Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
20 лютого 2023 року Справа № 520/9320/22
Харківський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Сагайдака В.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін адміністративну справу за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (ЄДРПОУ 14099344, майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2,м. Харків,61022), до Харківської фабрики спортивних виробів "Динамо" фізкультурно-спортивного товариства "Динамо" Україна (вул. Маршала Конєва, буд. 4, м. Харків, 61052, код ЄДРПОУ 02941505) про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
-стягнути з Харківської фабрики спортивних виробів «ДИНАМО» фізкультурно-спортивного товариства «ДИНАМО» України на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області ( НОМЕР_1 , ЄДРПОУ 14099344) заборгованість по сплаті фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за січень 2022 року в сумі 4398,23 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач є юридичною особою, перебуває на обліку Пенсійного фонду України. Загальна заборгованість по сплаті фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за січень 2022 року становить 4398,23 грн. Вказана заборгованість відповідачем у добровільному порядку не сплачена. На підставі викладеного просив задовольнити адміністративний позов в повному обсязі.
Сторони були належним чином повідомлені про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття спрощеного провадження у справі.
Відповідач не скористався правом наданим адміністративним процесуальним кодексом та не надав до суду відзиву, клопотань чи пояснень.
Згідно з ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Згідно зі статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до приписів ч. 4 ст. 229 КАС України, оскільки розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи згідно із приписами ст. 258 КАС України, то фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст належних норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з таких підстав та мотивів.
З матеріалів справи вбачається, що Харківська фабрика спортивних виробів «ДИНАМО» фізкультурно-спортивного товариства «ДИНАМО» України станом на 13.10.2022 року знаходиться на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області.
Відповідачу були направлені розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій.
Загальна заборгованість підприємства за січень 2022 року становить 4398.23 грн.
Позивач, вважаючи дії відповідача протиправними звернувся з метою захисту своїх прав до Харківського окружного адміністративного суду.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступного.
Статтею 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" визначені категорії працівників, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах. Зокрема, відповідно до пункту "а" цієї статті на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць. Пунктами "б" та "з" зазначеної статті Закону визначено, що до цих категорій також належать: працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць.
З матеріалів справи вбачається, що Відповідач зареєстрований, як платник страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області.
Відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених, зокрема, відповідно до пунктів "а", б" - "з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", було врегульовано Законом України від 26.06.1997 року № 400/97-ВР "Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 400), відповідно до положень якого відповідач входить до переліку платників збору на обов`язкове державне пенсійне страхування.
Згідно ч.2 "Прикінцевих положень" Закону № 1058-ІУ та п. п 6.1, 6.7, 6.8 Інструкції, підприємства щомісячно до 25 числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомлені місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених, відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону № 1058-ІV в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та пунктів 2-8 частини 2 ст. 114 Закону № 1058-ІV колишнім працівникам.
Згідно з підпунктом 6.1 пункту 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", які надсилаються підприємствам до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій.
З огляду на викладені норми Законів та Інструкції, суд приходить до висновку, що відповідач, як платник збору на обов`язкове державне пенсійне страхування та юридична особа, працівники якого вийшли на пільгову пенсію, зобов`язаний відшкодовувати Пенсійному фонду витрати на виплату та доставку пільгових пенсій цим працівникам.
На виконання вимог Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України від 19.12.03 року № 21-1 пенсійним органом супровідними листами з повідомленням про вручення поштового відправлення на адресу підприємства направлялися розрахунки фактичних витрат на виплату пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до "а", "б" - "з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", в яких загальний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пенсії а період з грудня 2021 року по липень 2022 року становить 645 687,11 грн.
Відповідно до п. 6.8. вказаної вище Інструкції, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Проте, відповідач фактичні витрати на виплату та доставку пенсій призначені відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" до теперішнього часу не сплатив, в зв`язку з чим утворилась заборгованість перед Пенсійним фондом України в особі відповідного пенсійного органу по відшкодуванню виплаченої пільгової пенсії.
З огляду на викладені норми Законів та Інструкції, суд дійшов висновку, що відповідач, як платник збору на обов`язкове державне пенсійне страхування та юридична особа, працівники якого вийшли на пільгову пенсію, зобов`язаний відшкодовувати Пенсійному фонду витрати на виплату та доставку пільгових пенсій.
Відповідно до ч. 2 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Керуючись ст. 8, 9, 10, 19, 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 255, 257, 258, 262, 278, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (ЄДРПОУ 14099344, майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2,м. Харків,61022), до Харківської фабрики спортивних виробів "Динамо" фізкультурно-спортивного товариства "Динамо" Україна (вул. Маршала Конєва, буд. 4,м. Харків,61052, код ЄДРПОУ02941505) про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з Харківської фабрики спортивних виробів «ДИНАМО» фізкультурно-спортивного товариства «ДИНАМО» України на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області ( НОМЕР_1 , ЄДРПОУ 14099344) заборгованість по сплаті фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за січень 2022 року в сумі 4398,23 грн (чотири тисячі триста дев`яносто вісім гривень двадцять три копійки).
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено 20 лютого 2023 року..
Суддя Сагайдак В.В.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2023 |
Оприлюднено | 22.02.2023 |
Номер документу | 109084375 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо нагляду та контролю у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Сагайдак В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні