Постанова
від 16.02.2023 по справі 346/5261/22
КОЛОМИЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 346/5261/22

Провадження № 3/346/260/23

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 лютого 2023 року м. Коломия

Коломийський міськрайонний суд

Івано-Франківської області

Суддя Беркещук Б.Б., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , юридична адреса АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платників податків: НОМЕР_1 , громадянина України, українця, керівника Фермерського господарства «ВІКШАВІ» (код ЄДРПОУ 44129790),

- за ст. 163-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

В С Т А Н О В И В:

09.12.2022 р. головним державним інспектором Коломийського відділу податків і зборів з юридичних осіб управління оподаткування юридичних осіб Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Германюк Л.М. за результатом проведеної перевірки Фермерського господарства «ВІКШАВІ» було виявлено, що ОСОБА_1 , будучи керівником даного господарства, несвоєчасно подав податкову декларацію з податку на прибуток за 2021 рік, граничний термін подання 01.03.2022 року, чим порушив п.п.49.18.6 п. 49.18 ст. 49, п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI(зі змінами і доповненнями), за що передбачена відповідальність ч.1ст. 163-1 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, 03.02.2022 р. подав письмове клопотання про закриття провадження у справі, у зв`язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення, передбаченихст. 38 КУпАП. В клопотанні ОСОБА_1 зазначив, що інкриміноване йому правопорушення не є триваючим і було вчинене датою подання ним звітності12.11.2022 р. Звернув увагу, що ним декларація подана до моменту виявлення несвоєчасності її подання податковою службою, тому вказане адміністративне правопорушення не є триваючим. Крім того, зазначив, що ним уже було сплачено штраф у розмірі 340 грн. за вказане порушення.

Головним державним інспектором Коломийського відділу податків і зборів з юридичних осіб управління оподаткування юридичних осіб Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Германюк Л.М. подано письмові пояснення, в яких інспектор вказала, що ФГ «ВІКШАВІ» було несвоєчасно подано податкову декларацію з податку на прибуток за 2021 р., граничний термін подання вказаної декларації 01.03.2022 р. До Коломийської ДПІ декларація подана в грудні 2022 року, відповідно платником порушено п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України. Зазначила, що до керівника ФГ «ВІКШАВІ» застосовано штрафну санкцію за несвоєчасне подання звітності з податку на прибуток в сумі 340 грн., яка була сплачена платником та складено протокол на керівника ОСОБА_1 .

Взявши до уваги заявлене клопотання, суд доходить висновку, що неявка особи, яка притягується до адміністративної відповідальності в судове засідання, відповідно до вимогст. 268 КУпАПне є перешкодою для розгляду справи, а тому вважає за можливе розглянути справу за його відсутності.

Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши позицію особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, суд дійшов наступного висновку.

Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (ч. 1ст. 9КУпАП).

Відповідно до статті 245КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Стаття 280КУпАП передбачає обов`язок посадової особи при розгляді справи про адміністративне правопорушення з`ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 7КУпАПніхто не може бути підданий заходу впливу у зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Актом про результати камеральної (електронної) перевірки даних, задекларованих у податковому звіті про використання доходів (прибутків) Фермерського господарства «ВІКШАВІ» за 2021 рік підтверджується несвоєчасне подання керівником вищевказаного господарства ОСОБА_1 податкової звітності, яка була подана 12.11.2022 р., а граничним терміном її подання є 01.03.2022 р.

Положення ч.1ст. 163-1 КУпАПпередбачають адміністративну відповідальність зокрема за неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.

Відповідно до п.п.49.18.6 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VIподаткові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному року для платників податку на прибуток (у тому числі платників частини чистого прибутку (доходу)), для податкової декларації(у тому числі розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку), яка розраховується наростаючим підсумком за рік, - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Таким чином, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-1 ч.1 КУпАП, а саме несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України. Однак, суд враховує, що в ч.2ст. 38 КУпАПзазначено, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цьогоКодексучи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.

Згідно правових висновків, викладених в п. 17, 18 постанови Верховного Суду від 03.05.2018 року по справі № 487/2854/17,Кодекс України про адміністративні правопорушенняне містить визначення поняття "триваюче" правопорушення. Проте, в теорії адміністративного права під триваючим правопорушенням розуміють тривале невиконання вимог правової норми у вигляді дії або бездіяльності. Характер триваючого правопорушення оцінюється судом в кожному конкретному випадку індивідуально. Верховний Суд у постанові від 11 квітня 2018 року у справі № 804/401/17 зазначив, що триваюче правопорушення - це проступок, пов`язаний з тривалим, неперервним невиконанням обов`язків, передбачених законом. Тобто, триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан продовжується значний час і увесь час винний безперервно вчиняє правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов`язків. Триваюче правопорушення припиняється лише у випадку усунення стану за якого об`єктивно існує цей обов`язок, виконанням обов`язку відповідним суб`єктом або припиненням дії відповідної норми закону.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 дійсно несвоєчасно подав податкову декларацію з податку на прибуток за 2021 рік, проте подавши звіт, особа припинила свою протиправну поведінку, а правопорушення було триваючим з закінчення граничного строку подачі 01.03.2022 р. по дату самого подання 12.11.2022 р., після якої правопорушення було припинено належним виконанням обов`язку.

Факт виявлення порушення 09.12.2022 р. в ході проведеної перевірки не вказує на його тривалість до цієї дати, оскільки його виявлення могло бути здійснено раніше.

Таким чином, станом на час розгляду справи, минуло понад три місяці з дня, коли триваюче правопорушення було припинено шляхом належного виконання обов`язку відповідним суб`єктом.

Згідно п. 7ст. 247 КУпАПпровадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення закінчилися строки, передбаченіст. 38 КУпАП.

Отже, враховуючи сплив строків накладення адміністративного стягнення, передбаченихст. 38 КУпАП, суд доходить висновку про закриття провадження у справі, оскільки на момент розгляду справи закінчився строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.

Керуючись ст.36,38,247,283,284 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В :

Провадження по справі відносно ОСОБА_1 заст. 163-1 ч.1 КУпАПзакрити, у зв`язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.

Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Беркещук Б. Б.

СудКоломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення16.02.2023
Оприлюднено24.02.2023
Номер документу109145662
СудочинствоАдмінправопорушення
КатегоріяАдміністративні правопорушення в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницькій діяльності Порушення порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків

Судовий реєстр по справі —346/5261/22

Постанова від 16.02.2023

Адмінправопорушення

Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Беркещук Б. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні