ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про визнання боржника банкрутом
та відкриття ліквідаційної процедури
"08" лютого 2023 р.м. ОдесаСправа № 916/1126/22Господарський суд Одеської області у складі судді Антощук Світлани Іванівни;
при секретарі судового засідання Скогутовському І.П.
дослідивши матеріали справи
За заявою: Приватного підприємства "СУЧАСНА КОМП`ЮТЕРНА ШКОЛА" (54001, м. Миколаїв, вул. Нікольська, 25; код ЄДРПОУ 34851471)
до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА" (54017, м. Миколаїв, вул. Чкалова, 30-А, оф. 305; код ЄДРПОУ 39485466);
про банкрутство,
Учасники справи у судове засідання не з`явилися;
Приватне підприємство "СУЧАСНА КОМП`ЮТЕРНА ШКОЛА" звернулось до Господарського суду Одеської області із заявою вх. ГСОО №1172/22 від 08.06.2022р. про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА", посилаючись на заборгованість останнього у розмірі 5 918 080, 00 грн. та положення Кодексу України з процедур банкрутства.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 20.07.2022р. відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА"; визнано грошові вимоги Приватного підприємства "СУЧАСНА КОМП`ЮТЕРНА ШКОЛА" до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА" у сумі 5 918 080, 00 грн. та витрати у сумі 83 310, 00 грн. понесені у зв`язку із сплатою судового збору та авансування винагороди арбітражного керуючого; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру розпорядження майном боржника; розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Пляку Сергія Валерійовича; попереднє засідання суду призначено на 31.08.2022р. о 14:10 год.
20.07.2022р. господарським судом в автоматизованій системі "Діловодство спеціалізованого суду" в електронній формі було сформовано оголошення про відкриття провадження у справі №916/1126/22 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА".
20.07.2022р. на офіційному сайті Вищого господарського суду України опубліковано повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА" (публікація №69013 від 20.07.2022р.).
Частиною 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі №916/1126/22 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА", заяви з грошовими вимогами до боржника до господарського суду не надходили.
31.08.2022р. господарським судом постановлено ухвалу за результатами попереднього засідання суду. Підсумкове засідання суду призначено на "07" жовтня 2022р. о 14:30 год.
06.10.2022р. до господарського суду надійшли: клопотання голови комітету кредиторів Боржника Приватного підприємства "СУЧАСНА КОМП`ЮТЕРНА ШКОЛА" про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА", відкриття ліквідаційної процедури та призначення арбітражного керуючого Пляки Сергія Валерійовича ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА" (т. 1 а.с. 230); заява арбітражного керуючого Пляки Сергія Валерійовича про участь у справі у якості ліквідатора банкрута (т. 1 а.с. 236-246).
18.10.2022р. звіт арбітражного керуючого Пляки Сергія Валерійовича за результатами процедури розпорядження майном арбітражного керуючого Пляки Сергія Валерійовича та Аналіз фінансово-господарського стану Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА" (т. 2 а.с. 1 - 42).
21.12.2022р. у судовому засіданні постановлено ухвалу про перерву у підсумковому засіданні суду до « 08» лютого 2023 об 11:30 год., про що зазначено у протоколі судового засідання. Ухвалою Господарського суду Одеської області від 22.12.2022р. учасникам справи повідомлено про перерву у підсумковому засіданні суду до 08.02.2023р. Копію вказаної ухвали засобами поштового зв`язку направлено на адресу Приватного підприємства "СУЧАСНА КОМП`ЮТЕРНА ШКОЛА" та Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА", арбітражному керуючому копію ухвали в електронному вигляді направлено на зазначену ним електронну адресу та до електронного кабінету електронного суду.
Вказану вище ухвалу суду арбітражному керуючому Пляці С.В. доставлено до електронного кабінету 26.12.2022р.
Відповідно до наявних у матеріалах справи рекомендованих повідомлень про вручення поштового повідомлення вх. ГСОО 22583/22 від 27.12.2022р. та 765/23 від 11.01.2023р. вбачається, що Приватне підприємство "СУЧАСНА КОМП`ЮТЕРНА ШКОЛА" та Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА" копію ухвали Господарського суду Одеської області від 22.12.2022р. не отримали. Згідно довідки ф. 20 АТ "УКРПОШТА" вказані поштові відправлення не врученні у зв`язку із відсутністю адресатів за вказаною адресою.
Відповідно до п. 4 ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження повідомленою цією особою суду.
Таким чином, учасники справи дату, час та місце проведення підсумкового засідання суду повідомленні належним чином.
08.02.2023р. учасники справи у судове засідання не з`явились, про причини неявки суду не повідомили. Клопотання учасників справи про відкладення розгляду справи до господарського суду не надходили.
Пунктом 1 ч. 3 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що у випадку, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
Враховуючи викладені обставини, господарський суд вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності учасників справи.
У підсумковому засіданні суду, господарським судом встановлено наступне.
Відповідно до наявного в матеріалах справи витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА" знаходиться за адресою: 54017, м. Миколаїв, вул. Чкалова, 30-А, оф. 305. Розмір статутного (складеного) капіталу (пайового фонду) боржника складає 1 000 грн. Засновником (учасником) юридичної особи є громадянин України ОСОБА_1 . Вид діяльності боржника: 43.99 Інші спеціалізовані будівельні роботи, н.в.і.у. (основний).
Згідно реєстру вимог кредиторів Товариство з обмеженою відповідальністю "ПОДОЛЖИЛБУД" сума заборгованості боржника перед кредиторами складає 6 001 390, 00 грн.
Згідно щомісячних звітів розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА" вбачається, що з метою виявлення майна Боржника арбітражним керуючим Плякою С.В. були направлені запити про надання інформації до установ та організацій, які ведуть реєстри майнових прав та отримано витяг з реєстру обтяжень рухомого майна інформаційну, довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно та отримано наступні відповіді:
- Державною інспекцією архітектури та містобудування України арбітражному керуючому повідомлено, про відсутність відомостей щодо документів виданих боржникові на виконання підготовчих та будівельних робіт;
- Державною службою морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України повідомлено про відсутність відомостей щодо зареєстрованих за Боржником суден;
- Філією "Головний інформаційно-обчислювальний центр" Акціонерного товариства «Українська залізниця» надано інформацію щодо відсутність відомостей щодо зареєстрованого права власності на рухомий склад за боржником;
- Державним підприємством "Український державний центр радіочастот" повідомлено, що Боржнику дозволи на експлуатацію радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв не видавались, присвоєння радіочастот не здійснювалось;
- Миколаївською обласною військовою адміністрацією арбітражному керуючому повідомлено, що відсутність відомостей щодо реєстрації боржника в якості об`єкта або суб`єкта інвестиційної діяльності;
- Державною митною службою України зазначено, що за даними Єдиної автоматизованої системи митних органів Боржник не перебуває на централізованому обліку в Держмитслужбі в реєстрі осіб, які під час провадження своєї діяльності є учасниками відносин, що регулюються законодавством України з питань митної справи;
- Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів зазначено, що згідно з даними уніфікованої автоматизованої електронно-облікової системи трактори, самохідні шасі, самохідні сільськогосподарські, дорожньо-будівельні і меліоральні машини, сільськогосподарська техніка та інші механізми за Боржником не зареєстровані;
- Управлінням Держпраці у Миколаївській області повідомлено про відсутність інформації щодо зареєстрованих та взятих на облік технологічних транспортних засобів Боржника;
- Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях зазначено, що участі у створенні Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА" регіональне відділення не приймало, придбання державного майна в процесі приватизації, по об`єктам, роботи з приватизації по яким забезпечувало Регіональне відділення, товариство не здійснювало, тому інформація щодо державного майна в Миколаївській області, яке не увійшло до статутного капіталу товариства, а також іншого майна товариства, в Регіональному відділенні відсутня;
- Державною податковою службою України розпоряднику майном Боржника повідомлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА" перебуває на податковому обліку у Головному управлінні ДПС у Миколаївській області, останню податкову звітність Боржником було подано за 2019р., станом на 02.08.2022р. податковий борг та/або заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за Боржником не обліковується, інформація про наявні рахунки та цінні папери Боржника, які взяті на облік контролюючими органами відсутня.
- Згідно довідки про власників пакетів голосуючих акцій акціонерних товариств, станом на 01.08.2022 не виявлено володіння боржником пакетів голосуючих акцій акціонерних товариств;
- Відповідно до інформації щодо володіння боржником об`єктами права інтелектуальної власності за Боржником не виявлено володіння об`єктами права інтелектуальної власності;
- Згідно інформації щодо володіння цивільними повітряними суднами вбачається відсутність відомостей щодо володіння боржником цивільними повітряними суднами;
- З інформаційної довідки щодо включення до Державних інвестиційних проектів вбачається відступіть інформації про включення боржника до Державних інвестиційних проектів;
- Відповідно до інформації з Автоматизованої системи виконавчих проваджень від 01.08.2022 вбачається відсутність виконавчих проваджень стороною яких є Боржника;
- у Єдиному реєстрі боржників інформація щодо Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА" відсутня;
- Згідно інформаційної довідки від 15.08.2022 р. № 307413350 вбачається відсутність у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Реєстрі прав власності на нерухоме майно, Державному реєстрі Іпотек, Єдиному реєстрі заборон відчуження об`єктів нерухомого майна відомостей щодо зареєстрованого за Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА" майна.
- Згідно з витягом від 15.08.2022 року з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, в реєстрі не знайдено записів про юридичні особи засновником яких є боржник.
30.09.2022р. відбулись загальні загальні збори кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА". Відповідно до протоколу №1 від 30.09.2022р. кредиторами прийнято рішення звернутися до Господарського суду Одеської області із клопотанням про визнання Боржника банкрутом та відкриття відносно нього ліквідаційної процедури. Також кредиторами ухвалено рішення звернутись до господарського суду із клопотанням про призначення арбітражної керуючої Пляки С.В. ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА".
Судом встановлено, що зборами комітету кредиторів прийнято рішення в межах компетенції та наявності достатніх повноважень відповідно до ч.ч. 7-9 ст. 48 Кодекс України з процедур банкрутства.
Заперечень щодо клопотання про визнання боржника банкрутом до господарського суду не надходило.
За результатами проведеної інвентаризації майна боржника, 18.10.2022р. складено інвентаризаційні відомості з яких вбачається наявність кредиторської заборгованості перед Приватним підприємством "СУЧАСНА КОМП`ЮТЕРНА ШКОЛА" у розмірі 5 918 080, 00 грн.; будь-якого майна та грошових коштів на рахунках Боржника не виявлено.
18.10.2022р. розпорядником майна Боржника арбітражним керуючим Плякою С.В. надано до господарського суду аналіз фінансово-господарського стану Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА" (т. 2 а.с. 12-28).
За результатами проведення фінансового аналізу було встановлено наступне:
- Показники поточної неплатоспроможності ТОВ «ТЕХВІТА» по періодах, що передують прийняттю рішення про подальшу долю підприємства (01.01.2019 - 01.01.2022 роки) мають від`ємний результат.
- Відповідно до п. 3.2.1 Методичних рекомендацій, фінансовий стан підприємства, у якого на початку та в кінці звітного періоду мають місце ознаки поточної неплатоспроможності, відповідає законодавчому визначенню боржника, який неспроможний виконати свої грошові зобов`язання перед кредиторами, у тому числі зобов`язання щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати. Таким чином, стосовно ТОВ «ТЕХВІТА» мають місце ознаки поточної неплатоспроможності, що відповідає законодавчому визначенню його як боржника.
- Ознаки критичної неплатоспроможності, що відповідають фінансовому стану потенційного банкрутства, мають місце, так як за підсумками останнього звітного періоду, що передував прийняттю рішення щодо подальшої долі ТОВ «ТЕХВІТА», мали місце ознаки поточної неплатоспроможності, показник покриття (Кп), забезпечення власними засобами та коефіцієнт автономії (Ка) у кінці звітного періоду менші його нормативного значення.
- Станом на 01.01.2022 року ТОВ «ТЕХВІТА» знаходиться у стані понадкритичної неплатоспроможності, коли задоволення визнаних судом кредиторських вимог можливе тільки шляхом застосування до боржника ліквідаційної процедури.
- Починаючи з 01.01.2019 року відбулось різке зменшення розміру показника чистих активів ТОВ «ТЕХВІТА» на фоні стійкої критичної неплатоспроможності. В результаті проведеного аналізу фінансово-господарської діяльності боржника ТОВ «ТЕХВІТА» за період з 01.01.2019 року до 01.01.2022 року встановлено наявність ознак дій, що призвели до різкого погіршення фінансового стану Підприємства, які можна визнати, як доведення до банкрутства ТОВ «ТЕХВІТА».
- В діяльності ТОВ «ТЕХВІТА» не вбачаються ознаки фіктивного банкрутства. В результаті проведеного аналізу встановлено, що на початок останнього звітного періоду, який передував прийняттю кредитором боржника рішення про звернення до Господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника, були присутні всі ознаки його критичної неплатоспроможності.
- Арбітражний керуючий не має яких-небудь підтверджуючих даних відносно надання боржником контрагентам недостовірних відомостей про своє майно в бухгалтерському балансі або в інших документах, які свідчать про його фінансовий або майновий стан, який фактично характеризується ознаками понадкритичної неплатоспроможності.
- Прогнозні показники щодо імовірності банкрутства ТОВ «ТЕХВІТА» свідчать про такий стан Підприємства, коли розрахунки з кредиторами можливі тільки при застосуванні до боржника ліквідаційної процедури.
Згідно ч. 1 ст. 3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
З 21.10.2019р. набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства, яким встановлені умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи та відновлення платоспроможності фізичної особи.
Відповідно до ч. 2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства з дня введення в дію цього Кодексу визнано такими, що втратили чинність: Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Частиною 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Кодексу України з процедур банкрутства щодо боржника - юридичної особи застосовуються такі судові процедури: розпорядження майном боржника; санація боржника; ліквідація банкрута.
Згідно до ч. ст. 1 Кодекс України з процедур банкрутства, банкрутство - визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедури санації та реструктуризації і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Кодексом, грошові вимоги кредиторів інакше, ніж через застосування ліквідаційної процедури.
Згідно ч. 4 ст. 205 Господарського кодексу України у разі неспроможності суб`єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом.
За положеннями ч. 1 ст. 209 Господарського кодексу України у разі нездатності суб`єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов`язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб`єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним.
Відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства під розпорядженням майном розуміється система заходів щодо нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, здійснення аналізу його фінансового стану, а також визначення наступної процедури (санації чи ліквідації).
Частиною 1 ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі.
Відповідно до ч. 2 ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства до закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів приймають одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Частиною 3 ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що у підсумковому засіданні господарський суд може ухвалити одне з судових рішень, серед яких постанова про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Згідно ч. 6 ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства з дня визнання господарським судом боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури або введення процедури санації процедура розпорядження майном та повноваження розпорядника майна припиняються.
Відповідно до ч. 1 ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців. Неявка у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про час і місце такого засідання, не перешкоджає провадженню у справі.
На підставі вказаних положень законодавства та досліджених судом доказів у справі, судом встановлено неоплатність боржника (недостатність майна для задоволення вимог кредиторів); наявність непогашених грошових вимог перед кредитором, які визнані судом; перевищення зобов`язань боржника над його наявним майном (перевищення пасивів над активами); відсутність заяв від можливих інвесторів.
Таким чином, наявні підстави для визнання Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА" банкрутом та відкриття відносно нього ліквідаційної процедури.
Частиною 1 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Кодексом, з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.
Згідно абз. 2 ч. 1 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства ліквідатор призначається господарським судом за клопотанням комітету кредиторів.
Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 10 Кодексу України з процедур банкрутства одна й та сама особа може здійснювати повноваження арбітражного керуючого на всіх стадіях провадження у справі про банкрутство відповідно до вимог цього Кодексу.
Частиною 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі: 1) які є заінтересованими особами у цій справі; 2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років; 3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов`язків, визначених цим Кодексом; 4) які мають конфлікт інтересів; 5) які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження; 6) які є близькими особами боржника - фізичної особи. До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.
Згідно рішення загальних зборів кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА", оформленого протоколом № 1 від 30.09.2022р., вирішено клопотати перед Господарським судом Одеської області щодо призначення ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА" арбітражного керуючого Пляку С.В.
Суд встановив, що рішення про таку рекомендацію прийнято зборами у межах повноважень, визначених п. 6 ч. 5 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства.
Арбітражним керуючим Плякою С.В. надано заяву від 18.10.2022р. №02-01/146 (вх. №ГСОО 3-417/22 від 18.10.2022р.) (т. 1 а.с. 236-246), в якій зазначено про згоду на призначення ліквідатором у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА". Суд враховує, що арбітражний керуючий інформує суд про відсутність судимості за вчинення корисливих злочинів та заборони суду займатися діяльністю арбітражного керуючого; відсутність обставин, визначених ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрута. До заяви додано копії: свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №465 від 15.03.2013р.; диплому про вищу освіту НОМЕР_1 від 30.06.2003р., договору добровільного страхування цивільно-правової відповідальності арбітражного керуючого №ДЦВАК/079/22; диплому про перепідготовку НОМЕР_2 від 30.06.2011р.
Розглянувши клопотання зборів кредиторів, заяву арбітражного керуючого, перевіривши відповідність кандидатури вимогам ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства, оцінивши здатність арбітражного керуючого належним чином виконувати передбачені Кодексом обов`язки ліквідатора з урахуванням результатів його роботи як розпорядника майна боржника, суд дійшов висновку про відповідність рішення зборів кредиторів та кандидатури арбітражного керуючого вимогам Кодексу України з процедур банкрутства.
Враховуючи викладене, суд призначає арбітражного керуючого Пляку С.В. ліквідатором банкрута.
Частиною 1 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що з дня ухвалення господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Кодексом; скасовуються арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв`язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута.
Відповідно до п.2.2. Положення про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство, затвердженого Постановою Пленуму Вищого господарського суду України №16 від 17.12.2013р., офіційному оприлюдненню підлягає, зокрема, повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Згідно ч. 5 розділу XIV Надання інформації на веб-порталі Змін до Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26.11.2010р. №30, на сайті Верховного суду на веб-порталі у випадках, передбачених Законом публікуються наступні відомості про справу про банкрутство, що підлягають офіційному оприлюдненню, або посилання на них: повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Враховуючи викладене, господарський суд вважає за необхідне оприлюднити на офіційному веб-порталі Касаційного господарського суду у складі Верховного суду повідомлення про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА" банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.
Керуючись ст. ст. 2, 28, 49, 58, 59, 60, 61 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 232, 233, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
1. Визнати банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА" (54017, м. Миколаїв, вул. Чкалова, 30-А, оф. 305; код ЄДРПОУ 39485466).
2. Припинити процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА" (54017, м. Миколаїв, вул. Чкалова, 30-А, оф. 305; код ЄДРПОУ 39485466).
3. Припинити повноваження розпорядника майном Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА" (54017, м. Миколаїв, вул. Чкалова, 30-А, оф. 305; код ЄДРПОУ 39485466) арбітражного керуючого Пляки Сергія Валерійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №465 від 15.03.2013р.).
4. Відкрити відносно Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА" (54017, м. Миколаїв, вул. Чкалова, 30-А, оф. 305; код ЄДРПОУ 39485466) ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців до 08.02.2024р.
5. Ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА" (54017, м. Миколаїв, вул. Чкалова, 30-А, оф. 305; код ЄДРПОУ 39485466) призначити арбітражного керуючого Пляку Сергія Валерійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №465 від 15.03.2013р.).
6. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду повідомлення про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА" (54017, м. Миколаїв, вул. Чкалова, 30-А, оф. 305; код ЄДРПОУ 39485466) банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.
7. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, припинити повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута.
8. Колишньому керівнику Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА" (54017, м. Миколаїв, вул. Чкалова, 30-А, оф. 305; код ЄДРПОУ 39485466) ОСОБА_1 протягом п`ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору арбітражному керуючому Пляці Сергію Валерійовичу (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №465 від 15.03.2013р.).
9. Вважати строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута таким, що настав.
10. Встановити, що у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури.
11. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута.
12. Відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю.
13. Продаж майна допускається в порядку, передбаченому Кодексом України з процедур банкрутства.
14. Скасувати арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладання нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
15. Виконання зобов`язань боржника, визнаного банкрутом, здійснювати у випадках і порядку, передбаченому Кодексом України з процедур банкрутства.
16. Призначити засідання суду на "29" березня 2023 р. о 14:00 год.
Засідання суду відбудеться у приміщенні Господарського суду Одеської області у залі судового засідання № 9 четвертий поверх (тел. 0482 307 966).
17. Зобов`язати ліквідатора банкрута надати суду поточний звіт про хід ліквідаційної процедури.
Постанова набрала законної сили 08 лютого 2023р. та може бути оскаржена у порядку, встановленому ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства та ст.ст. 254, 255 Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст постанови складено 17 лютого 2023 р.
Копію ухвали надіслати: арбітражному керуючому Пляці С.В. ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ); Центральний відділ державної виконавчої служби у місті Миколаєві Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (info_tsr@mkm.mk.dvs.gov.ua); Відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців управління державної реєстрації департаменту з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради (depap@mkrada.gov.ua); Головному управлінню ДПС в Миколаївській області (mk.official@tax.gov.ua); Центральному районному суду м. Миколаїв (inbox@ct.mk.court.gov.ua); Приватному підприємству "СУЧАСНА КОМП`ЮТЕРНА ШКОЛА" (54001, м. Миколаїв, вул. Нікольська, 25); Товариству з обмеженою відповідальністю "ТЕХВІТА" (54017, м. Миколаїв, вул. Чкалова, 30-А, оф. 305).
Суддя С.І. Антощук
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2023 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 109071585 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Антощук С.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні