Ухвала
від 22.02.2023 по справі 596/270/23
ГУСЯТИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

"22" лютого 2023 р. Справа № 596/270/23

Провадження № 2-а/596/10/2023

Суддя Гусятинського районного суду Тернопільської області Лисюк І.О., розглянувши матеріали позову Приватного Агропромислового підприємства «Аркадія» до Державної служби України з безпеки на транспорті Відділу державного нагляду (контролю) у Тернопільській області про скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу №324395 від 23 серпня 2022 року,-

ВСТАНОВИВ:

ПАП «Аркадія» в особі директора Пилипіва М.І. звернувся в суд з адміністративним позовом до відповідача, у якому просить поновити строки щодо оскарження постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу №324395 від 23.08.2022 року винесеної Державною службою України з безпеки на транспорті відділ державного нагляду (контролю) у Тернопільській області, визнати протиправною та скасувати постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №324395 від 23.08.2022 року винесену Державною службою України з безпеки на транспорті відділ державного нагляду (контролю) у Тернопільській області, стосовно ПАП «Аркадія».

Відповідно до статті 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Конституційний Суд України у рішенні № 9-зп від 25 грудня 1997 року офіційно розтлумачив цю норму та зазначив, що частину першу статті 55 Конституції України треба розуміти так, що кожному гарантується захист прав і свобод у судовому порядку. Суд не може відмовити у правосудді, якщо громадянин України, іноземець, особа без громадянства вважають, що їх права і свободи порушені або порушуються, створено або створюються перешкоди для їх реалізації або мають місце інші ущемлення прав та свобод. Відмова суду у прийнятті позовних та інших заяв, скарг, оформлених відповідно до чинного законодавства, є порушенням права на судовий захист, яке згідно зі статтею 64 Конституції України не може бути обмежене.

Частиною 2статті 6Кодексу адміністративногосудочинства Українипередбачено,що суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Суд акцентує увагу позивача на тому, що право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях Голдер проти Великої Британії від 21 лютого 1975 року, Де Жуффр де ля Прадель проти Франції від 16 грудня 1992 року. Відтак в кожному випадку позивач при зверненні до суду із позовом повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.

Відповідно до ст. 161 КАС України, в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Позовна заявапідлягає залишеннюбез руху,оскільки поданадо судуз порушеннямвимог ст.ст 160, 161 КАС з наступних підстав.

Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

У разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Відповідно достатті 289 КУпАПскаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Відповідно достатті 286 КАСпозовну заяву щодо оскарження рішень суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).

Однак позивачем не надано доказів, які б свідчили про те, коли саме позивач отримав постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності, не вказав і не додав доказів поважності причини пропуску ним строку звернення до суду, відповідно до вимог ст.167 КАС України.

Відповідно достатті 123 КАС Україниуразі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху, а тому позивачу слід вказати поважні причини пропуску строку звернення до суду з адміністративним позовом із долученням доказів зазначених обставин.

На зазначені обставини суд звертав увагу в ухвалі Гусятинського районного суду Тернопільської області від 02.12.2022 року по справі №596/1458/22.

Крім того, стороною позивача не долучено доказів, які б підтверджували факт відсутності трудових та договірних відносин з особою яка керувала транспортним засобом та яка є власником транспортного засобу, на що посилається сторона позивача в позові.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст.169КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160,161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Суд вважає за необхідне надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10 днів з моменту отримання ухвали.

У разі виправлення недоліків, позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків.

Роз`яснити позивачу, що в іншому випадку, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду відповідно до ч. 5 ст. 169 КАС України.

Дотримання вимог ст.160,161 КАС України при пред`явленні позову в суд є імперативним правилом, в тому числі і для суду.

Враховуючи зазначене, залишення позовної заяви без руху, жодним чином не перешкоджає позивачу у доступі до правосуддя, після усунення недоліків позову

Керуючись ст.161,169 , 248, 294 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву Приватного Агропромислового підприємства «Аркадія» до Державної служби України з безпеки на транспорті Відділу державного нагляду (контролю) у Тернопільській області про скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу №324395 від 23 серпня 2022 року - залишити без руху.

Встановити термін для усунення виявлених судом недоліків позовної заявипротягом десяти днів з дня вручення ухвали.

Роз`яснити, що при невиконанні вимог даної ухвали у встановлений строк, позовна заява бути вважатися неподаною і повернута позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Гусятинського районного суду

Тернопільської області Ірина ЛИСЮК

СудГусятинський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення22.02.2023
Оприлюднено24.02.2023
Номер документу109143178
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них транспорту та перевезення пасажирів

Судовий реєстр по справі —596/270/23

Ухвала від 07.03.2023

Адміністративне

Гусятинський районний суд Тернопільської області

Лисюк І. О.

Ухвала від 22.02.2023

Адміністративне

Гусятинський районний суд Тернопільської області

Лисюк І. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні