Ухвала
від 15.02.2023 по справі 295/1225/23
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/1225/23

1-кс/295/559/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.02.2023 року м. Житомир

Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянув винесене в кримінальному провадженні № 42021062190000027 дізнавачем СД Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Хорошівського відділу Коростишівської окружної прокуратури ОСОБА_4 , клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, -

В С Т А Н О В И В:

В клопотанні дізнавач СД Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 зазначає, що в провадженні сектору дізнання перебувають матеріали кримінального провадження за № 42021062190000027 від 05.07.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що наказом ІНФОРМАЦІЯ_1 від 25.03.2020 №6-3434/14-20-СГ затверджено проект землеустрою щодо повторного відведення ОСОБА_5 земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства із земель сільськогосподарського призначення державної власності, площею 2 га, (кадастровий номер 1825687000:04:000:0068), що знаходиться на території Черняхівського району, за межами населених пунктів Салівської сільської ради, та передано її у власність для ведення особистого селянського господарства.

Також, на підставі наказу від 25.03.2020 No6-3434/14-20-СГ ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі ІНФОРМАЦІЯ_1 ), ОСОБА_5 повторно отримав у приватну власність земельну ділянку, площею 2 га, кадастровий номер 1825687000:04:000:0068, що зареєстровано 25.03.2020 для ведення особистого селянського господарства, що знаходиться на території колишнього Черняхівського району, за межами населених пунктів Салівської сільської ради.

Таким чином, ОСОБА_5 , шляхом обману, а саме надав неправдиві відомості до ІНФОРМАЦІЯ_1 про те, що своїм правом на отримання земельної ділянки безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства у межах норм, визначенихст. 121 Земельного кодексу України, не скористався, з корисливих мотивів, з метою особистого збагачення, незаконно, всупереч принципам регулювання земельних відносин в Україні, які закріплені в ст. 14 Конституції України та ст. ст. 5, 116, 121 Земельного Кодексу України, будучи особою, яка використала своє право на безоплатне отримання у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, в межах норм безоплатної передачі земельних ділянок для даного виду використання з кадастровим номером 6523586000:02:001:0776, що розташована на території Чорнянської сільської ради, Каховського району, Херсонської області, умисно приховав даний факт, внаслідок чого, незаконно повторно отримав у власність земельну ділянку, площею 2 га, з кадастровим номером 1825687000:04:000:0068, що знаходиться на території колишнього Черняхівського району, за межами населених пунктів Салівської сільської ради Житомирського району Житомирської області.

Так, 05.07.2021 Коростишівською окружною прокуратурою за вказаним фактом внесено відомості до ЄРДР за №42021062190000027 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.

Зважаючи на викладене, в ході досудового розслідування, виникла необхідність у тимчасовому доступі та вилученні оригіналів документів, які мають значення в розслідуванні даного кримінального провадження, та містять відомості щодо можливих протиправних дій з боку ОСОБА_5 та інших невстановлених на даний час осіб, а також, у проведенні земельно-технічної експертизи проектів землеустрою.

У відповідності до ч. 1 ст. 91 КПК України, у кримінальному провадженні підлягають доказуванню, серед іншого, подія кримінального правопорушення, винуватість обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив і мета вчинення кримінального правопорушення, вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням.

Згідно ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій, актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

У відповідності до ст. ст. 84, 99 КПК України, одним із процесуальних джерел доказів є документ як матеріальний об`єкт, який містить відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що підлягають доказуванню під час кримінального провадження.

У відповідності до ч. 2 ст. 32 Конституції України, не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Згідно ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

У відповідності до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Згідно частини другої цієї статті тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 КПК України.

З метою повного, всебічного та неупередженого проведення досудового розслідування даного кримінального правопорушення, виникла нагальна необхідність у тимчасовому доступі до реєстраційної справи щодо внесення реєстраційного права власності по земельній ділянці з кадастровим номером 1825687000:04:000:0068 державним реєстратором ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Вказані документи самі пособі абов сукупностіз іншимиречами ідокументами кримінальногопровадження мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню та можуть бути використані, як доказ у кримінальному провадженні. При цьому, неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, а отримати їх в інший спосіб неможливо.

Главою 15 КПК України передбачено спеціальний порядок отримання

доступу до речей і документів, зокрема й до тих, які містять охоронювану

законом таємницю.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи те, що відомості, які містяться у вказаних документах, можуть бути використані при проведенні експертиз та будуть використані у кримінальному провадженні в якості доказів, а також, враховуючи неможливість у інший спосіб довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, необхідно отримати тимчасовий доступ до речей та документів, з можливістю їх вилучення, які перебувають у володінні державного реєстратора ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 , що розташована за адресою: АДРЕСА_1 .

Дізнавач сектору дізнання в судове засідання не з?явився, додав до клопотання заяву про розгляд клопотання без його участі, в якій зазначив, що клопотання підтримує в повному обсязі та просить задовольнити.

Розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебуває річ, з урахуванням достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни, переховування або знищення документів.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно ч. 1 ст. 40-1 КПК України, дізнавач при здійсненні дізнання наділяється повноваженнями слідчого.

Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.

Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Враховуючи вищевикладене та те, що вказана в клопотанні інформація має доказове значення по кримінальному провадженню, та те, що іншими способами неможливо отримати зазначену вище інформацію, керуючись ст.ст. 159-166 КПК України слідчий суддя,-

У Х В А Л И В:

Надати прокурорам Хорошівського відділу Коростишівської окружної прокуратури - ОСОБА_7 , ОСОБА_4 , ОСОБА_8 , дізнавачу сектору дізнання Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів, а саме до реєстраційної справи щодо внесення реєстраційного права власності по земельній ділянці з кадастровим номером 1825687000:04:000:0068 державним реєстратором ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 .

Встановити строк дії ухвали до 14.03.2023.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, згідно з положеннями КПК України, з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення15.02.2023
Оприлюднено10.05.2024
Номер документу108986182
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —295/1225/23

Ухвала від 15.02.2023

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Полонець С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні