Справа № 309/5769/22
Провадження № 2/309/1090/22
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 лютого 2023 року м. Хуст
Хустський районний суд Закарпатської області в особі головуючого судді Кемінь В.Д. з участю секретаря судових засідання Плиска А.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Хуст справу за позовом ОСОБА_1 до Вишківської селищної ради Хустського району, Закарпатської області, третя особа без самостійних вимог: приватний нотаріус Хустського нотаріального округу Рошинець Наталія Павлівна про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Вишківської селищної ради Хустського району про визначення додаткового строку для подання заяви на прийняття спадщини. Посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його бабуся - ОСОБА_2 . Бабуся проживала у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 . На момент смерті дідуся, вони проживали разом і бабуся фактично прийняла спадщину, що відкрилася після смерті дідуся, однак не оформила її юридично. До спадкового майна увійшов сертифікат на земельну частку (пай) серія ЗК №004787 виданий на ім`я ОСОБА_3 на підставі рішення Хустської районної державної адміністрації від 18.11.1996 року №461 на земельну ділянку розміром 1,358 га. Спадщина, що відкрилася після смерті бабусі складається із сертифікату на земельну частку (пай) серії ЗК № 0028067 виданий на ім`я ОСОБА_2 на підставі рішення Хустської районної державної адміністрації від 29.11.1996 р. №715 на земельну ділянку розміром 1,358 га. При житті у них з бабусею склалися добрі стосунки і згідно договору дарування від 09.11.2018 року, бабуся подарувала йому житловий будинок АДРЕСА_1 , в якому проживала до дня смерті і позивач здійснював за нею догляд. Крім того, згідно договору дарування №2560 від 09.11.2018 року, посвідченого приватним нотаріусом Хустського нотаріального округу, ОСОБА_2 подарувала йому земельну ділянку, кадастровий №2125355300:04:001:0104, розташовану по АДРЕСА_1 . Йому було відомо про наявні сертифікати, оскільки вони з бабусею разом обробляли дані земельні ділянки, однак він не звернувся у встановлений законом строк для прийняття спадщини, оскільки вважав, що фактично вступив у володіння спадковим майном та змушений був тривалий час проживати за кордоном. Сини бабусі у встановлений законом строк теж не звертались до нотаріальної контори із заявами про прийняття спадщини, оскільки в родині існувала домовленість та воля покійної про перехід всього майна у його власність.
Просить визначити йому додатковий строк на прийняття спадщини після смерті бабусі ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з`явився, на адресу суду подав заяву з проханням проводити розгляд справи без його участі, свої позовні вимоги підтримує та просить позов задовольнити на підставі поданих ним до справи доказів.
Представник відповідача - Вишківської селищної ради Хустського району в судове засідання не з`явився. Вишківським селищним головою подано до суду клопотання про розгляд справи у відсутності представника відповідача. Проти задоволення позовних вимог не заперечив.
Приватний нотаріус Хустського нотаріального округу Рошинець Н.П. в судове засідання не з`явилась, до суду подала заяву про розгляд справи у її відсутності, повідомивши суд, що померла ОСОБА_2 заповітів не складала, спадкова справа після її смерті не заводилась.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до ч.3 ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем. Згідно ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
У відповідності до ч.3 ст.1272 Цивільного Кодексу України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні встановлено, що після смерті ОСОБА_2 померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , відкрилася спадщина на належне їй майно.
Згідно інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) №71364956 від 03.02.2023 року, відсутня інформація, щодо реєстрації спадкової справи на спадщину, що відкрилася після смерті ОСОБА_2 померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Позивач не звертався до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини у в`язку з тим що фактично вступив у володіння та користування спадковим майном, через що вважав що ним уже прийнята спадщина за померлою бабусею.
Згідно ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Як роз`яснив Пленум Верхового Суду України у п.24 постанови від 12 червня 2009 року №2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з`ясування і дослідження інших обставин справи.
Відповідно до ст.1270 ч.1 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
За таких обставин суд констатує, що причини пропуску позивачем строку для подання заяви про прийняття спадщини є поважною, а тому позов слід задовольнити.
Керуючись ст.ст.12,13,200,206,247,263-265 ЦПК України та ст.1272 ЦК України, суд -
У Х В А Л И В:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 , додатковий строк терміном в три місяці з дня набрання рішенням суду законної сили, для подання заяви про прийняття спадщини за законом, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч. 2 ст. 358 цього Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Хустського
районного суду: Кемінь В.Д.
Суд | Хустський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2023 |
Оприлюднено | 20.02.2023 |
Номер документу | 109039791 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Хустський районний суд Закарпатської області
Кемінь В. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні