ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
20 лютого 2023 року Справа № 915/279/23
Суддя господарського суду Миколаївської області Алексєєв А.П. розглянув матеріали позовної заяви акціонерного товариства «Миколаївобленерго», код 23399399 (54017, м. Миколаїв, вул. Громадянська, 40; електронна пошта:kanc@energy.mk.ua), яку пред`явлено до відповідача Вознесенської міської ради (56573, Миколаївська обл., м. Вознесенськ, площа Центральна, 1, електронна пошта: vozmer2@gmail.com) про визнання права власності за набувальною давністю.
ВСТАНОВИВ:
15.02.2023 року акціонерне товариство «Миколаївобленерго» звернулося до суду із позовом до відповідача Вознесенської міської ради про визнання за позивачем права власності за набувальною давністю на будівлю закритої трансформаторної підстанції ЗТП 10/0,4 кВ № 117, літера «А-1», площею 24,3 кв.м., яка розташована по вул. Тімірязєва, 160-Б у м. Вознесенську Миколаївської області.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку про залишення її без руху з огляду на наступне.
Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.
Із змісту позовних вимог вбачається, що позивач просить захистити його права та інтереси шляхом:
- визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю.
При цьому, зазначивши цей спосіб захисту прав та інтересів, позивачем не зроблено посилання на закон, яким цей спосіб захисту передбачений.
Права та законні інтереси захищаються способами визначеними ч. 2 ст. 20 ГК України, ч. 2 ст. 16 ЦК України, а також іншими способами, передбаченими законом.
Таким чином, позивачу необхідно зробити посилання на закон, яким передбачено такий спосіб захисту права як визнання права власності за набувальною давністю.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, оскільки позовна заява не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.
Виконати ухвалу суду позивач може шляхом направлення на адресу суду письмової заяви про виконання вимог ухвали суду із вказівкою на закон, яким передбачено такий спосіб захисту права як визнання права власності за набувальною давністю.
З огляду на положення ст. 172 ГПК України, копія заяви про виконання вимог ухвали суду має бути також направлена відповідачу.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву акціонерного товариства «Миколаївобленерго» залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк у 10 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків зазначених у цій ухвалі.
Ухвала набирає законної сили з дати її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя А.П. Алексєєв
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2023 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 109071525 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Алексєєв А.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні