Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17.08.2010 р. 30.08.2010 № 2а-4017/10/1470
м. Миколаїв
16:20
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Біоносенко В.В., за участю секретаря судового засідання Клець Г.М., розглянувши адміністративну справу без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу
за позовом
Державної податкової інспекції у Центраьному районі м. Миколаєва
(вул. Потьомкінська, 24/2, м. Миколаїв, 54030
до відповідача
Товариства з обмеженою відповідальністю «Південний Олійножировий Комбінат»
(проспект Леніна, 93, м. Миколаїв, 54055
про припинення юридичної особи
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом про припинення юридичної особи відповідача, у зв’язку з неподанням останнім податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону протягом року.
До суду надійшло клопотання позивача про підтримку позову у повному обсязі та розгляду справи без його участі.
Відповідач заперечень на позов не надав.
Судом надсилалися повідомлення за місцезнаходженням відповідача, але він в судові засідання не з’являвся.
Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України у разі повторного неприбуття відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Відповідно до ч.1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглядаючи адміністративну справу, суд досліджував письмові докази, надані позивачем, та прийшов до такого висновку.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Південний Олійножировий Комбінат»зареєстроване як юридична особа державним реєстратором Миколаївської міської ради 09.02.2005 року (арк.спр.10,11).
Відповідно до ст.9 Закону України «Про систему оподаткування»відповідач, окрім іншого зобов’язаний вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, та подає її до податкового органу за базовий податковий (звітний) період.
Згідно з наданими позивачем відомостями, відповідач не звітує перед податковими органами більше року (арк.спр.5).
Таким чином, відповідач більше року в порушення вимог ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст.9 Закону України «Про систему оподаткування»не подає органам державної податкової служби податкові декларації, документи фінансової звітності.
Відповідно до абз.5 ч.2 ст.38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців»неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону, є підставою для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи.
Згідно наданих позивачем відомостей у позивача відсутня заборгованість перед державним бюджетом по податкам (арк.спр.6,13), Фондами соціального страхування (арк.спр. 14,15), Пенсійним фондом України (арк.спр.16).
Відповідно до п.17 ч.1 ст.17 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»органи державної податкової служби мають права звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Позов поданий до адміністративного суду у межах строку передбаченого ст.99 КАС України.
Судові витрати відсутні.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та їх належить задовольнити в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити в повному обсязі.
2. Припинити юридичну особу – товариство з обмеженою відповідальністю «Атлантік-Н» (код 30083835), зареєстровану 17.08.1998 державним реєстратором Миколаївської міської ради.
3. Постанову для виконання надіслати Державному реєстратору Миколаївської міської ради, якого зобов’язати повідомити суд про виконання рішення.
4. Роз’яснити сторонам строк і порядок набрання цією постановою законної сили та її оскарження.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя В.В. Біоносенко
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.08.2010 |
Оприлюднено | 30.08.2010 |
Номер документу | 10900683 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Біоносенко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні