2/441/217/2023
У Х В А Л А
про залишення позову без руху
10.02.2023 суддя Городоцького районного суду Львівської обл. Українець П.Ф., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Комарнівської міської ради Львівської області про визнання права власності на земельну ділянку, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Комарнівської міської ради Львівської області про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2 , що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Вивчивши позовну заяву, додані матеріали, приходжу до висновку, що таку слід залишити без руху, з огляду на наступне.
Позовна заява повинна відповідати вимогам ст.ст. 175-177 ЦПК України.
За положеннями ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач ОСОБА_1 про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування за заповітом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 .
Отже, ОСОБА_1 заявлено вимоги, що містять майновий характер.
При звернення із позовом до суду ОСОБА_1 сплачено 992 грн. 40 коп. судового збору.
Між тим, документів, щодо вартості земельних ділянок, про визнання права власності на які просить позивач, до позову не додано.
Наведене позбавляє суд можливості визначитись із розміром судового збору, що підлягає сплаті позивачем при зверення в суд із позовними вимогами майнового характеру.
Слід також звернути уваги, що позовна заява та додані до неї копії документів - нечитабельні.
Відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи п. 1 ст.6Конвенції прозахист правлюдини іосновоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
З цього приводу прецедентними є рішення Європейського суду з прав людини у справах «Осман проти Сполученого королівства» від 28.10.1998 та «Круз проти Польщі» від 19.06.2001.
У вказаних Рішеннях зазначено, що право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.
У зв`язку з наведеним, вказані висновки не є порушенням права на справедливий судовий захист та не можуть вважатися обмеженням права доступу до суду.
Враховуючи викладене, залишення даної заяви без руху з підстав, передбачених законом, не є порушенням права на справедливий судовий захист, оскільки після усунення недоліків заява буде вважатися поданою в день первісного її подання до суду.
З огляду на вищенаведене, позовну заяву слід залишити без руху та надати термін для усунення її недоліків.
Керуючись ст.ст. 175-177, 185, 194 ЦПК України, -
у х в а л ю ю :
позовну заяву ОСОБА_1 до Комарнівської міської ради Львівської області про визнання права власності на земельну ділянку - залишити без руху.
Зобов`язати позивача протягом десяти днів, з дня отримання копії цієї ухвали усунути недоліки позову, що наведені в описовій частині такої.
У випадку якщо недоліки не будуть усунуті протягом вказаного вище часу, позовну заяву вважати такою, що не підлягає розгляду та повернути.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Українець П.Ф.
Суд | Городоцький районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2023 |
Оприлюднено | 20.02.2023 |
Номер документу | 109016556 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Городоцький районний суд Львівської області
Українець П. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні