Ухвала
від 21.02.2023 по справі 344/2664/23
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/2664/23

Провадження № 1-кс/344/1181/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 лютого 2023 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду клопотання cлідчого СУ ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, в рамках кримінального провадження № 42022090000000012 від 23.02.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 240, ч. 1 ст. 252 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчий 17.02.2023р., за погодженням з прокурором, звернувся з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого посилався на те, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області розслідується кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022090000000012 від 23.02.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 240, ч. 1 ст. 252 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службовими особами ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в порушення вимог ст.ст. 89, 90 Водного кодексу України, ст. 61 Земельного кодексу України, ст. 39 Закону України «Про природно-заповідний фонд», ст. 47 Закону України «Про землеустрій», встановлених правил використання надр на об`єкті природно-заповідного фонду, що розташований на території ландшафтного заказника місцевого значення « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в селищі Шевченкове, Долинського району незаконно здійснюється видобуток піщано-гравійної суміші та пошкоджено об`єкти природно-заповідного фонду.

Окрім того, встановлено, що 29.12.2021 Державною екологічною інспекцією Карпатського округу складено Акт № 477 за результатами проведення планового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (зареєстрований АДРЕСА_1 ) вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального відтворення і охорони природних ресурсів. Під час проведення зазначеної перевірки старшими державними інспекторами ІНФОРМАЦІЯ_4 виявлено наступні порушення:

1) Не здійснюється первинний облік відходів за типовою формою № 1-ВТ;

2) Не представлено висновок з оцінки впливу на довкілля (висновок екологічної експертизи) проекту розробки і рекультивації Шевченківського родовища валунно-гравійно-піщаних відкладів;

3) Не встановлено в натурі (на місцевості) межі земельних ділянок на кар`єрі Шевченківського родовища валунно-гравійно-піщаних;

4) Відповідно до пункту 3.7 протоколу № 2762 засідання ІНФОРМАЦІЯ_5 по запасах корисних копалин від 01.11.2012 не виконано встановлені вимоги щодо отримання погодження зацікавлених органів щодо охоронної зони ландшафтного заказника місцевого значення « ІНФОРМАЦІЯ_2 »;

5) Не представлено журнали обліку руху запасів корисних копалин, план розвитку гірничих робіт на 2021 рік;

6) Земельні ділянки з кадастровими номерами 2622087601:01:001:0525 та 2622087601:01:001:0405 розташовані в руслі річки Свіча.

Під час проведення досудового розслідування встановлено, що видобуток валунно-гравійно-піщаних відкладів здійснюється на земельних ділянках з кадастровими номерами 2622087601:01:001:0525 та 2622087601:01:001:0405 транспортними засобами Mercedes-Benz Axor 1840, номерний знак НОМЕР_1 із напівпричепом Schmitz Ski 24, номерний знак НОМЕР_2 ; Daf, номерний знак НОМЕР_3 із напівпричепом Boder Kis 3 WS, номерний знак НОМЕР_4 ; Volvo FH 13.500, номерний знак НОМЕР_5 із напівпричепом Boder Kis 3 WS, номерний знак НОМЕР_6 та екскаватором Atlas.

В подальшому встановлено, що транспортний засіб Volvo FH 13.500, номерний знак НОМЕР_5 із напівпричепом Boder Kis 3 WS, номерний знак НОМЕР_6 та екскаватор Atlas належать ОСОБА_4 , котрий здійснює підприємницьку діяльність з продажу будівельних матеріалів, в переважній більшості щебеню у АДРЕСА_2 .

27.12.2022 у кримінальному провадженні допитано як свідка ОСОБА_4 , котрий зазначив, що будівельні матеріали придбавав у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 ».

17.01.2023 за вих. № 654/108/24-2023 скеровано запит у порядку ст. 93 КПК України до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » з приводу надання інформації та належним чином завірених копій документів, які посвідчують господарські взаємовідносини з ФОП ОСОБА_4 , в тому числі: договори з додатками, додаткові угоди, акти прийому передачі, видаткові накладні, рахунки-фактури, товарно-транспортні накладні, податкові накладні; документи, що підтверджують сплату коштів (платіжні доручення, виписки банківських установ, прибуткові та видаткові касові ордери), сертифікати відповідності, протоколи випробувань. Однак, станом на дату подання клопотання будь-якої відповіді не отримано.

Іншим способом здобути необхідні відомості, ніж отримати тимчасовий доступ до документів шляхом їх вилучення, що мають доказове значення у кримінальному провадженні, неможливо.

Слідчий у клопотанні просив розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слухати без його участі.

Відповідності до ч. 2 ст. 163 КПК України розгляд даного клопотання здійснено без участі та виклику особи, у володінні якої знаходиться вказана інформація.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Беручи до уваги вищенаведене, враховуючи, що всі особи, які беруть участь у судовому провадженні в судове засідання не прибули приходжу до висновку, про можливість розгляду клопотання без здійснення фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження.

Дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп`ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Частиною 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Клопотання слідчого відповідає вимогам ч. 2 ст. 160 КПК України.

Відповідно до ч. 5-6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

З клопотання вбачається, що сторона кримінального провадження просить про надання тимчасового доступу до інформації, яка має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Наданими стороною кримінального провадження матеріали клопотання поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб (їх місцезнаходження), які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.

Отже, враховуючи вищенаведене, вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задовольнити.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл cлідчому СУ ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 на здійснення тимчасового доступу до документів, які посвідчують господарські взаємовідносини з ФОП ОСОБА_4 , в тому числі: договори з додатками, додаткові угоди, акти прийому передачі, видаткові накладні, рахунки-фактури, товарно-транспортні накладні, податкові накладні; документи, що підтверджують сплату коштів (платіжні доручення, виписки банківських установ, прибуткові та видаткові касові ордери), сертифікати відповідності, протоколи випробувань, з можливістю вилучення належним чином завірених їх копій, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), юридична адреса: 82428, Львівська обл., Стрийський р-н, с. Піщани.

Роз`яснити положення ч. 1 ст. 166 КПК України, згідно з яким: у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє до 20 квітня 2023 року включно та оскарженню не підлягає.

Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.

Слідчий суддя Мирослава ПОЛЬСЬКА

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення21.02.2023
Оприлюднено09.05.2024
Номер документу109115765
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —344/2664/23

Ухвала від 21.02.2023

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Польська М. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні