Рішення
від 14.11.2022 по справі 759/12714/22
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ун. № 759/12714/22

пр. № 2/759/4539/22

14 листопада 2022 року Святошинський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді - Журибеда О.М.

за участю секретаря - Багінської І.В.. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу в порядку спрощеного позовного провадження за позовом Житлово-будівельний кооператив «Луна» до ОСОБА_1 про стягнення витрат на утримання будинку, прибудинкової території та оплату комунальних послуг ,-

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2022 року представник позивача Житлово-будівельний кооператив «Луна» - адвокат Пищенко В.І. звернувся до суду із позовом до ОСОБА_1 , в якому просить: Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Житлово-будівельного кооперативу «Луна» (місце знаходження: 03164, м. Київ, вул. Булаховського 22, ідентифікаційний код юридичної особи 22886079) витрати на утримання будинку та прибудинкової території та оплату комунальних послуг з урахуванням інфляційних втрат та річних у розмірі 54 259 грн. (п`ятдесят чотири тисячі двісті п`ятдесят дев`ять) 99 коп.; вирішити питання розподілу судових витрат.

В обґрунтування позовних вимог представник позивача посилається на те, що багатоквартирний будинок, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 перебуває в обслуговуванні позивача, позивач здійснює утримання будинку через свої органи управління, забезпечення утримання та експлуатацію будинку позивач здійснює на умовах самозабезпечення, а водопостачання, водовідведення, теплопостачання, опалення - як колективний споживач комунальних послуг. Відповідач ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_3 . Відповідач ухиляється від виконання покладених на нього обов`язків, а саме: обов`язок щодо утримання будинку та прибудинкової території, не виконує рішення загальних зборів членів кооперативу, чив завдає співвласникам будинку та позивачу збитків. Так за період з 01.08.2020 по 31.08.2022 року відповідачу нараховано внесків на загальну суму 42 336, 62 грн. Крім того, з відповідача підлягає стягнення суми боргу з урахуванням 3% річних та інфляційних втрат за весь період заборгованості, а тому до стягнення підлягає сума в розмірі 54259, 99 грн.., в тому числі: 42336, 62 грн. заборгованості зі сплати внесків, 1840, 09 грн 3% річних, 10083, 28 грн. інфляційниї втрат.

Ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 30.09.2022 року у справі відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін. Запропоновано відповідачу подати відзив на позовну заяву, позивачу роз`яснено право подати відповідь на відзив, та відповідачам право на подання заперечень на відповідь на відзив.

Станом на дату розгляду справи на адресу суду відзиву від відповідача не надходило. Клопотань про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідача та/або позивач до суду не подавали.

Відповідно до ч.5 ст.279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Суд, дослідивши матеріали справи, повно і всебічно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 28.10.1980 року створений Житлово-будівельний кооператив «луна» , про що свідчить запис в єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с. 28).

Рішенням загальних зборів ЖБК «Луна» (протокол № 1 від 19.12.2016 року) затверджений Статут ЖБК «Луна» (а.с.14-27). Вказане рішення ніким не оскаржене.

Пунктом 1.3. Статуту визначено, що кооператив створений шляхом об`єднання на добровільних засадах фізичних та/або юридичних осіб для надання послуг переважно членам кооперативу, а також іншим особам з метою провадження господарської діяльності. Кооператив надає послгуи іншим особам відповідно до вимог чинного законодавства та Статуту.

Багатоквартний будинок, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 перебуває в обслуговуванні ЖБК «Луна» та згідно з Законом України «Про кооперацію» та Закону України «Про житлово-комунальні послуги», позивач здійснює утримання будинку АДРЕСА_2 через свої органи управління, забезпечення утримання та експлуатацію будинку позивач здійснює на умовах самозабезпечення, а водопостачання, водовідведення, теплопостачання, опалення - як колективний споживач комунальних послуг.

Згідно з п. 9.2.5. Статуту, останній зобов`язаний забезпечувати належне утримання будинку та прибудинкової території.

Згідно п. 10.2 Статуту, доходи кооперативу використовуються виключно для фінансування видатків на утримання кооперативу, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямків діяльність кооперативу, визначених цим Статутом.

Фінансування видатків для утримання кооперативу здійснюється за рахунок в т.ч., цільових внесків його членів (п. 10.3. Статуту).

Відповідно до п. 10.10. Статуту, для забезпечення статутної діяльності останнього у порядку, за рішенням Загальних зборів членів кооперативу формується в т.ч., спеціальний фонд, який створюється за разунок цільових внесків членів кооперативу та інших передбачених законом надходжень для забезпечення його статутної діяльності і використовується за рішенням органів управління кооперативу.

Відповідно до витягу з протоколу позачергових Загальних зборів ЖБК «Луна» від 27.08.2020 року, позачерговими Загальними зборами членів кооперативу було затверджено тариф на утримання будинку та прибудинкової території в розмірі 9, 74 грн. за 1 кв.м., для квартир 1-го поверху - 8, 47 грн. за 1 кв.м., який діє з 01.08.2020 року (а.с.12-13).

Відповідач ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_3 .

Згідно інформації про задеклароване/зареєстроване місце проживання особи Відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Святошинської РДА № 84707426 від 28.09.2022 року відповідач ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 (а.с.34).

Згідно із довідкою про нарахування та оплату по особовому рахунку № НОМЕР_2 за період з 01.08.2020 року по 31.08.2022 року по квартирі АДРЕСА_5 наявна заборгованість в загальній сумі 42336, 62 грн. (а.с.11).

Відповідно до ст.2 Закону України «Про кооперацію», обслуговуючий кооператив - кооператив, який утворюється шляхом об`єднання фізичних та/або юридичних осіб для надання послуг переважно членам кооперативу, а також іншим особам з метою провадження їх господарської діяльності.

Згідно ст. 12 Закону України «Про кооперацію», основними правами члена кооперативу є участь в господарській діяльності кооперативу, а також в управлінні кооперативом, право голосу на його загальних зборах, право обирати і бути обраним в органи управління; користування послугами кооперативу. Основними обов`язками члена кооперативу є: додержання статуту кооперативу; виконання - рішень органів управління кооперативу та органів контролю за діяльністю кооперативу; виконання своїх зобов`язань перед кооперативом; сплата визначених статутом кооперативу внесків.

До таких внесків відноситься, зокрема цільвоий внесок і відповідно до ст. 2 Закону України «Про кооперацію», цільовий внесок - грошовий чи інший майновий внесок члена кооперативу, що вноситься понад пай до спеціального фонду кооператиу для забезпечення виконання конкретних завдань кооперативу.

Відповідно до ст.23 Закону України «Про кооперацію», кооператив відповідно до свого статуту самостійно визначає основні напрями діяльності, здійснює її планування. Кооперативи мають право провадити будь-яку господарську діяльність, передбачену статутом і не заборонену законом .

Згідно ст.1 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», співвласник багатоквартирного будинку - це власник квартири або нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», співвласники зобов`язані: виконувати рішення зборів співвласників; своєчасно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», житлово-комунальні послуги - це результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово- комунальних послуг.

У відповідності до ст.5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», до житлово-комунальних послуг належать: житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком.

Послуга з управління багатоквартирним будинком включає утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку; комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу; електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.

Згідно із пп.5 п.2 ст.7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», індивідуальний споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства.

Згідно ч.1 ст.9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором.

Відповідно до п.1 ст.10 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги встановлюються за домовленістю сторін, крім випадків, коли відповідно до закону ціни (тарифи) є регульованими.

Відповідно до п.1 ст.526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, і а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших: вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до п.11 ст. 527 ЦК України, боржник зобов`язаний виконати свій обов`язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов`язання чи звичаїв ділового обороту.

Згідно п.1 ст.530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до п.1 ст.610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або. виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

У відповідності до и. 1 ст.612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Відповідно до, п.2 ст. 625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Отже, керуючись вищевказаним, позивач має право отримати від відповідача інфляційні витрати та 3% річних за прострочення виконання грошового зобов`язання.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що з відповідача на користь позивача підлягає стягненню сума заборгованості за витрати на утримання будинку та прибудинкової території ьа оплату комунальних послуг з урахуванням інфліцяйних втрат та річних у розмірі 54259, 99 грн., з яких 42336, 62 грн. - заборгованість зі сплати внесків, 1840, 09 грн. - 35 річних, 10083, 28 грн. -інфлаційні втрати.

Вирішуючи відповідно до вимогст.141 ЦПК України питання розподілу судових витрат, з урахуванням результату розгляду справи, з відповідача на користь позивача слід стягнути судові витрати у вигляді сплаченого судового збору в розмірі 2481, 00 грн.

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги Житлово-будівельний кооператив «Луна» до ОСОБА_1 про стягнення витрат на утримання будинку, прибудинкової території та оплату комунальних послуг - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Житлово-будівельного кооперативу «Луна» (місце знаходження: 03164, м. Київ, вул. Булаховського 22, ідентифікаційний код юридичної особи 22886079) витрати на утримання будинку та прибудинкової території та оплату комунальних послуг з урахуванням інфляційних втрат та річних у розмірі 54 259 грн. (п`ятдесят чотири тисячі двісті п`ятдесят дев`ять) 99 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Житлово-будівельного кооперативу «Луна» (місце знаходження: 03164, м. Київ, вул. Булаховського 22, ідентифікаційний код юридичної особи 22886079) судовий збір у 2481 грн 00 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Рішення суду може бути оскаржене до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.М.Журибеда

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення14.11.2022
Оприлюднено22.02.2023
Номер документу109105480
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —759/12714/22

Рішення від 16.01.2023

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Журибеда О. М.

Рішення від 14.11.2022

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Журибеда О. М.

Рішення від 14.11.2022

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Журибеда О. М.

Ухвала від 30.09.2022

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Журибеда О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні