Ухвала
від 23.02.2023 по справі 136/435/21
ЛИПОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 136/435/21

УХВАЛА

іменем України

23 лютого 2023 року м. Липовець

Липовецький районний суд Вінницької області

в складі головуючого судді Шпортун С.В.,

за участі секретаря судового засідання Белінської С.І.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду міста Липовець цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТАС АГРО ЗАХІД» про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою шляхом її повернення,

встановив:

У провадженні суду перебуває вищевказана справа.

У підготовче судове засідання сторони та їх представники не з`явились.

Представник відповідача подав до суду заяву, в якій просив про проведення підготовчого судового засідання у їх відсутність.

Суд, вивчивши та дослідивши матеріали цивільної справи, встановив, що за наслідками отриманої судом за клопотанням представника відповідача інформації з Липовецького районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) було встановлено, що позивач у справі - ОСОБА_1 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , в підтвердження чого є свідоцтво про смерть та Витяг з державного реєстру актів цивільного стану щодо актового запису про смерть ОСОБА_1 .

Згідно з ч. 1 ст. 48 ЦПК України, сторонами у цивільній справі є позивач і відповідач, які на час розгляду справи, відповідно до статей 46-47 вказаного Кодексу, повинні володіти цивільною процесуальною правоздатністю та цивільною процесуальною дієздатністю.

У свою чергу, з точки зору даних норм закону, цивільну процесуальну правоздатність мають усі фізичні і юридичні особи. Цивільну процесуальну дієздатність мають фізичні особи, які досягли повноліття, а також, неповнолітні, у випадках, прямо передбачених законом.

Тобто, позов може бути пред`явлено особою, яка на час вчинення названої процесуальної дії володіє цивільною процесуальною правоздатністю та цивільною процесуальною дієздатністю.

Разом з тим, за правилами ч. 4 ст. 25 ЦК України, цивільна правоздатність особи припиняється у момент її смерті.

Відповідно до ст. 55 ЦПК України процесуальне правонаступництво у цивільній справі допускається у разі, якщо позов пред`явлено до сторони - фізичної особи, за її життя, і уже після пред`явлення позову фізична особа померла і правовідносини допускають правонаступництво.

При цьому слід розрізняти правонаступництво у матеріальних правовідносинах та процесуальне правонаступництво.

Процесуальне правонаступництво - це заміна сторони або третьої особи (право попередника) іншою особою (правонаступником) у зв`язку з вибуттям із процесу суб`єкта спірного або встановленого рішенням суду правовідношення, за якої до правонаступника переходять усі процесуальні права та обов`язки право попередника і він продовжує в цивільному судочинстві участь останнього.

Згідно з ч. 1 ст. 55 ЦПК України, у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії цивільного процесу.

Тобто, процесуальне правонаступництво між позивачем та його спадкоємцями, у разі наявності таких у спірних правовідносинах, у порядку ст. 55 ЦПК України допускається, якщо на момент відкриття провадження у справі цивільна правоздатність позивача не припинилася.

У відповідності до приписів ст.1216 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на моментвідкриття спадщиниі не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ст.1222 ЦК України, спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на часвідкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.

Оскільки на час звернення із даним позовом до суду позивач ОСОБА_1 була жива, спадкоємці успадковують майно, яке увійшло до складу спадкової маси, належність майна спадкодавцеві підтверджено, іншого не встановлено, дані правовідносини допускають процесуальне та матеріальне правонаступництво, відповідач, будучи обізнаним із вказаними обставинами не навели жодних заперечень з даного приводу, відтак суд залучає до участі у справі спадкоємців, а на час до вступу їх у справу провадження у справі зупиняє.

З метою встановлення кола осіб, які мають право на спадкування, суд дійшов висновку про необхідність витребування із нотаріальної установи матеріалів спадкової справи щодо майна ОСОБА_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

На підставі викладеного та керуючись ст. 84, 201, 203, 260 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ :

Зупинити провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТАС АГРО ЗАХІД» про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою шляхом її повернення, - до залучення до участі у справі правонаступника позивача - спадкоємців.

Витребувати у Липовецької державної нотаріальної контори Вінницької області, копію спадкової справи заведеної після смерті ОСОБА_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , - зобов`язавши їїнадати позбігу шестимісячногостроку визначеного законодавцем для прийняття спадщини.

Роз`яснити, що докази, які вимагає суд, слід направити безпосередньо до Липовецького районного суду Вінницької області, місцезнаходження: м. Липовець, вул. Шевченка 1, Вінницької області.

Роз`яснити, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Вінницького апеляційного суду. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Суддя Світлана ШПОРТУН

СудЛиповецький районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення23.02.2023
Оприлюднено27.02.2023
Номер документу109171319
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою

Судовий реєстр по справі —136/435/21

Ухвала від 18.11.2024

Цивільне

Липовецький районний суд Вінницької області

Шпортун С. В.

Ухвала від 10.10.2024

Цивільне

Липовецький районний суд Вінницької області

Шпортун С. В.

Ухвала від 12.08.2024

Цивільне

Липовецький районний суд Вінницької області

Шпортун С. В.

Ухвала від 22.05.2024

Цивільне

Липовецький районний суд Вінницької області

Шпортун С. В.

Ухвала від 25.04.2024

Цивільне

Липовецький районний суд Вінницької області

Шпортун С. В.

Ухвала від 01.01.2024

Цивільне

Липовецький районний суд Вінницької області

Шпортун С. В.

Ухвала від 13.11.2023

Цивільне

Липовецький районний суд Вінницької області

Шпортун С. В.

Ухвала від 20.07.2023

Цивільне

Липовецький районний суд Вінницької області

Шпортун С. В.

Ухвала від 18.07.2023

Цивільне

Липовецький районний суд Вінницької області

Шпортун С. В.

Ухвала від 23.02.2023

Цивільне

Липовецький районний суд Вінницької області

Шпортун С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні