Справа № 559/393/23
Провадження № 1-кс/559/109/2023
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"17" лютого 2023 р. м. Дубно
Дубенський міськрайонний суд Рівненської області у складі: слідчого судді ОСОБА_1 , секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого дізнавача сектору дізнання Дубенського ВП ГУНП в розглянувши клопотання старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 по матеріалах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023186040000009 від 19.01.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України - про тимчасовий доступ до речей і документів,
встановив:
у провадження слідчого судді Дубенського міськрайонного суду Рівненської області надійшло вищевказане клопотання сторони кримінального провадження про тимчасовий доступ до документів які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 . Клопотання погоджено прокурором Дубенської окружної прокуратури ОСОБА_4 та обґрунтовано наступним.
Сектором дізнання Дубенського РВП ГУНП в Рівненській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження №12023186040000009 від 19.01.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України.
Відповідно до рапорту начальника сектору дізнання Дубенського РВП ГУ НП в Рівненській області від 19.01.2023 правоохоронним органом отримано інформацію щодо окремі працівники навчальних закладів Дубенського району, не бажаючи проходити періодичні обов`язкові медичні огляди, придбали та використали завідомо підроблені документи особисті медичні книжки.
Відповідно до інформації, викладеної в листі Дубенського районного відділу державної установи « ІНФОРМАЦІЯ_2 » від 25.01.2023 №28.04.01-08/63, у 2022 році у мікробіологічній лабораторії вказаної установи не проходили обстеження працівники ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 .
Зазначене може свідчити, що окремі працівники зазначеного закладу освіти, маючи на меті отримання подальшого допуску до роботи у вказаній початковій школі, однак не бажаючи проходити обов`язковий медичний огляд у медичній установі, у 2022 році могли передавати невстановленій досудовим розслідуванням особі свої особисті медичні книжки та медичні карти огляду осіб для визначення спроможності займатися відповідним видом діяльності за станом здоров`я, видані на їхнє ім`я, для внесення в них завідомо неправдивої інформації про проходження відповідного огляду лікарів та лабораторних досліджень, з метою подальшого пред`явлення цих документів роботодавцям.
На теперішнійчас виниклапотреба вотриманні тимчасовогодоступу дооригіналів документів,а саме:особистих медичнихкнижок,виданих наім`я ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ,що перебуваютьу володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (кодЄДРПОУ НОМЕР_1 ,юридична адреса: АДРЕСА_1 ).
Зазначені документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, зокрема: закладу (закладів) охорони здоров`я, де відбувалося проходження періодичного медичного огляду працівниками, що у свою чергу дасть змогу з`ясувати, чи дійсно працівники зазначених закладів освіти проходили обстеження та огляди лікарів у відповідному закладі охорони здоров`я, установу, у якій працівники проходили клінічні лабораторні та інші дослідження; витребувати інформацію та витяги з журналів обліку пацієнтів лікарями, так і журнали обліку медичної документації, встановити і допитати посадових осіб медичної комісії закладу охорони здоров`я, щодо проставлення підпису та печатки на відповідних медичних книжках, а у випадку підтвердження внесення недостовірних відомостей встановити особу, яка може бути причетна до систематичного виготовлення підроблених офіційних документів, відповідно вказані медичні книжки можуть бути використані як докази у цьому кримінальному провадженні.
Необхідність вилучення оригіналів вищенаведених документів зумовлена ним, що за наявності відповідної заяви особиста медична книжка може бути видана роботодавцем працівнику на руки (зокрема, при влаштуванні працівника на роботу за сумісництвом). Оскільки на теперішній час точна кількість особистих медичних книжок з внесеною до них недостовірною інформацією не встановлена, у випадку втрати, викрадення, вибуття з володіння працівника особистої медичної книжки іншим способом, такий працівник матиме змогу подати роботодавцю нову особисту медичну книжку з повторним медичним оглядом, проведеним з дотриманням вимог відповідного законодавства, тим самим приховавши сліди вчинення правопорушення. Крім цього, у випадку виявлення ознак підробки підписів уповноваженої особи та/або печаток закладу охорони здоров`я, виникне потреба у проведенні відповідних експертиз, що зумовить повторне звернення до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до оригіналів відповідних документів.
За загальним правилом місцем зберігання особистих медичних книжок є основне місце роботи особи. Володільцями документів є заклади освіти в межах однієї територіальної громади, керівництво яких в силу робочих зв`язків спілкується між собою. Отримавши інформацію, що про виклик до суду для розгляду клопотання, особи, що можуть бути причетні до вчинення кримінального правопорушення (в тому числі ті, що займають адміністративні посади), ознайомившись з його змістом, матимуть змогу змінити місце зберігання особистих медичних книжок працівників, приховати або знищити їх, виготовити нові медичні книжки, з результатами нового медичного огляду, що не дозволить встановити обставини, які підлягають доказуванню та призведе до втрати документів, що можуть бути використані як доказ.
Враховуючи,що колоосіб,причетних довчинення кримінального правопорушення, на теперішній час не встановлено, арешт на особисті медичні книжки не накладено (у зв`язку з відсутністю відомостей про їх реквізити), з метою виключення ризику загрози зміни або знищення (втрати) документів, щодо яких подано клопотання (в цілому або їх частини), а також виключення ризику зміни їх місця зберігання дізнавач просить проводити його розгляд без виклику представників володільця документів.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України, слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація представника ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Дізнавач в судове засідання не з`явився, подав до суду заяву в якій просить розглядати клопотання без його участі, вимоги клопотання підтримує в повному обсязі.
Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Оглянувши та перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, вважаю, що клопотання підлягає до задоволення з наступних підстав.
Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
За змістом ч.1 ст.160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Речі, доступ до яких, із правом вилучення, просить надати дізнавач, не відносяться до речей і документів передбачених ст.161 КПК України.
Відповідно до п.п. 1, 2 ч.5, ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Встановлено,що в секторі дізнання Дубенського РВП ГУНП в Рівненській області на досудовому розслідуванні знаходяться матеріали кримінального провадження №12023186040000009 від 19.01.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України (а.с. 4).
Документи, доступ до яких просить надати дізнавач, можуть перебувати у володіння ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Слідчим суддею встановлено, що є достатньо підстав вважати, що вказані дізнавачем документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а в інший спосіб отримати їх неможливо, тому необхідно надати тимчасовий доступ до них.
Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи, що документи, доступ до яких необхідно отримати, будуть використані для встановлення істини по справі, для повного всебічного та об`єктивного розслідування кримінального правопорушення та з метою збереження документів, слідчий суддя вважає, що наявні всі підстави для задоволення такого клопотання в частині вилучення оригіналів документів.
Згідно з ч. 1 ст.165КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст.131,132,159-166, 369, 372,395 КПК України, слідчий суддя, -
ухвалив:
клопотання задовольнити.
Надати дозвіл старшому дізнавачу сектору дізнання Дубенського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , начальнику сектору дізнання Дубенського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області капітану поліції ОСОБА_7 , дізнавачу сектору дізнання Дубенського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_8 , дізнавачу сектору дізнання Дубенського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області лейтенанту поліції ОСОБА_9 , старшому дізнавачу сектору дізнання Дубенського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області капітану поліції ОСОБА_10 на тимчасовий доступ до документів, з можливістю їх вилучення (здійснення їх виїмку) оригіналів особистих медичних книжок з відміткою про проходження медичного огляду у 2022 році, виданих на ім`я: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ).
Встановити строк дії ухвали 1 (один) місяць з моменту постановлення ухвали.
На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів.
Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.
Згідно з ч. 1ст. 165 КПК Україниособа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Роз`яснити особі у володіння якої знаходяться вказані документи, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді щодо надання тимчасового доступу до документів набирає законної сили з моменту її оголошення і підлягає безумовному виконанню.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Дубенський міськрайонний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2023 |
Оприлюднено | 09.05.2024 |
Номер документу | 109041190 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Дубенський міськрайонний суд Рівненської області
Панчук М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні