Справа № 296/1291/23
1-кс/296/481/23
УХВАЛА
Іменем України
16 лютого 2023 року м.Житомир
Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , за участі секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції в Житомирській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 звернувся до суду з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого зазначив, що слідчим управлінням ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за №12021060000000375 від 18.08.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 246 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 18.10.2021, 19.10.2021, 07.12.2021, 28.12.2021, 28.01.2022 28.01.2022, 03.02.2022 проведено огляди місця події, за участі працівників ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », якими зафіксовано незаконні порубки дерев породи дуб, в кварталі 9 виділі 8, в кварталі 16 виділі 7, в кварталі 9 виділі 8, в кварталі 15 виділі 11, Бердичівського лісництва ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в результаті вчинення якої економічним інтересам держави спричинені тяжкі наслідки.
В ході проведених слідчо-розшукових дій встановлено, що до вчинення вказаних незаконних порубок дерев породи дуб на території Бердичівського лісництва ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » причетна група осіб, до якої входять мешканці м. Бердичіва та Бердичівського району Житомирської області, які за попередньою змовою між собою налагодили схему розкрадання державних лісових ресурсів на території Бердичівського району Житомирської області, шляхом вчинення незаконних порубок дерев, переробки деревини та її збуту.
Встановлено, що до вчинення вказаного злочину причетний ОСОБА_4 , який залучив до своєї діяльності ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 .
В ході досудового розслідування, отримано докази того, що вказане злочинне угрупування використовуючи автомобіль марки та моделі засіб «ЗІЛ 131», д.н.з. НОМЕР_1 з встановленим краном-маніпулятором, здійснює перевезення незаконно зрубаних дерев з лісових масивів до території деревообробного цеху, що за адресою: АДРЕСА_1 , що розміщенні на земельній ділянці з кадастровим номером: 1820884600:04:000:1244.
На виконання постанови про доручення проведення слідчих дій, до слідчого управління ГУНП в Житомирській області надійшов рапорт від оперуповноваженого 1-го відділу УСР в Житомирській області ОСОБА_10 , в якому зазначено, що особами причетними до вчинення даного злочину, використовувались мобільні термінали із сім-картками мобільних операторів НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 .
Для проведення подальших слідчих дій, направлених на встановлення всіх обставин скоєного кримінального правопорушення, повного кола осіб, залучених до його скоєння, встановлення місця перебування даних абонентських номерів, в час вчинення кримінального правопорушення, необхідно провести детальний аналіз з`єднань вказаних абонентських номерів за період часу з 01.01.2022 по 01.02.2023. Зазначена інформація міститься у електронних інформаційних системах або їх частинах операторів стільникового зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ». Аналіз отриманої інформації наддасть можливість встановити хронологію протиправної діяльності та місце вчинення злочину.
Під час досудового розслідування встановлено наявність достатніх підстав вважати, що до зазначених електронних інформаційних систем або їх частин, можуть мати доступ сторонні особи, таким чином в разі будь-якого зволікання з вилученням відомостей, будуть створені можливості для її втрати. Враховуючи вказаний факт, прошу в найкоротший строк задовольнити дане клопотання, проте, розглянути його за відсутності сторони, у володінні якої знаходяться вказані вище електронні інформаційні системи або їх частини.
Вказані дані можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні і без вилучення, огляду та оцінки цих документів неможливо отримати інформацію про наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають встановленню і доказуванню.
Від слідчого надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, клопотання підтримав повному обсязі.
Дослідивши подані документи та матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується клопотання, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду і вирішення клопотання по суті, суд приходить до наступних висновків.
За змістом п.3 ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі, або документи, зокрема, не становлять собою, або не виключають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
При цьому, ч.6 ст.163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Частиною 7 ст.163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Зважаючи на те, що слідчий ОСОБА_3 , який звернувся з даним клопотанням, довів наявність достатніх підстав вважати, що інформація, яка міститься у операторів мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » щодо номерів телефону НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , має суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні №12021060000000375 від 18.08.2021, які неможливо довести іншими способами, а їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до документів, клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.160, 163, 164, 309 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати старшому слідчому СУ ГУНП в Житомирській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , слідчому СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_11 , слідчому СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_12 , слідчому СВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_13 , старшому слідчому СВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_14 ; або за його дорученням: оперуповноваженим УСР в Житомирській області ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , тимчасовий доступ до документів які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (офіційна адреса: АДРЕСА_2 ), ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (офіційна адреса: АДРЕСА_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (офіційна адреса: АДРЕСА_4 ), а саме до електронних інформаційних систем або їх частин, які містять відомості про надання телекомунікаційних послуг, по абонентським номерам: НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , за період з 01.01.2022 по 01.02.2023, шляхом вилучення копій, на паперовому та/або електронному носії, за вказаними вище номерами, періодом часу, з наступними відомостями:
1.1. Адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок кінцевого обладнання з вказаними вище абонентськими номерами та ІМЕІ (абоненти А,В).
1.2. Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента А та В: унікальний ідентифікатор сім - картки (ІМSI), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі - ІМЕІ) тощо.
1.3. Типи з`єднання абонента Ата В: вхідні та вихідні дзвінки, SМS (короткі текстові повідомлення), ММS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація, тощо .
1.4. Дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонента А та В.
1.5. Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг, з яким відбувався сеанс зв`язку абонента А
(абонент В).
1.6. За наявності контрактної угоди (або відповідної реєстрації) з абонентом А та В надати відомості про його особу.
Зобов`язати оператора мобільного зв`язку, ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », як володільця речей надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі інформації та документів.
Згідно ст.166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала діє протягом двох місяців з дня постановлення ухвали, до 16.04.2023р.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 16.02.2023 |
Оприлюднено | 09.05.2024 |
Номер документу | 109177565 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Корольовський районний суд м. Житомира
Маслак В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні