Справа № 674/1070/22
Провадження № 2/674/52/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 лютого 2023 року м.Дунаївці
Дунаєвецький районний суд Хмельницької області в складі:
головуючої судді Шафікової Ю.Е.
за участю секретаря Проценко Л.В.,
представника позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача Онищук О.П.,
відповідача ОСОБА_2 ,
представника відповідача Наталюк Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дунаївці в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом Громадської організації "Дунаєвецька єдність" до Дунаєвецької районної організації Українського товариства мисливців і рибалок, ОСОБА_2 про визнання недійсним договору, -
ВСТАНОВИВ:
Громадська організація «Дунаєвецька єдність» звернулась до суду з позовом до Дунаєвецької районної організації Українського товариства мисливців і рибалок, ОСОБА_2 , в якому просить визнати недійсним договір про співпрацю та спільну матеріальну та фінансову діяльність від 23.10.2021, укладений між Дунаєвецькою районною організації Українського товариства мисливців і рибалок та мисливським колективом «Ушицький Яр».
В обґрунтування позовних позивач посилається на те, що 23.10.2021 Дунаєвецька районна організація Українського товариства мисливців і рибалок уклала договір з неіснуючим суб`єктом - мисливським колективом «Ушицький Яр», від імені якого договір підписав ОСОБА_2 . В силу вимог Закону України «Про мисливське господарство та полювання», виключно користувачі мисливських угідь мають право використовувати мисливських тварин та здійснювати користування мисливськими угіддями. Користувачем мисливських угідь може бути юридична особа, яка отримала на це право на підставі рішення обласної ради, та уклала договір про умови ведення мисливського господарства з Хмельницьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства. Таким користувачем є Дунаєвецька районна організація Українського товариства мисливців і рибалок та не може бути мисливський колектив «Ушицький Яр».
Разом з цим, спірним договором визначено, що МК «Ушицький Яр» зобов`язується забезпечити розмежування мисливських угідь, встановити інформаційне пано про належність мисливських угідь та 10 аншлагів по границях виділених угідь, сторони використовують диких звірів по домовленості, також встановлено обов`язок МК «Ушицький яр» вносити плату за користування мисливськими угіддями. Отже, МК «Ушицький яр» не існує як суб`єкт права, при цьому набув права на користування мисливськими угіддями Дунаєвецької районної УТМР. Отже, позивач вважає, що договір підписано неналежною стороною, а тому, такий договір в силу вимог ч.1 ст.203 ЦК України, ч.1 ст.215 ЦК України є недійсним.
Право на звернення до суду з даним позовом позивач мотивував тим, що ГО «Дунаєвецька єдність», згідно своїх статутних обов`язків здійснює громадський контроль за дотриманням законів про охорону навколишнього природного середовища.Вважає, що право на звернення до суду для захисту екологічних прав громадською організацією передбачено ст. 41 Конституції України, Орхутською конвенцією, а також викладено у висновках ВП ВС по справі №910/8122/17 від 11.12.2018.
Ухвалою судді Шафікової Ю.Е. від 12.09.2022 справу прийнято до свого провадження та призначено до підготовчого судового засідання.
Ухвалою Дунаєвецького районного суду Хмельницької області від 27.10.2022 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив задовольнити, з підстав, викладених у позовній заяві.
Представник відповідача - Дунаєвецької районної УТМР Онищук О.П., відзиву на позовну заяву до суду не подав, в судовому засіданні просив відмовити у задоволенні позовних вимог, вказав, що за рішенням президії, договір укладено з існуючим суб`єктом первинною організацією Дунаєвецької районної організації УТМР «Ушицький яр», яку помилково зазначили як мисливський колектив. Спірний договір укладено для догляду за мисливськими угіддями та для захисту тварин, члени «Ушицький Яр» годують тварин та дивляться щоб не було браконьєрства, вказаний договір нікому не наносить шкоди.
Відповідач ОСОБА_2 та його представник адвокат Наталюк Н.М., відзиву на позовну заяву до суду не подали, відповідач в судовому засіданні просив відмовити у задоволенні позовних вимог. Пояснив, що підписав спірний договір як голова мисливського колективу, який є первинною мисливською організацією УТМР, що підзвітна та підконтрольна Дунаєвецькій районній УТМР. Сторони договору спільно користуються лісовими угіддями. Позивач ГО «Дунаєвецька єдність» із жодними зверненнями стосовного неправомірності договору до них не зверталась.
Представник відповідача адвокат Наталюк Н.М. в судовому засіданні просив відмовити у задоволенні позову, вказавши, що «Ушицький Яр», як первинна організація УТМР є належним суб`єктом для укладення договору про співпрацю, за цим договором не передавалось право користування мисливськими угіддями, його укладено для поліпшення умов полювання. У позовній заяві представником ГО «Дунаєвецька єдність» не вказано про порушення будь-яких прав спірним договором, відповідно, у позивача відсутнє право на звернення до суду з даним позовом.
Суд, заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, всебічно та повно з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позовна заява, об`єктивно оцінивши докази, що мають істотне значення для її розгляду і вирішення по суті, вважає що позовні вимоги не підлягають задоволенню з огляду на наступне.
Дунаєвецька районна організація Українського товариства мисливців і рибалок на підставі рішень Хмельницької обласної ради №9-12/2012 від 17.07.2012 та №35-26/2014 від 16.10.2014 є користувачем мисливських угідь держлісфонду ДП «Камянець-Подільске ЛГ», Подільське лісництво, Маківське лісництво, Дунаєвецьке лісництво, КП Дунаєвецької районної ради «Лісовик», урочище «Сиворожчина», земель сільських рад, колективних сільськогосподарських підприємств та індивідуальних власників,
27.09.2018 року між Хмельницьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства та Дунаєвецькою районною організацією Українського товариства мисливців і рибалок укладено Договір про умови ведення мисливського господарства.
Згідно п.1.1. вказаного Договору, рішеннями Хмельницької обласної ради шостого скликання №9-12/2012 від 17.07.2012 та №35-26/2014 від 16.10.2014 надано Дунаєвецькій районній організації УТМР терміном до 31 грудня 2032 року мисливські угіддя для ведення мисливського господарства загальною площею 72,6 тис га, у тому числі лісові угіддя 9267,9 га.
Відповідно п.2.2. Договору, Дунаєвецька районна організація УТМР зобов`язується використовувати мисливські угіддя відповідно до умов надання їх у користування.
Згідно Протоколу №1 від 02.04.2021 установчих зборів засновників первинної організації Товариства рибалок і мисливців «Ушицький Яр», прийнято рішення про створення первинної організації Товариства мисливців і рибалок «Ушицький Яр» з метою розвитку рибного і мисливського господарства, охорони і раціонального використання природних ресурсів на території Дунаєвецької міської ради і прилеглих ділянок. Головою ТРМ «Ушицький Яр» обрано ОСОБА_2 .
23.07.2021 відповідно до протоколу засідання президії ради Дунаєвецької районної організації УТМР вирішено створити первинні організації «Ближній кордон», «Ушицький Яр», «Дунаєвецька міська організація мисливців і рибалок №1».
09.10.2021 згідно протоколу засідання президії ради Дунаєвецької районної організації УТМР було вирішено погодити заключення договору про співпрацю між Дунаєвецькою районною організацією УТМР і первинним мисливським колективом «Ушицький Яр».
13.10.2021 між Дунаєвецькою районною організацією Українського товариства мисливців і рибалок в особі голови президії ради Онищука Олександра Петровича та мисливським колективом «Ушицький Яр», від імені якого діяв голова Гордієнко А.А., підписано договір про співпрацю, спільну матеріальну та фінансову діяльність строком дії до 31.12.2031 року (далі - Договір).
Згідно п.1 предметом Договору є об`єднання зусиль, праця у сфері поліпшення умов перебування мисливських тварин та птахів, забезпечення проведення комплексних заходів спрямованих на їх охорону і відтворення. Дунаєвецька районна організація УТМР спільно з МК «Ушицькийй Яр» здійснює спільну матеріальну та фінансову діяльність в мисливських угіддях Дунаєвецької районної організації УТМР в межах територій лісових урочищ комунального підприємства «Лісовик» 412 га, кв. 69, кв.101-109, Лісового урочища «Кремняк» 310 га, кв.61,62, 63, 64 Дунаєвецького лісництва, урочища «Липи» 133га, кв.38 Подільського лісництва, Кам`янець-Подільського держлісгоспу. Загальна площа лісових угідь 855 га.
Пунктом 2.2. Договору визначено, що рішення про спільну діяльність приймається керівниками «Сторін» у відповідності до вимог Статуту УТМР.
Відповідно до п.3.1, п.3.3. Договору, Дунаєвецька районна організація УТМР спільно з МК «Ушицькийй Яр» здійснюють матеріальну та фінансову діяльність.
Вважаючи договір, укладений між Дунаєвецькою районною організацією Українського товариства мисливців і рибалок та мисливським колективом «Ушицький Яр» недійсним, з підстав неналежної правосуб`єктності сторони правочину - мисливського колективу «Ушицький Яр», до суду звернулась ГО «Дунаєвецька єдність» як заінтересована особа.
При виборі та застосуванні норм права до спірних правовідносин, суд враховує наступне.
Відповідно дост. 16 ЦК України,кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути, зокрема, визнання правочину недійсним.
Нормами ч. 2 ст.4 ЦПК України передбачено, щоувипадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб або державних чи суспільних інтересах.
Громадське об`єднання - це добровільне об`єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів (частина перша статті 1 Закону України «Про громадські об`єднання»).
Громадська організація - це громадське об`єднання, засновниками та членами (учасниками) якого є фізичні особи (частини друга та третя статті 1 вказаного Закону).
Громадське об`єднання може здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи або без такого статусу (частина п`ята статті 1 Закону України «Про громадські об`єднання»).
Згідно п.2 ч.1, п.1 ч.2 стаття 21Закону України «Про громадські об`єднання`для здійснення своєї мети (цілей) громадське об`єднання має право: звертатися у порядку, визначеному законом, до органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб з пропозиціями (зауваженнями), заявами (клопотаннями), скаргами. Громадське об`єднання зі статусом юридичної особи має правобути учасником цивільно-правових відносин.
Позивач - Громадська організація "Дунаєвецька єдність"є громадським об`єднанням зі статусом юридичної особи, що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців та громадських формувань, та діє на підставі Статуту.
Згідно п.1.1 Статуту ГО «Дунаєвецька єдність» організація є добровільним об`єднанням фізичних осіб, створених для здійснення та захисту прав і свобод людини та громадянина, задоволення суспільних потреб, зокрема, економічних, соціальних, культурних, освітніх та інших інтересів своїх членів та/або інших осіб.
Пунктом 2.4.2 Статуту визначено, що організація має право представляти і захищати свої законні інтереси та законні інтереси своїх членів чи інших осіб у будь-яких органах державної влади, у тому числі у судах, правоохоронних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності та підпорядкування.
Згідно п.3.1 Статуту метою організації є здійснення та захист прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема, економічних, соціальних, культурних, екологічних та інших інтересів своїх членів та інших осіб, сприяння задоволенню професійних, освітніх, культурних, та інших законних інтересів своїх членів , сприяння відновлення безпечного для життя та здоров`я довкілля, розв`язання екологічних проблем, охороні, збереженню та захисту довкілля, популяризації сучасних еко-технологій і способу життя, спрямованого на збереження та розвиток навколишнього природного середовища.
Пунктом 3.2.13 Статуту передбачено право організації здійснення на здійснення громадського контролю за дотримання законів, спрямованих на охорону навколишнього природного середовища, соціального захисту з використанням при цьому таких форм контролю, які не суперечать чинному законодавству.
Таким чином, з метою захисту екологічних прав, посилаючись на положення свого Статуту, норми Конституції України, Орхуської конвенції, ГО «Дунаєвецька єдність» просить визнати недійсним договір між Дунаєвецькою районною організації УТМР та мисливським колективом «Ушицький Яр» як такий, що укладений неналежним суб`єктом в порушення вимог Закону України «Про мисливське господарство та полювання», ЦК України.
Статтею 10 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» визначено гарантії екологічних прав громадян, зокрема,екологічні правагромадян забезпечуютьсяучастю громадськихорганізацій тагромадян удіяльності щодоохорони навколишньогоприродного середовища; здійсненням державного та громадського контролю за додержанням законодавства про охорону навколишнього природного середовища.
Нормами статті 21 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» передбачено, що ведення мисливського господарства здійснюється користувачами мисливських угідь. Умови ведення мисливського господарства визначаються у договорі, який укладається між центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, і користувачами мисливських угідь.
Відповідно до статті 22 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» мисливські угіддя для ведення мисливського господарства надаються у користування Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами за поданням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, погодженим з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, а також власниками або користувачами земельних ділянок.
Як вбачається з матеріалів справи, Дунаєвецька районна організація УТМР на підставі договору від 27.09.2018 року є користувачем мисливських угідь для ведення мисливського господарства, загальною площею 72,6 тис га, у тому числі лісові угіддя 9267,9 га. терміном до 31 грудня 2032 року.
Згідно довідки серії АБ №302717 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, Дунаєвецька районна організація УТМР є громадською організацією (код ЄДРПОУ 36896891) та входить до єдиної системи Українського товариства мисливців і рибалок.
Так, відповідно до пунктів 1.5, 1.8, 1.9, 1.10 Статуту Українського товариства мисливців і рибалок (далі - УТМР), зі змінами затвердженими протоколом позачергового з`їзду УТМР № 1/2016 від 26 травня 2016 року, організаційно-правова форма товариства - громадська організація. Єдину систему Товариства складають його відокремлені підрозділи: регіональні, обласні, районні, міжрайонні, міськрайонні, міські організації УТМР.
Згідно п. 1.11. СтатутуУТМР відокремлені підрозділи (місцеві осередки) Товариства, які діяли із статусом юридичної особи на день введення в дію Закону України «Про громадські об`єднання» (№ 4572-VI), зберігають такий статус за рішенням з`їзду Товариства. Відокремлені підрозділи Товариства, юридичний статус яких не було збережено у встановленоу цим Законом порядку, втрачають такий статус. Відокремлені підрозділи товариства зі статусом юридичних осіб в своїй діяльності керуються єдиним Статутом Українського товариства мисливців і рибалок.
Згідно п.п. «г», «є», п. 6.10.1 Статуту УТМР голова президії ради Кримської республіканської, обласної, районної, міськрайонної, міської організації УТМР, що діє із статусом юридичної особи, представляє без доручення відповідну організацію УТМР у відносинах з іншими організаціями, іншими юридичними особами всіх форм власності та громадянами, а також бути позивачем і відповідачем у суді. Укладає договори (у тому числі господарські) з фізичними та юридичними особами, незалежно від форм власності, про спільну діяльність, оренду приміщень і інших основних засобів без зміни форм власності останніх.
З метою організації роботи з членами товариства, координації діяльності членів УТМР щодо проведення організованих спортивних заходів, біотехнічної роботи у мисливських угіддях, президії рад Кримської республіканської, обласних, міських, регіональних, районних, міжрайонних, міськрайонних організацій УТМР своїм рішенням можуть створювати, а також ліквідовувати чи реорганізовувати первинні організації (клуби) УТМР, які не є відокремленими підрозділами товариства та діють без статусу юридичної особи. (пункт 5.1 Статуту ГО "УТМР").
28 вересня 2016 року, постановою Всеукраїнської ради УТМР затверджено «Положення про первинну організацію (клуб) Громадської організації «Українське товариство мисливців і рибалок»
Згідно п.1, п.2 розділу І Положення, основною ланкою Громадської організації «Українське товариство мисливців і рибалок» є первинна організація (клуб). Президії рад Кримської республіканської, обласних, міських, регіональних, районних, міжрайонних, міськрайонних організацій УТМР своїм рішенням можуть створювати, а також ліквідовувати чи реорганізовувати первинні організації (клуби) УТМР, які не є відокремленими підрозділами Товариства та діють без статусу юридичної особи.
Пунктами 4,6розділу І Положення вказано, що всі фінансово-господарські питання первинні організації (клуби) УТМР вирішують через ради міських, регіональних, районних, міжрайонних, міськрайонних організацій УТМР.
Відповідно до п.1 розділу ІІ Положення, створеній первинній організації (клубу) УТМР рішенням президій рад УТМР надається назва або номер, визначаються ділянки мисливських угідь, необхідна документація, інструкція, посібник, бланки відомостей, книга обліку і т. ін.
Розділом IX Положення передбачено, що основним документом первинної організації (клубу)УТМР є журнал обліку роботи первинної організації (клубу) УТМР. Крім журналу обліку роботи в первинній організації (клубу) УТМР передбачається ведення (наявність) таких документів; протоколи загальних зборів, засідань рад, копії відомості сплати членських внесків, акти ревізора, керівні документи, статут УТМР, вказівки, рішення, постанови вищестоящих організаційУТМР.
Так, відповідно до протоколу засідання президії ради Дунаєвецької районної організації УТМР 23.07.2021, вирішено створити первинні організації «Ближній кордон», «Ушицький Яр», «Дунаєвецька міська організація мисливців і рибалок №1».
13.10.2021 між Дунаєвецькою районною організацією Українського товариства мисливців і рибалок в особі голови президії ради Онищука Олександра Петровича та мисливським колективом «Ушицький Яр», від імені якого діяв голова Гордієнко А.А., підписано договір про співпрацю, спільну матеріальну та фінансову діяльність.Вказаний договір оспорено позивачем.
Нормами ст. 2 ЦК України передбачено, що учасниками цивільних відносин є фізичні особи та юридичні особи.
Стаття 204ЦК Українивстановлює презумпцію правомірності правочину і згідно якої вчинений правочин вважається правомірним, тобто таким, що породжує, змінює або припиняє цивільні права й обов`язки, якщо його недійсність прямо не встановлена законом, або якщо він не визнаний судом недійсним.
Згідно з ч.ч.1, 2ст.203ЦК України зміст правочину не може суперечити цьому кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам. Особа, яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг цивільної дієздатності.
Відповідно до частин першої та другої статті 215 Цивільного кодексу України підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п`ятою та шостою статті 203 цього Кодексу. Недійсним є правочин, якщо його недійсність установлена законом (нікчемний правочин). У цьому разі визнання такого правочину недійсним судом не вимагається.
Частиною 3 ст. 215 ЦК України передбачено, якщо недійсність правочину прямо не встановлена законом, але одна із сторін або інша заінтересована особа заперечує його дійсність на підставах, встановлених законом, такий правочин може бути визнаний судом недійсним (оспорюваний правочин).
Зі змісту оспорюваного правочину про співпрацю, матеріальну та фінансову діяльність вбачається, що Дунаєвецька районна організація УТМР в особі голови презиції ради Онищука О.П. підписала його з неіснуючим суб`єктом цивільних правовідносин мисливським колективном «Ушицький яр» в особі Гордієнко А.А., який не є юридичною або фізичною особою, та не може виступати самостійним суб`єктом цивільних правовідносин.
Як закріплено в Статуті УТМР, що відповідає нормами ЦК України, голова президії ради УТМР має право укладати договори (у тому числі господарські) з фізичними та юридичними особами.
Так, станом на дату підписання спірного правочину, існувала первинна організація Дунаєвецької районної організації УТМР «Ушицький Яр» без статусу юридичної особи, суб`єкт мислиський колектив «Ушицький Яр» не існував. Проте, в судовому засіданні відповідач зазначив, що у договорі стороною є первинна організація, назву якої некорректно зазначено.
Разом з цим, Положенням про первинну організацію ГО «Українське товариство мисливціві рибалок» не передбачено право первинної організації виступати самостійним учасником цивільних правовідносин та право на укладення від свого імені договорів, всі фінансово-господарські питання первинні організації вирішують через ради організацій УТМР. Крім того, згідно Положення, в переліку документів первинної організації, якими вона керується у своїй діяльності відсутні договори. Разом з цим, на підставі рішення вищестоящих організаційУТМР, первинній організації визначаються ділянки мисливських угідь. Тобто, закріплення за первинною організацією тих чи інших мисливських угідь, мало відбуватись на підставі відповідного рішення вищестоящого органу, а не договору.
Таким чином, за відсутності у мисливського колективу «Ушицький Яр» обсягу цивільної дієздатності на час підписання означеного вище правочину, такий договір є нікчемним в силу ч.2 ст.125 ЦК України, визнаний судом його недійсним не вимагається.
З врахуванням наведеного позивач для звернення до суду обрав спосіб захисту не установленим законом, який не підлягає задоволенню.
До схожих висновків дійшов Верховнйи Суд у Постанові ВП ВС від 4 червня 2019 року, справа №916/3156/17, де вказано, що такий спосіб захисту, як визнання недійсним нікчемного правочину, не є способом захисту прав та інтересів, установленим законом (пункт 69).
Щодо права Громадської організації "Дунаєвецька єдність" на звернення до суду з позовом щодо захисту екологічних прав, які порушено означеним вище договором слід звернути увагу на наступне.
Згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 28.11.2013 №12-рп/2013 громадська організація може захищати в суді особисті немайнові та майнові права як своїх членів, так і права та охоронювані законом інтереси інших осіб, які звернулися до неї за таким захистом, лише у випадках, якщо таке повноваження передбачено у її статутних документах та якщо відповідний закон визначає право громадської організації звертатися до суду за захистом прав та інтересів інших осіб (п. 2.6 Рішення).
Позивач ГО «Дунаєвецька єдність`у своїй позовній заяві не конкретизував, в інтересах кого він звернувся до суду (своїх членів, інших осіб, суспільства), а також, які саме екологічні права порушено даним правочином. При цьому, представник позивача пояснив, що жодні особи за захистом своїх прав до ГО «Дунаєвецька єдність» не звертались, не навів обставин, які б свідчили про її безпосередню заінтересованість у вирішенні питання, що є предметом позову; безпосереднього зв`язку з предметом спору. Обґрунтування права на звернення до суду є абстрактним.
Відсутність у позивача права на звернення до суду є окремою підставою для відмови в задоволенні позову.
Відповідно до положень частини третьої статті12, частини першої статті81 ЦПК Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
З урахуванням вищевикладеного, позовні вимоги не знайшли свого підтвердження в ході судового розгляду, вони не ґрунтуються на законі і не підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч. 1ст. 141 ЦПК Українисудовий збір покладається на сторонни пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, у разі повного задоволення позову - на відповідача, у разі відмови у позові - на позивача, у разі часткового задоволення позову - на обидві сторонни пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Враховуючи те, що позов не підлягає до задоволення, а отже судові витрати слід залишити за позивачем.
Керуючись ст.ст.12,13,259,263-265,268 ЦПК України, ст. ст.203,215,1077,1079 ЦК України-
УХВАЛИВ:
У задоволенніпозову Громадськоїорганізації "Дунаєвецькаєдність"до Дунаєвецькоїрайонної організаціїУкраїнського товариствамисливців ірибалок, ОСОБА_2 провизнання недійснимдоговору - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Хмельницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне найменування сторін:
Позивач: Громадська організація "Дунаєвецька єдність" (місцезнаходження за адресою: Хмельницька область, м.Дунаївці вул.Шевченка,49 кв.2, код ЄДРПОУ 44188348).
Відповідач1: Дунаєвецька районна організація Українського товариства мисливців і рибалок (місцезнаходження за адресою: Хмельницька область, м.Дунаївці вул. 1 Травня,29, код ЄДРПОУ: 36896891);
Відповідач 2: ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).
Повний текст рішення складено 16 лютого 2023 року.
Суддя Ю. Е. Шафікова
Суд | Дунаєвецький районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 16.02.2023 |
Оприлюднено | 23.02.2023 |
Номер документу | 109108449 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Інші справи позовного провадження |
Цивільне
Дунаєвецький районний суд Хмельницької області
Шафікова Ю. Е.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні