ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"17" лютого 2023 р. м. Київ
Справа № 911/452/23
Суддя Господарського суду Київської області А.Р. Ейвазова, розглянувши матеріали за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Шляхбуд-5» до Приватного підприємства «Автомагістраль» про стягнення 661 270,80грн,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Шляхбуд-5» (далі ТОВ «Шляхбуд-5») звернулося до Господарського суду Київської області з позовом до Приватного підприємства «Автомагістраль» (далі ПП «Автомагістраль») про стягнення основного боргу у розмірі 661 270,80грн за надані послуги.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на порушення відповідачем зобов`язань за договором субпідряду №20/04/СП-3 від 20.04.2021 в частині оплати наданих послуг у встановлений договором строк.
Відповідна позовна заява подана без дотримання вимог законодавства, чинного на момент її подання.
Так, у відповідності до п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Між тим, у поданій позовній заяві позивач не вказує де знаходяться оригінали документів, які долучені ним у копіях.
Разом з тим, як визначено ч.5 ст.91 ГПК України, учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Окрім того, відповідно до ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Докази виконання вимог вищевказаної норми, як установлено п.1 ч.1 ст.164 ГПК України, додаються до позовної заяви.
Між тим, з наданого опису вкладення поштового відправлення №1330102438772 вбачається, що позивачем направлено відповідачу не всі додатки до позовної заяви, а саме не направлено: докази сплати судового збору - копію платіжної інструкції №35 від 07.02.2023; копію ордера та свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.
За таких обставин, відповідний опис не підтверджує направлення відповідачу копії позовної заяви з усіма додатками.
Окрім того, у відповідності до ч.2 ст.91 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом; якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Згідно ч.5 вказаної норми, учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
В силу ч.3 ст.96 ГПК України учасники справи мають право подавати електронні докази в паперових копіях, посвідчених в порядку, передбаченому законом; паперова копія електронного доказу не вважається письмовим доказом.
Між тим, до позовної заяви позивачем на підтвердження обставин, на які він посилається у позовній заяві, надано частину документів у копіях, відповідність яких оригіналу ніким не засвідчена (актів виконаних будівельних робіт, довідок про вартість, дефектного акту, платіжного доручення тощо); оригінали таких доказів до позовної заяви не додані.
Недотримання вимог ст.ст. 162, 164, 172 ГПК України є підставою для залишення позовної заяви без руху у відповідності з ч.1 ст.174 ГПК України.
Враховуючи, що позивачами не дотримано вимог чинного процесуального законодавства на момент звернення з позовом, відповідна позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків шляхом надання (з підтвердження направлення відповідачу): інформації про знаходження оригіналів доказів, які долучено до позовної заяви у копіях; доказів направлення відповідачу додатків до позовної заяви, які не направлені йому разом з позовною заявою; надання доказів на підтвердження обставин, на яких ґрунтуються заявлені вимоги, в оригіналах або в належним чином засвідчених копіях.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 174, 234-235 ГПК України,
УХВАЛИВ:
1.Позовну заяву залишити без руху.
2.Встановити строк для усунення недоліків - 10 днів з дня вручення даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню окремо не підлягає.
Суддя А.Р. Ейвазова
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2023 |
Оприлюднено | 20.02.2023 |
Номер документу | 109044669 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань підряду |
Господарське
Господарський суд Київської області
Ейвазова А.Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні