справа №176/266/23
провадження №2/176/255/23
у х в а л а
14 лютого 2023 р. Суддя Жовтоводського міського судуДніпропетровської областіКрамар О.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 (зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ; фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ) до Приватного підприємства «Херсоноптторг» (юридична адреса: Херсонська область, м.Херсон, Миколаївське шосе, буд.6) про захист прав споживачів, -
ВСТАНОВИВ:
13 лютого 2023 року на адресу Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Херсоноптторг» про захист прав споживачів.
Вирішуючи питання про прийняття справи до провадження вважаю, що справа не підсудна Жовтоводському міському суду Дніпропетровської області виходячи з наступного.
Територіальна підсудність - це підсудність цивільної справи загальному суду в залежності від території, на яку поширюється юрисдикція даного суду. За її допомогою вирішується питання, якому з однорідних судів підсудна для розгляду відповідна справа.
Положенням ч.5 ст.28 ЦПК України визначено, що позови про захист прав споживачів можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування споживача або за місцем заподіяння шкоди чи виконання договору.
Як вбачається з позовної заяви, позивач зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 , що за своїм адміністративно-територіальним розташуванням відноситься до Петрівського районного суду Кіровоградської області.
Позивач зазначає, що звертається до суду в порядку ч.5 ст.28 ЦПК України за місцем його фактичного проживання, оскільки він фактично проживає у м.Жовті Води.
Відповідно до вимогст.378 ЦПК України прийняте судом рішення з порушенням правил територіальної підсудності є підставою для його скасування судом апеляційної інстанції з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.
Згідно Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 року, Закону України «Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини», інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п.1 ст.6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.
Крім того, недотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою підсудністю (ч.1ст. 378 ЦПК України).
Згідно п.1 ч.1, ч.3 ст.31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Відповідно до ст.32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
За таких обставин, оскільки на даний спір поширюються положення Закону України «Про захист прав споживачів», проте підстав які б вказували на підсудність даної позовної заяви Жовтоводському міському суду Дніпропетровської області не встановлено, а позивач в свою чергу зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 , тому суд приходить до висновку про необхідність направлення цивільної справи за підсудністю до Петрівського районного суду Кіровоградської області.
Керуючись ст.ст.27,28,31,32ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Херсоноптторг» про захист прав споживача - передати до Петрівського районного суду Кіровоградської області (вул.Центральна, 34, смт. Петрове, Петрівський район, Кіровоградська область, 28300), за територіальною підсудністю.
Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою ЦПК України підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 31 ЦПК України, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції до Дніпровського апеляційного суду.
Ухвала підписана 14.02.2023 року.
Суддя
Суд | Жовтоводський міський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2023 |
Оприлюднено | 16.02.2023 |
Номер документу | 108968419 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів» |
Цивільне
Жовтоводський міський суд Дніпропетровської області
Крамар О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні