Ухвала
від 24.02.2023 по справі 761/6636/23
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/6636/23

Провадження № 1-кс/761/4565/2023

У Х В А Л А

Іменем України

24 лютого 2023 року

слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання прокурора третього відділу управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами безпеки Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22023000000000085 від 26.01.2023

ВСТАНОВИВ:

В провадженні слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва перебуває вищевказане клопотання.

Клопотання обґрунтовано тим, що Головним слідчим управлінням Служби безпеки України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №22023000000000085 від 26.01.2023 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.111-2 КК України.

За матеріалами кримінального провадження встановлено, що посадовими особами, засновниками та кінцевими бенефіціарними власниками ТОВ «КріоінІнжинірінг» (код ЄДРПОУ 39032768, зареєстроване за адресою:, м. Одеса, Митна Площа, буд. 1-А) організовано ведення фінансово-господарської діяльності в інтересах держави-агресора на території України та російської федерації у тісній взаємодії з рядом суб`єктів підприємницької діяльності держави-агресора, а саме ТОВ (ООО) «Бизнес Менеджмент» (ІПН 7714652967, російська федерація) та інших російських компаній, зокрема, постачання за посередництва останніх продукції на користь представників держави-агресора, у тому числі підконтрольних їм іноземних компаній, тобто, надається сприяння останнім у завданні шкоди Україні, шляхом перерахування (передачі) матеріальних ресурсів та інших активів.

За наявними даними, засновником та кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «КріоінІнжинірінг» являється: підприємство «Ес ДжіСпешалГейзезТрейдінг ЛТД» (Кіпр, реєстраційний номер НЕ33757), кінцевим бенефіціарним власником якого, у свою чергу, є громадянин України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

У період часу до 06.06.2022 кінцевим бенефіціарним власником (контролером) ТОВ «КріоінІнжинірінг» через підприємство «Ес ДжіСпешалГейзезТрейдінг ЛТД» являлась громадянка рф ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Також, у період часу до 23.06.2016 засновником та кінцевим кінцевимбенефіціарним власником ТОВ «КріоінІнжинірінг» був батько ОСОБА_5 , - громадянин рф ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

При цьому, з матеріалів кримінального провадження вбачається, що до вчинення вищезазначеного кримінального правопорушення причетні кінцеві бенефіціарні власники, засновники, посадові особи вищезазначених ТОВ «КріоінІнжинірінг» та ООО «Бизнес Менеджмент», зокрема, ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_4 , керівник ТОВ «КріоінІнжинірінг» ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та інші невстановлені досудовим розслідуванням особи.

Так, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 після повномасштабного вторгнення окупаційних військ рф до України, яке відбулося 24.02.2022, з метою уникнення накладення обмежувальних заходів на здійснювану ними підприємницьку діяльність, внесли зміни до статуту підприємства ТОВ «КріоінІнжинірінг», які полягали у зміні складу його засновників з ОСОБА_5 на ОСОБА_4 . Аналогічних заходів було вжито щодо кіпрської компанії «Ес ДжіСпешалГейзезТрейдінг ЛТД», яка є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ«КріонІнжинірінг» (володіє 99,9 %).

Крім того, ТОВ «КріонІнжинірінг» протягом 2022 року після повномасштабного вторгнення рф до України, будучи підконтрольним вказаним вище особам, здійснило імпорт продукції (інертні гази: неоно-гелієва суміш в спецконтейнерах під тиском), відправивши її підприємству ООО «Бизнес Менеджмент» на суму близько 2 млн дол США.

При цьому встановлено, що російська компанія ООО «Бизнес Менеджмент», яка також належить ОСОБА_6 , виграла ряд державних контрактів у рф на надання послуг та поставки продукції для російських наукових інститутів та компаній, які співпрацюють з міністерством оборони рф та здійснюють розробку різного роду знарядь та приладів, котрі використовуються країною-агресором у військових цілях під час триваючого збройного конфлікту з Україною.

Зокрема встановлено, що компанією ООО «Бизнес Менеджмент» під контролем ОСОБА_6 , було виграно державні контракти, а саме: контракт №57728816598170004910000 на поставку продукції (ізотоп, газ гелій та неон) до ОАО "НИИ "Полюс" им. М.Ф. Стельмаха», яке являється науково дослідницьким інститутом, що виготовляє військову продукцію, а також контракт №7504301288117000140000 на поставку продукції (гелій неонової суміші в балонах) до АО «Серпуховский завод Металлист», що виготовляє продукцію для потреб міністерства оборони рф (військово космічних сил та ракетних військ стратегічного призначення).

Крім того встановлено, що до початку повномасштабних військових дій країни-агресора проти України ТОВ «КріоінІнжинірінг» провадило зовнішньоекономічну діяльність, в ході якої активно здійснювало експортно імпортні операції з російською компанією ООО «Бизнес Менеджмент». Зокрема, за наявними даними, ТОВ «КріоінІнжинірінг» до 21.04.2022, імпортувало від вказаної російської компанії різного роду інертні гази: неоно гелієві суміші в спецконтейнерах під тиском та ємності для стиснених газів з чорних металів, а також здійснювало їй експорт інертного газу неону стиснутого з чистотою 99,9% та порожніх сталевих ємностей, спецконтейнерів та балонів.

Водночас, для протиправного приховування схеми поставок продукції з рф до України та у зворотному напрямку, 30.03.2022 на території Республіки Туреччина вказаними вище учасниками злочинного механізму було створено компанію «НЕ24ME GAZ ANONIM SIRKETI» (реєстраційний номер 371580-5).

В подальшому, починаючи з 10.05.2022 до теперішнього часу, ТОВ «КріоінІнжинірінг» за сприяння та перебуваючи під контролем вказаних вище осіб продовжує протиправно здійснювати імпорт з рф до України (від ООО «Бизнес Менеджмент») через вищезазначену турецьку компанію «НЕ24ME GAZ ANONIM SIRKETI» інертних газів: неоно гелієвих сумішей в спецконтейнерах під тиском та ємностей для стиснених газів з чорних металів, та приховано постачати російській компанії (ООО «Бизнес Менеджмент») інертний газ неон стиснутий з чистотою 99,9%, порожні сталеві ємності, спецконтейнери, балони, обладнання для фільтрування або очищення газів, компресорів високого тиску, незаконно експортуючи їх для прикриття вчинюваного злочину спочатку вказаній турецькій компанії, котра далі перенаправляє їх до рф.

Таким чином, в діях засновників, кінцевих бенефіціарних власників, посадових осіб ТОВ «КріоінІнжинірінг» ( ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_4 , ОСОБА_7 ), а також інших невстановлених осіб, наявні ознаки вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України.

21.02.2023 в ході проведення обшуку квартири за адресою: АДРЕСА_1 , на підставі ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_8 (справа №761/5520/23, провадження № 1-кс/761/3916/2023) від 15.02.2023, було виявлено та вилучено, в тому числі :

- Папка скоросшивач чорного кольору з документами, в якій містяться:

1. Договір купівлі-продажу частини у статутному капіталі ТОВ на українській та англійській мові;

2. Документ схожий на договір купівлі-продажу корпоративних прав (частки) у статутному капіталі ТОВ «КРІОН»;

3. Документ схожий на довіреність від 05.05.2017 р. з печаткою;

4. Документ з написом: «Статут Обслуговуючий кооператив», Кооператив «Житлово-будівельний кооператив», «Метал-Сервіс» (Нова Редакція), (код 34010802);

5. Документ з написами: «Товариство з обмеженою відповідальністю «КРІОН» наказ від 05.05.2017 з підписом директора ТОВ «КРІОН» ОСОБА_7 ;

6. Документ з написами: «Протокол №3 Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «КРІОН» з підписом ОСОБА_7 (копія);

7. Документ з написом: «Наказ №000000031-к-0000000176 (Розпорядження про припинення трудового договору з підписом Директора виконавчого);

8. Аркуші паперу з відтиском печатки ТОВ «КРІОН» (5 арк.);

9. Документ з написом: «Договір на компенсацію зношення автомобільного транспорту працівника, який використовується для потреб підприємства від 27.03.2017 р.»;

10. Документ схожий на лист від директора ООО «КрионИнжиниринг» ОСОБА_5 .

Постановою від 22.02.2023 вищевказані документи, вилучені в ході обшуку квартири за адресою: АДРЕСА_1 ,визнано речовими доказами у даному кримінальному провадженні.

З врахуванням наявних інших матеріалів кримінального провадження, а також результатів уже проведених слідчих дій є достатні підстави вважати, вказані вище предмети, зберегли на собі сліди злочину, містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ фактів чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, а також є предметами предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, оскільки вивчення вказаних вище речей та предметів дозволить підтвердити факт вчинення невстановленими особами кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.111-2 КК України.

Враховуючи викладене, з метою збереження речових доказів, прокурор просить слідчого суддю накласти арешт на вищевказане майно. Також слідчим вживались заходи, щодо повідомлення власників майна про час та місце розгляду клопотання.

Неявка власника майна не перешкоджає розгляду клопотання.

Також прокурором у клопотанні не вказано контактних даних власника майна, що унеможливлює судовий виклик останнього в судове засідання.

Вивчивши клопотання про арешт майна та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, слідчий суддя приходить до висновку, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно з ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Положеннями ч. 2, ч. 6 ст. 170 КПК України визначено, арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому п. 4 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.

Згідно з ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Зазначене в клопотанні майно, підпадає під ознаки речових доказів, оскільки воно зберегло на собі сліди вчинення кримінального правопорушення, та містить відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Відповідно до практики Європейського суду, для того, щоб втручання в право власності вважалося допустимим, воно повинно служити не лише законній меті в інтересах суспільства, а повинна бути розумна співмірність між використовуваними інструментами і тією метою, на котру спрямований будь-який захід, що позбавляє особу власності. Розумна рівновага має зберігатися між загальними інтересами суспільства та вимогами дотримання основних прав особи (рішення у справі "АГОСІ" проти Сполученого Королівства" (AGOSI v. the United Kingdom від 24 жовтня 1986 року, серія А, № 108, п. 52). Іншими словами, заходи щодо обмеження права власності мають бути пропорційними щодо мети їх застосування.

Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи правову кваліфікацію кримінального правопорушення, за фактом вчинення якого розслідується кримінальне провадження та в межах якого подано дане клопотання, з метою збереження речових доказів, слідчий суддя приходить до висновку, що наявні достатні підстави для арешту вказаного у клопотанні прокурора майна.

Керуючись вимогами ст. ст. 131, 132, 170-173, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Накласти арешт на тимчасово вилучене 21.02.2023 в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , майно, а саме:

- Папка скоросшивач чорного кольору з документами, в якій містяться:

1. Договір купівлі-продажу частини у статутному капіталі ТОВ на українській та англійській мові;

2. Документ схожий на договір купівлі-продажу корпоративних прав (частки) у статутному капіталі ТОВ «КРІОН»;

3. Документ схожий на довіреність від 05.05.2017 р. з печаткою;

4. Документ з написом: «Статут Обслуговуючий кооператив», Кооператив «Житлово-будівельний кооператив», «Метал-Сервіс» (Нова Редакція), (код 34010802);

5. Документ з написами: «Товариство з обмеженою відповідальністю «КРІОН» наказ від 05.05.2017 з підписом директора ТОВ «КРІОН» ОСОБА_7 ;

6. Документ з написами: «Протокол №3 Загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «КРІОН» з підписом ОСОБА_7 (копія);

7. Документ з написом: «Наказ №000000031-к-0000000176 (Розпорядження про припинення трудового договору з підписом Директора виконавчого);

8. Аркуші паперу з відтиском печатки ТОВ «КРІОН» (5 арк.);

9. Документ з написом: «Договір на компенсацію зношення автомобільного транспорту працівника, який використовується для потреб підприємства від 27.03.2017 р.»;

10. Документ схожий на лист від директора ООО «КрионИнжиниринг» ОСОБА_5 .

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Контроль за виконанням ухвали покласти на процесуального керівника та/або слідчого у даному кримінальному провадженні.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з моменту її оголошення або отримання її копії.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення24.02.2023
Оприлюднено09.05.2024
Номер документу109206646
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —761/6636/23

Ухвала від 24.02.2023

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Бугіль В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні