печерський районний суд міста києва
Справа № 757/5420/23-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"13" лютого 2023 р. Суддя Печерського районного суду м. Києва Новак Р.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ТОВ «ІСТВАН» про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що у відкритті провадження у справі слід відмовити, враховуючи наступне.
Згідно ч. 1 ст. 19 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється у порядку іншого судочинства.
При цьому, відповідно Закону України від 31.10.2019 № 263-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів». Справи про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави розглядаються колегіально Вищим антикорупційним судом у складі трьох суддів (окрім справ, відповідачем в яких є суддя чи працівник апарату Вищого антикорупційного суду).
Як вбачається з матеріалів справи, у позивача виник спір з приводу заборони діяльності та примусовий розпуск організацій, які фінансуються за участю ТОВ «ІСТВАН» та стягнення в дохід держави активів, визнаних судом необґрунтованими, або інших активів відповідача, які відповідають вартості необгрнутованих активів..
Також суд вважає за необхідне зауважити позивачу, що позови про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави подається прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. У справах про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави щодо активів працівника Національного антикорупційного бюро України, прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури чи активів, набутих іншими особами в передбачених статтею 290 ЦПК України випадках, звернення до суду здійснюються прокурорами Генеральної прокуратури України за дорученням Генерального прокурора.
Отже, за вищенаведених обставин, суд не бачить підстав для відкриття провадження у справі, в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Враховуючи викладене, керуючись ст.185, 186, 258-261, 268, 290, 352-355 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
У відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «ІСТВАН» про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави - відмовити.
Ухвала суду може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційні скарги подаються учасниками справи до Київського апеляційного суду або через Печерський районний суд м. Києва.
Суддя Р.В. Новак
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.02.2023 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 109012308 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Новак Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні