Ухвала
від 09.02.2023 по справі 755/1667/23
ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа №:755/1667/23

Провадження №: 2/755/1916/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"09" лютого 2023 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Слободянюк А.В., розглянувши позовну заяву Обслуговуючого кооперативу «Паркінг на Шумського, 5» до ОСОБА_1 , третя особа: держаний реєстратор комунального підприємства «Реєстраційне бюро» Макаров Олег В`ячеславович про визнання незаконним набуття права власності, скасування запису про реєстрацію права власності, -

В С Т А Н О В И В:

До Дніпровського районного суду м. Києва надійшла вищевказана позовна заява.

Вивчивши подані матеріали, вважаю за необхідне поданий позов залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, відповідно до ст.185 ЦПК України, за наступних підстав.

Згідно ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Статтями 175, 177 ЦПК України визначено вимоги щодо змісту та форми позовної заяви.

Зокрема,відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Так, з матеріалів надісланої до суду позовної заяви вбачається, що остання у своїй прохальній частині містить дві окремі вимоги немайнового характеру, а саме щодо: визнання незаконним набуття права власності на машиномісце та скасування запису про реєстрацію права власності за відповідачем.

Однак, як встановлено судом, позивач не в повній мірі сплатив судовий збір за подання даної позовної заяви до суду, на підставі наступного.

Згідно ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру юридичною особою або фізичною особою-підприємцем сплачується судовий збір у сумі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

В той же час, як зазначено у ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Так, враховуючи положення зазначених норм статей, а також те, що відповідно до ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2023 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2023 року становить 2684 грн., за заявлені у позовній заяві дві окремі вимоги немайнового характеру позивачу всього необхідно сплатити 5368,00 грн. (2684 Х 2). При цьому, з урахуванням вже сплаченої ним суми судового збору у розмірі 2600 грн., позивачу потрібно доплатити судовий збір у сумі - 2768,00 грн.

Зазначений судовий збір необхідно сплатити (доплатити) за наступними реквізитами Дніпровського районного суду м. Києва:

Отримувач коштів ГУК у м.Києві/Дніпров.р-н/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783

Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.)

Код банку отримувача (МФО) 899998

Рахунок отримувача UA478999980313141206000026005

Код класифікації доходів бюджету 22030101

Разом з тим, слід зауважити, що за приписами п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

В той же час, у відповідності до ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

При цьому, відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 95 ЦПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду (ч. 1 ст. 83 ЦПК України).

Так, вбачається, що у своїй позовній заяві позивач заявляє вимоги щодо визнання незаконним набуття права власності за відповідачем на відповідне машиномісце та скасування запису про реєстрацію права власності на вказаний об`єкт нерухомості. При цьому, за змістом поданої позовної заяви позивач посилається на те, що право власності на вказане машиномісце було набуто відповідачем, серед іншого, на підставі договору купівлі-продажу майнових прав від 30 квітня 2015 року, акту приймання-передачі майнових прав та довідки про оплату в повному обсязі загальної вартості майнових прав.

Однак, як вбачається, в порушення вищенаведених положень закону, позивачем не надано суду доказів щодо обставин, на які він посилається у своєму позові, зокрема, щодо підстав набуття права власності відповідачем зазначеного машиномісця. В матеріалах позову відсутні вищенаведені документи, на які вказує позивач у позовній заяві (відповідні копії договору купівлі-продажу майнових прав від 30 квітня 2015 року, акту приймання-передачі майнових прав та довідки про оплату в повному обсязі загальної вартості майнових прав).

Так, після усунення вищенаведених недоліків позовної заяви, позивачу потрібно долучити до матеріалів позову належним чином завірені копії необхідних документів та докази сплати судового збору, відповідно до кількості учасників справи, як це зазначено у ч. 1 ст. 177 ЦПК України.

Увідповідності до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, оскільки позивачем не дотримані вищенаведені положення ЦПК України, позовна заява має бути залишена без руху відповідно з наданням заявникові строку для усунення недоліків.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суд,

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Обслуговуючого кооперативу «Паркінг на Шумського, 5» до ОСОБА_1 , третя особа: держаний реєстратор комунального підприємства «Реєстраційне бюро» Макаров Олег В`ячеславович про визнання незаконним набуття права власності, скасування запису про реєстрацію права власності - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати семи днів з дня отримання копії ухвали та попередити що у разі невиконання ухвали у визначений термін, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: А.В. Слободянюк

СудДніпровський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення09.02.2023
Оприлюднено17.02.2023
Номер документу109001081
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них:

Судовий реєстр по справі —755/1667/23

Ухвала від 06.03.2023

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Слободянюк А. В.

Ухвала від 09.02.2023

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Слободянюк А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні