Справа №760/19723/22
2-н/760/91/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 лютого 2023 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Букіна О.М., розглянувши заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «ХІЛЕГАС» про видачу судового наказу про стягнення із ОСОБА_1 заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
ТОВ «ХІЛЕГАС» звернулось до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за послуги з кабельного телебачення з ОСОБА_1 .
Вирішуючи питання про можливість видати судовий наказ за заявою, суддя приходить до наступного висновку.
Вимоги до форми та змісту заяви про видачу судового наказу передбачено ст. 163 ЦПК України.
За ч. 1 ст. 163 ЦПК України заява про видачу судового наказу подається до суду у письмовій формі та підписується заявником або його представником.
Згідно п. 2 ч. 3 ст. 163 ЦПК України до заяви про видачу судового наказу додається документ, що підтверджує повноваження представника, якщо заява підписана представником заявника.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом,у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного); 3) окремого провадження.
Згідно ч. 5 ст. 19 ЦПК України наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.
Відповідно до ч. 1 ст. 58 ЦПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Частиною третьою ст. 58 ЦПК України передбачено, що юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Представником у суді може бути адвокат або законний представник (ч.1 ст. 60 ЦПК України).
Згідно ч. 1 ст. 62 ЦПК України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: довіреністю фізичної або юридичної особи; свідоцтвом про народження дитини або рішенням про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна.
Так, заяву ТОВ «ХІГЕЛАС» підписано директором Науменко Л.О.
При цьому, до матеріалів справи не надано документів, які підтверджували б ту обставину, що особа, яка підписала вказану заяву, має право її підписувати, зокрема не надано довіреність чи інші документи, що підтверджують повноваження Науменко Л.О. як керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від імені ТОВ «ХІГЕЛАС», що свідчить про те, що заява подана з порушеннями вимог ст. 163 ЦПК України.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 165 ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заява подана з порушеннями вимог статті 163 цього Кодексу.
Згідно ч. 2 ст. 165 ЦПК України про відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу.
На підставі вищевикладеного, заявнику слід відмовити у видачі судового наказу.
Разом з тим, суд роз`яснює заявнику, що відповідно до ч. 1 ст. 166 ЦПК України відмова у видачі судового наказу не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.
Керуючись ст.ст. 163, 165 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
У видачі судового наказу за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «ХІЛЕГАС» про видачу судового наказу про стягнення із ОСОБА_1 заборгованості - відмовити.
Роз`яснити, що відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених п. 9 ч. 1 ст. 165 ЦПК України, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя: О.М. Букіна
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2023 |
Оприлюднено | 16.02.2023 |
Номер документу | 108987498 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Букіна О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні