Справа № 909/1038/22
У Х В А Л А
14.02.2023 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Михайлишина В. В., секретар судового засідання Шутка О. І., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Лізингком"
(вул. Вікентія Хвойки, буд. 21, м. Київ, 04080)
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Галич-ІФ"
(майдан Різдва, буд. 11, офіс 28, м. Галич, Галицький район,
Івано-Франківська область, 77101)
про стягнення заборгованості за договором фінансового лізингу в сумі 1 824 248, 28 гривень, з яких: 1 541 348, 28 гривень - основний борг, 282 900, 00 гривень штраф,
за участю:
від позивача: Бессараба Руслана Валентиновича,
від відповідача: представник відповідача в судове засідання не з`явився,
В С Т А Н О В И В:
у провадженні Господарського суду Івано-Франківської області знаходиться справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Лізингком" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Галич-ІФ" про стягнення заборгованості за договором фінансового лізингу в сумі 1 824 248, 28 гривень, з яких: 1 541 348, 28 гривень - основний борг, 282 900, 00 гривень штраф.
01.02.2023 суд призначив підготовче засідання у справі на 14.02.2023.
14.02.2023 за вх. № 1890/23 на електронну адресу суду від представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Галич-ІФ", адвоката Гірник О. О. надійшло клопотання про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Кондор Логістик".
Клопотання мотивоване тим, що рішення суду по даній справі може вплинути на права і обов`язки Товариства з обмеженою відповідальністю "Кондор Логістик" з огляду на наступне.
Так, відповідач зазначає, що в обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що 01.04.2021 між ТОВ "Лізингком" та ТОВ "Агро-Галич-ІФ" було укладено Договір фінансового лізингу № 03/2021. Оскільки, ТОВ "Агро-Галич-ІФ" невчасно виконує свої зобов`язання за зазначеним договором, позивач звернувся до суду із зазначеним позовом.
Разом із тим, на забезпечення виконання зобов`язань за договором фінансового лізингу № 03/21 від 01 квітня 2021 року, цього ж дня було укладено Договір поруки № 1 між ТОВ "Лізингком" та ТОВ "Кондор Логістик". Згідно п. 1 Договору поруки № 1 від 01 квітня 2021 року, поручитель ТОВ "Кондор Логістик" зобов`язується перед кредитором боржника нести в повному обсязі солідарну відповідальність за невиконання ТОВ "Агро-Галич-ІФ" своїх обов`язків, що випливають з Договору фінансового лізингу № 03/21, укладеного 01 квітня 2021 року між Кредитором та Боржником, а також усіх додаткових договорів, додатків, змін та доповнень до нього, які чинні на момент укладання цього договору та можуть бути укладені після його укладення, в тому числі: зобов`язання Боржника сплачувати лізингові платежі в строки передбачені Розділом 2 Лізингового договору; належним чином виконувати обов`язки щодо страхування Предмету лізингу та цивільної відповідальності перед третіми особами, зобов`язання відшкодувати збитки завдані Лізингодавцеві невиконанням або неналежним виконанням зобов`язань по лізинговому договору, сплати можливих штрафних санкцій, комісій (винагород), додаткових платежів, які передбачені Лізинговим договором та чинним законодавством України, а також інші зобов`язання, що передбачені Лізинговим договором.
В судовому засіданні 14.02.2023 представник позивача проти задоволення даного клопотання представника відповідача заперечив.
Відповідно до статті 50 Господарського процесуального кодексу України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права та обов`язки, встановлені статтею 42 цього Кодексу. Вступ у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, не тягне за собою розгляду справи спочатку.
Згідно зі статтею 51 Господарського процесуального кодексу України, якщо в результаті ухвалення судового рішення сторона може набути право стосовно третьої особи або третя особа може пред`явити вимоги до сторони, така сторона зобов`язана сповістити цю особу про відкриття провадження у справі і подати до суду заяву про залучення її до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору. До такої заяви повинні бути додані докази про направлення її копії особі, про залучення якої як третьої особи подана заява. У разі розгляду справи без повідомлення третьої особи про розгляд справи, обставини справи, встановлені судовим рішенням, не мають юридичних наслідків при розгляді позову, пред`явленого стороною, яка брала участь у цій справі, до цієї третьої особи або позову, пред`явленого цією третьою особою до такої сторони.
Суд, дослідивши матеріали справи, подане клопотання, приймаючи до уваги положення статей 50, 51 Господарського процесуального кодексу України, вважає за необхідне залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Кондор Логістик", оскільки прийняте у даній справі рішення може вплинути на його права або обов`язки.
Приписами статті 179 Господарського процесуального кодексу України визначено, що у строк, встановлений судом в ухвалі про відкриття провадження у справі або ухвалі, постановленій у підготовчому засіданні (якщо третіх осіб було залучено у підготовчому засіданні), треті особи, які не заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, мають право подати письмові пояснення щодо позову або відзиву. Учасники справи мають право подати відповідь на такі пояснення до закінчення підготовчого провадження.
Згідно із пунктами 1, 2 частини 3 статті 2 Господарського процесуального кодексу України, основними засадами (принципами) господарського судочинства є, зокрема, верховенство права та рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Відповідно до частин 1, 2 статті 13 Господарського процесуального кодексу України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом.
Згідно із пунктом 1 частини 2 статті 183 Господарського процесуального кодексу України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках визначених частиною 2 статті 202 цього Кодексу.
Водночас, відповідно до частини 3 статті 177 Господарського процесуального кодексу України, підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
З огляду на наведене, суд вважає за можливе, для дотримання мети (завдання) підготовчого провадження задля забезпечення прав учасників справи, керуючись частиною 3 статті 177 Господарського процесуального кодексу України, якою внормовано продовження строку підготовчого провадження на строк не більше 30 днів з метою належної підготовки справи для розгляду по суті, продовжити строк проведення підготовчого засідання на 30 днів та відкласти підготовче засідання.
За правилами частини 6 статті 119 Господарського процесуального кодексу України, про поновлення або продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу.
Керуючись статтями 50, 177, 179, 182, 183, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Галич-ІФ", адвоката Гірник О. О. про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні відповідача (вх. № 1890/23 від 14.02.2023) - задовольнити.
2. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Кондор Логістик" (вул. Єфремова, буд. 84, кв. 1 Б, м. Львів, 79044; ідентифікаційний код: 39046990).
3. Продовжити строк підготовчого провадження на тридцять днів.
4. Підготовче засідання відкласти на 08.03.2023 о 11:00 год.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Грушевського, буд. 32, м. Івано-Франківськ, 76018, зал судових засідань № 8.
5. Зобов`язати позивача у строк, що не може перевищувати трьох днів з моменту оголошення ухвали надіслати третій особі копію позовної заяви з додатками, докази чого надати суду.
6. Зобов`язати відповідача надіслати третій особі копію відзиву на позов, докази чого надати суду.
7. Третій особі - Товариству з обмеженою відповідальністю "Кондор Логістик" у п`ятиденний строк з дня отримання позовної заяви надати суду письмові пояснення по справі, копію яких направити іншим учасникам справи, докази надсилання надати суду.
8. Письмові докази подати відповідно до вимог статті 80 Господарського процесуального кодексу України.
9. Якщо документи подаються до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи повинні бути скріплені електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).
10. Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до частини 3 статті 196 Господарського процесуального кодексу України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
11. Роз`яснити учасникам справи про можливість участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції, зокрема, поза межами приміщення суду, з використанням власних технічних засобів відповідно до частини 4 статті 197 Господарського процесуального кодексу України та Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза приміщенням суду, затвердженому наказом Державної судової адміністрації України 23.04.2020 № 196.
12. Учасники справи можуть отримувати інформацію по справі за веб-адресою http://court.gov.ua/fair/sud5010/.
13. Ухвала набирає законної сили 14.02.2023 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
14. Повний текст ухвали складено - 14.02.2023.
Суддя В. В. Михайлишин
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2023 |
Оприлюднено | 15.02.2023 |
Номер документу | 108955376 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань інші договори |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Михайлишин В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні