Красноокнянський районний суд Одеської області
Справа № 506/272/22
Провадження № 1-кп/506/20/23
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей та документів
10.02.2023смт. Окни
Красноокнянський районний суд Одеської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
секретаря ОСОБА_2
розглянувши в залі судового засідання у відкритому судовому засіданні клопотання захисника ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР 10.01.2020 року за №42020161340000004 про обвинувачення
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Ставрове Красноокнянського району Одеської області, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, інваліда ІІ групи, не працює, одруженого, має на утриманні неповнолітню дитину, з повною вищою освітою, раніше не судимого,
за ст.191 ч.4 КК України,
за участю сторони обвинувачення
прокурора ОСОБА_5
сторони захисту
обвинуваченого ОСОБА_4
захисника ОСОБА_3
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Красноокнянського районного суду Одеської області перебуває зазначене кримінальне провадження.
В судовому засіданні захисником обвинуваченого ОСОБА_4 адвокатом ОСОБА_3 подано клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження шляхом надання тимчасового доступу до оригіналів документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та трудового архіву ІНФОРМАЦІЯ_5 , посилаючись на те, що у ході досудового розслідування по вказаному кримінальному провадженню було призначено повторну судово-почеркознавчу експертизу, проведення якої було доручено експертам ІНФОРМАЦІЯ_6 , однак повідомленням №22-2662 від 30.09.2022 року судовий експерт сповістив про неможливість надання висновку судової почеркознавчої експертизи. Вказане повідомлення було зумовлено, зокрема, відсутністю достатньої кількості вільних зразків почерку ОСОБА_4 . Так як процесуальна необхідність у проведенні судово-почеркознавчої експертизи до цього часу не відпала, але призначити та провести експертизу можливо лише за умови надання експерту, в тому числі, вільних зразків почерку ОСОБА_4 в оригіналах, аналогічних досліджуваному документу, а саме листі голови ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 на адресу голови ІНФОРМАЦІЯ_7 ОСОБА_6 від 15.06.2017 року №01-23/652- за період з 2013 року по червень 2017 року, які б відповідали досліджуваному зразку «Згоден» за буквеним складом (не менше 15 документів), то відповідно до ст.ст.160 КПК України, сторона захисту звернулася із вказаним клопотанням. Надання доступу до зазначених вище установ стороною захисту обґрунтовано тим, що з 2013 по 2016 роки ОСОБА_4 займав посаду начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 , з 2016 по 02.06.2017 посаду керівника справами ІНФОРМАЦІЯ_3 , надалі посаду голови ІНФОРМАЦІЯ_2 .
У судовому засіданні обвинувачений та захисник підтримали вказане клопотання.
Прокурор в судовому засіданні не заперечував проти задоволення вказаного клопотання. Заслухавши учасників судового процесу та оглянувши матеріали кримінального провадження, суд дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи із наступного.
Старшим слідчим СВ Подільського РУП ГУНП в Одеській області ОСОБА_7 17 червня 2022 року була призначена повторна судова почеркознавча експертиза.
30 вересня 2022 року (тобто, вже під час судового розгляду) судовий експерт ІНФОРМАЦІЯ_6 повідомив про неможливість надання висновку через, зокрема, ненадання вільних зразків почерку ОСОБА_4 в оригіналах, аналогічних досліджуваному запису за буквеним складом (не менше 15 документів) .
Відповідно до ч.1,6 ст.22 КПК України, кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом, при цьому суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.
Ч.1 ст.159 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Під час розгляду клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів суд також враховує причини, через які доступ не був здійснений під час досудового розслідування.
Відповідно до ч.1 ст.333 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються під час судового провадження згідно з положеннями розділу ІІ цього Кодексу з урахуванням особливостей, встановлених цим розділом.
Відповідно до ч.7 ст.163 КПК України, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза заміни або знищення речей і документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Таким чином, захисник у своєму клопотанні, відповідно до положень ст.132 КПК України, довів наявність достатніх підстав вважати, що зазначена інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а отримати її іншим шляхом неможливо, і тому клопотання слід задовольнити.
Якщо судом під час судового провадження прийнято рішення про надання доступу до речей і документів, суд відкладає судовий розгляд на строк, достатній для здійснення такого заходу забезпечення кримінального провадження та ознайомлення учасників судового провадження з його результатами.
Особа, яка під час судового провадження отримала речі і документи внаслідок здійснення тимчасового доступу до них, зобов`язана надати до них доступ у порядку, передбаченому статтею 290 цього Кодексу (ч.2 ст.333 КПК України).
Керуючись ст.ст.132, 159-160, 162-166, 369-372 КПК України,
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання захисника ОСОБА_3 задовольнити .
Надати процесуальному керівнику - прокурору Подільської окружної прокуратури ОСОБА_8 , а також слідчому СВ Подільського РУП ГУНП в Одеській області ОСОБА_7 тимчасовий доступ до документів оригіналів документів (у кількості не менше 15 документів ) з наявним записом «Згоден» (з великої літери на початку) на документі, який виконано ОСОБА_4 , та які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 (за період з 2013 по 2016 роки), ІНФОРМАЦІЯ_3 за період з 2016 по 2017 роки, ІНФОРМАЦІЯ_8 ( АДРЕСА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_5 ( АДРЕСА_2 ).
Строк дії даної ухвали один місяць з дня її винесення.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
У випадку невиконання ухвали суду, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі даної ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали оголошено в залі суду 13 лютого 2023 року о 16:45 год.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Красноокнянський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2023 |
Оприлюднено | 16.02.2023 |
Номер документу | 108959348 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Красноокнянський районний суд Одеської області
Чеботаренко О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні