адресу електронної пошти з якої надходить звітність, матеріали перевірок фінансово-господарської діяльності ТОВ (акти, висновки тощо),
які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_7 , юридична адреса: АДРЕСА_2 .
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала діє один місяць з дня її постановлення та оскарженню не підлягає.
Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.
Слідчий суддя ОСОБА_5
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 13.02.2023 |
Оприлюднено | 10.05.2024 |
Номер документу | 108945280 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Атаманюк Б. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні