Ухвала
від 20.02.2023 по справі 922/490/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057)705-21-42, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про відмову у видачі судового наказу

20.02.2023м. ХарківСправа № 922/490/23

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Калініченко Н.В.

розглянувши заяву про видачу судового наказу

заявникТовариство з додатковою відповідальністю «М`ясокомбінат «ЯТРАНЬ», місто Кропивницький, боржникТовариство з обмеженою відповідальністю «ХАРЧОВИЙ КОМБІНАТ РОЯЛ ФУДЗ», місто Харків, про видачу судового наказу, -

ВСТАНОВИВ:

Як стверджує заявник, Товариство з додатковою відповідальністю «М`ясокомбінат «ЯТРАНЬ», боржник, Товариство з обмеженою відповідальністю «ХАРЧОВИЙ КОМБІНАТ ФУДЗ», свої зобов`язання щодо розрахунків за договором поставки № 4 від 24 січня 2022 року не виконав, внаслідок чого утворилась заборгованість в сумі 1 809,31 грн.

Розглянувши подану заяву про видачу судового наказу, суд дійшов висновку про відмову в її задоволенні, враховуючи наступне.

ВІДНОСНО НАЙМЕНУВАННЯ БОРЖНИКА.

Підстави та порядок видачі судового наказу врегульовано положеннямиРозділу ІІ Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 150 ГПК України у заяві повинно бути зазначено: повне найменування (для юридичних осіб) заявника і боржника. Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 9 «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» в Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості про юридичну особу, крім державних органів і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб: найменування юридичної особи, у тому числі скорочене (за наявності). Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.

Як вбачається з відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань найменування боржника зазначено - Товариство з обмеженою відповідальністю "ХАРЧОВИЙ КОМБІНАТ РОЯЛ ФУДЗ". Водночас, у вступній та прохальній частинах заяви про видачу судового наказу боржник визначений як Товариство з обмеженою відповідальністю "ХАРЧОВИЙ КОМБІНАТ ФУДЗ". Тобто, відомості щодо найменування боржника, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, різняться з відомостями, що зазначені у заяві.

Враховуючи це, заява про видачу судового наказу не відповідає п. 2 ч. 2 ст. 150 ГПК України. Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 152 ГПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо: заяву подано з порушеннями вимогстатті 150цього Кодексу. Відповідно до ч. 1 ст. 153 ГПК України відмова у видачі судового наказу з підстав, передбаченихпунктами 1,2,8,9частини першої статті 152 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.

Окрім вищевикладеного, суд вважає не необхідне зазначити наступне. ВІДНОСНО ДОДАТКІВ ДО ЗАЯВИ ПРО ВИДАЧУ СУДОВОГО НАКАЗУ.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 156 ГПК України після видачі судового наказу суд не пізніше наступного дня надсилає його копію (текст), що містить інформацію про веб-адресу такого рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, боржникові на його офіційну електронну адресу, або рекомендованим листом із повідомленням про вручення чи цінним листом з описом вкладеного, якщо офіційної електронної адреси боржник не має. Одночасно з копією судового наказу боржникові надсилається копія заяви стягувача про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами.

Як вбачається з зазначених вище норм, суд зобов`язаний надіслати разом із судовим наказом заяву про видачу судового наказу та доданих до неї документів, копії яких зобов`язаний надати заявник до суду. Така процедура передбачена для гарантування прав боржника з метою швидкого реагування на таку заяву. Цей висновок є очевидним після аналізу ч. 1 ст. 157 ГПК України, відповідно до якої боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав.

На противагу зазначеному, заявник надав до суду докази відправлення боржнику заяви про видачу судового наказу з доданими документами, що суперечить процедурі, що передбачена ГПК України. Іншими словами, заявник діяв не у спосіб, що передбачений ГПК України.

Керуючись статтями147-156,233-236Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Харківської області, -

УХВАЛИВ:

Відмовити Товариству з додатковою відповідальністю «М`ясокомбінат «ЯТРАНЬ» увидачі судового наказу.

Повідомити заявника, що відмова у видачі судового наказу з підстав, передбаченихпунктами 1,2,8,9частини першоїстатті 152 ГПК України, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому процесуальним законодавством, після усунення її недоліків.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Східного апеляційного господарського суду відповідно достатей 255-257 Господарського процесуального кодексу Українита з урахуванням підпункту 17.5 пункту 17 Перехідних положень кодексу.

Копію ухвали надіслати заявникові.

Ухвалу підписано 20 лютого 2023 року.

СуддяН. В. Калініченко

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення20.02.2023
Оприлюднено21.02.2023
Номер документу109071935
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи наказного провадження

Судовий реєстр по справі —922/490/23

Ухвала від 20.02.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні