2/754/2059/23
Справа № 754/1811/23
У Х В А Л А
Іменем України
14 лютого 2023 року суддя Деснянського районного суду м. Києва Панченко О.М., перевіривши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Теус-Н», Товариства з обмеженою відповідальністю «Паркер Челендж» про припинення трудових відносин та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (в особі представника - адвоката Сініченка І.С.) звернувся до суду з позовом, в якому просить:
- визнати трудові відносини між ТОВ «Теус-Н» та ним припиненими з 05.11.2021 у зв`язку із звільненням його з посади директора ТОВ «Теус-Н» за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України та внести зміни в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
- визнати трудові відносини між ТОВ «Паркер Челендж» та ним припиненими з 05.11.2021 у зв`язку із звільненням його з посади директора ТОВ «Паркер Челендж» за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України та внести зміни в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки в ній допущені порушення вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України, а саме до позову не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України «Про державний бюджет на 2023 рік» установлено, що з 01 січня 2023 року встановлений розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складає 2 684 грн.
Ставка судового збору за подачу до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на 2023 рік становить 1 073,60 грн. (п. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір»).
У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (ч.3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір»).
Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивач звертаючись до суду заявляє чотири позовні вимоги, а саме: дві вимоги про визнання трудових відносин припиненими; дві вимоги про внесення відповідних відомостей у Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських), що є самостійними вимогами немайнового характеру, які підлягають оплаті судовим збором за кожну вимогу окремо.
Проте, позивачем до матеріалів позовної заяви не додано документ, що підтверджує сплату судового збору.
Відтак, враховуючи положення ст.ст. 4, 6 Закону України «Про судовий збір» позивач має надати до суду документ на підтвердження сплати судового збору за чотири вимоги немайнового характеру, що становить 4 294,40 грн.
Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Згідно ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Позивачем заявлені вимоги про визнання припиненими трудових відносин між позивачем та відповідачем, у зв`язку зі звільненням за власним бажанням із внесенням змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про виключення відомостей стосовно позивача.
Разом з тим, позивачем не зазначено до кого саме заявлено вимогу про внесення змін Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175 і 177 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб та строк їх усунення.
Вище викладене дає підстави для висновку, що позовна заява не відповідає вимогам закону, а тому підлягає залишенню без руху з наданням строку на їх усунення.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Теус-Н», Товариства з обмеженою відповідальністю «Паркер Челендж» про припинення трудових відносин та зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня отримання ухвали.
У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Ухвала підписана в день її постановлення.
Суддя: О.М. Панченко
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2023 |
Оприлюднено | 16.02.2023 |
Номер документу | 108981859 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Деснянський районний суд міста Києва
Панченко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні