Подільський районний суд міста Києва
Справа № 758/1676/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 лютого 2023 року слідчий суддя Подільського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Подільського районного суду м. Києва клопотання прокурора Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 про арешт майна,
В С Т А Н О В И В :
Прокурор Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про арешт майна.
Клопотання мотивовано тим, що в провадженні слідчого відділу Подільського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві знаходиться кримінальне провадження №42020101070000186, відомості щодо якого внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.07.2020 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 199, ч. 2 ст. 204 КК України.
Вказане кримінальне провадження зареєстровано на підставі матеріалів ГУ КЗЕ СБ України, про те, що невстановлені особи здійснюють на території м. Києва в тому числі на території Подільського району м.Києва незаконне виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання з метою використання при продажу товарів, збуту, а також збут незаконно виготовлених підроблених марок акцизного податку в особливо великих розмірах.
Так, в ході проведення досудового розслідування встановлено, що для забезпечення стабільного функціонування вказаного протиправного виробництва та ухилення від сплати податків група осіб організувала виготовлення фальсифікованих марок акцизного податку, якими в подальшому маркується контрафактна, не облікована лікеро-горілчана продукція.
При цьому, вказана продукція з підробленими марками акцизного податку збувається без товарних накладних та чеків за готівку роздрібним точкам реалізації на території Подільського району м. Києва, внаслідок чого не сплачується акцизний податок, ПДВ та акцизний податок з роздрібної торгівлі.
Допитаний 06.10.2020 в якості свідка ОСОБА_4 пояснив, що ним особисто у кафе «Шинок» за адресою: АДРЕСА_1 , було придбано дві пляшки горілки «Станіславська Чарка Золота» та «Улюблена Пшенична», після вживання горілки близько 100 гр. з пляшки з надписом «Улюблена Пшенична», відчув себе зле, та викликав лікаря ШМД, який констатував гостре отруєння.
Згідно висновку експерта №СЕ-19/111-20/46126-ТД від 02.10.2020, два фрагменти марок акцизного податку для алкогольних напоїв вітчизняного виробництва, які були розташовані на двох пляшках «Улюблена Пшенична» та «Станіславська Чарка Золота» не відповідають аналогічним видам поліграфічної продукції, що знаходиться в офіційному обігу на території України. Зображення фрагментів марок акцизного податку нанесені за допомогою знакодрукуючого пристрою, електрографічним способом друку.
В подальшому, 24.12.2020 на підставі ухвал Подільського районного суду м. Києва органом досудового розслідування проведено ряд обшуків за адресами проживання фігурантів кримінального провадження, місцями виготовлення та зберігання контрафактної, не облікованої лікеро-горілчаної продукції, за результатами яких вилученого значну кількість вказаної продукції із ймовірно підробленими марками акцизного податку.
Крім того, 18.03.2021 прокурором надано доручення ГУ КЗЕ СБ України на встановлення підприємств та установ та їх службових осіб, які причетні до вчинення вказаного злочину та встановлення місць зберігання не облікованого спирту, який в подальшому використовується фігурантами кримінального провадження для виготовлення контрафактної продукції.
За результатами виконання вказаного доручення отримано інформацію, про те, що не обліковану спиртовмісну продукцію, яку фігуранти кримінального провадження використовували для виробництва контрафактної лікеро-горілчаної продукції з подальшою реалізацією на території Подільського району міста Києва з підробленими марками акцизного податку в особливо великих розмірах, закуповують (без відображення в податковій звітності операцій) на державних підприємствах, які входять в структуру Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості«Укрспирт».
Для виготовлення необлікованого спирту, з метою подальшого його реалізації за готівкові кошти фігурантам кримінального провадження, вищевказані державні підприємства без відображення у податковій звітності здійснюють закупівлю сировини для виробництва спирту, а саме зернові та продукти їх переробки (кукурудза та пшениця), енергоносіїв (мазут котельний марки М-100) та в подальшому фальсифікують («скручують») дані електронних витратомірів-лічильників та систем відеонагляду, які передбачені податковим законодавством України.
Крім того, встановлено, що службові особи ДП «Зарубинський спиртовий завод» за період з 01.10.2018 по даний час ухиляються від сплати податків в особливо великих розмірах, шляхом неправомірного формування податкового кредиту з ПДВ від ризикових та пов`язаних СГД, з метою документального відображення походження ТМЦ, хоча насправді здійснюють придбання ТМЦ (кукурудзи) за готівкові кошти без відображення у бухгалтерському та податковому обліках, а також здійснюють незаконне виробництво етилового спирту з метою подальшого збуту.
Також встановлено, що службові особи ДП«Зарубинський спиртовий завод» з 2020 року по даний час здійснюють операції з експорту біоетанолу (ДСТУ 7166:2010) в адресу СГД-нерезидентів та ймовірно використовують ідентичний механізм діяльності, чим порушують норми Податкового кодексу України, тобто здійснюють зберігання та подальший експорт біоетанолу без денатурації його бензином в порушення норм п.п. 229.1.15. пункту 229.1 статті 229 Податкового кодексу України.
Крім того, ДП «Зарубинський спиртовий завод» у 2020-2021 році здійснюється виробництво розчинника органічного універсального «Сольвентол» на основі біоетанолу. Розчинник органічний універсальний «Сольвентол» відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку продукції хімічного і технічного призначення, для виробництва якої використовується спирт етиловий денатурований, переліку денатуруючи добавок для денатурації спирту етилового, призначеного на митній території України, та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 14.08.2019 №722 відноситься до переліку продукції хімічного і технічного призначення, для виробництва якого використовується спирт етиловий денатурований (код УКТЗЕД 3801-382600 «Різноманітна продукція у рідкому стані»).
Документально ДП «Зарубинський спиртовий завод» здійснює виготовлення органічного розчинника «Сольвентол» на основі біоетанолуспирт етиловий зневоднений, який належить до товарної позиції 2207 згідно з УКТЗЕД і використовується для виробництва біопалива та компонентів біопалива, у відповідності до наявної у вказаного суб`єкта ліцензії на виробництво біоетанолу. Основним покупцем розчинника «Сольвентол» у ДП «Зарубинський спиртовий завод» є ТДВ «Перечинський лісохімічний комбінат» (код ЄДРПОУ 00274105, Закарпатська область).
Проведеним аналізом баз даних ДФС встановлено, що протягом 2019-2021 років ТДВ «Перечинський лісохімічний комбінат» здійснювало придбання товарів у тому числі «розчинник універсальний органічний «Сольвентол» (код УКТЗЕД3814009019) через посередників ДП «Зарубинський спиртовий завод», зокрема: ТОВ «Перформс» (код за ЄДРПОУ 42827024, Тернопільська область) та ТОВ «Стонікс» (код ЄДРПОУ 43319298), які є пов`язаними особами та зареєстровані за однією податковою адресою.
ТДВ «Перечинськийлісохімічний комбінат»здійснюється переробкаввезеної оцтовоїкислоти синтетичної(технічної)з подальшимреекспортом продуктівпереробкиетилацетат марки«А» (кодУКТЗЕД 2915310000).Протягом 2019-2020років оформлено реекспортних операцій: 1077 ВМД, вага нетто23,6 тис. тонн, фактурною вартістю 432,6 млн. гривень. Етилацетат отримують шляхом перегонки суміші етилового спирту, оцтової і сірчаної кислоти. Згідно інформації з податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі палаткових накладних ITC «Єдине вікно подання електронної звітності» встановлено, що підприємством не здійснюється виробництво спирту етилового чи його придбання на території України. У процесі виробництва етилацетату необхідне використання спирту етилового (без вмісту бензину, тобто розчинник «Сольвентол» виготовлений на основі спирту, а не біоетанолу), тому підприємством здійснюється придбання спирту етилового у ДП «Зарубинський спиртовий завод», який маскується під розчинник універсальний органічний «Сольвентол».
Отже, в порушення ст.71 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 №481/95-ВР, якою врегульовано, що при виробництві розчинника органічного універсального «Сольвентол»продукції хімічного і технічного призначення суб`єкт господарювання - виробник повинен бути внесений до Електронного реєстру суб`єктів господарювання, які використовують спирт етиловий для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, парфумерно-косметичної продукції: оцту з харчової сировини, затвердженого Кабінетом Міністрів України, однак ДП «Зарубинський спиртовий завод» не віднесено до вказаного переліку СГД, що здійснюють виробництво продукції хімічного призначення.
Крім того, встановлено, що посадові особи ДП «Зарубинський спиртовий завод» за попередньою змовою із невстановленими особами організували протиправну схему з виготовлення та збуту етилового спирту без його фактичного обліку в бухгалтерських документах.
За наслідками вказаної злочинної схему державному бюджету завдано тяжких наслідків, за результатами чого, відносно вказаного державного підприємства порушено справу про банкрутство.
Просить накласти арешт на об`єкти нерухомого майна, а саме: будинок адміністративний літери «А» площею 1783,8 кв.м., металевий склад (модуль) літери «І» площею 780,5 кв.м., склад посівного матеріалу літери «ХІІ», площею 4458,3 кв.м., за адресою: Тернопільська область, Збаразький район, с. Зарубинці, вул. Заводська, 1, у тому числі Об`єкт нерухомого майна: Солодово-варочне відділення літера 1Л; Бродильний чан №3; Бродильний чан №10; Бродильний чан №9; Бродильний чан №5; Бродильний чан №4; Бродильний чан №6; Бродильний чан №7; Бродильний чан №2; Бродильний чан №8, які на праві власності належать ДП «Зарубинський спиртовий завод» шляхом заборони їх відчуження до постановлення у кримінальному провадженні №42020101070000186 від 06.07.2020, кінцевого рішення.
Заборонити Державним реєстраторам прав на нерухоме майно та будь-яким іншим органам державної реєстрації прав відповідно до ст. 6 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (в тому числі Міністерства юстиції України, його структурним підрозділам та територіальним органам, виконавчими органами сільських, селищних та міських рад, Київській, Севастопольській міським, районним, районним у містах Києві та Севастополі державним адміністраціям, нотаріусам, іншим особам та органам та будь-яким іншим третім особам, які виконують функції державного реєстратора прав на нерухоме майно) вчиняти будь-які дії, в тому числі реєстраційні, в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, стосовно об`єктів нерухомого майна, а саме: будинок адміністративний літери «А» площею 1783,8 кв.м., металевий склад (модуль) літери «І» площею 780,5 кв.м., склад посівного матеріалу літери «ХІІ», площею 4458,3 кв.м., за адресою: Тернопільська область, Збаразький район, с. Зарубинці, вул. Заводська, 1, у тому числі Об`єкт нерухомого майна: Солодово-варочне відділення літера 1Л; Бродильний чан №3; Бродильний чан №10; Бродильний чан №9; Бродильний чан №5; Бродильний чан №4; Бродильний чан №6; Бродильний чан №7; Бродильний чан №2; Бродильний чан №8, які на праві власності належать ДП «Зарубинський спиртовий завод».
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 КПК України слідчий суддя ухвалив розглядати клопотання за відсутності власника майна, оскільки його неявка не перешкоджає розгляду клопотання.
Заслухавши прокурора, вивчивши клопотання та документи, додані до клопотання, приходжу до наступного висновку.
Встановлено, що в провадженні слідчого відділу Подільського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві знаходиться кримінальне провадження №42020101070000186, відомості щодо якого внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.07.2020 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 199, ч. 2 ст. 204 КК України.
Пунктом 7 ч. 1 ст. 131 КПК України передбачено, що заходами забезпечення кримінального провадження є арешт майна.
Згідно з ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Частиною 2 ст. 170 КПК України серед іншого зазначено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів, конфіскації майна як виду покарання та відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов).
У ч. 3 ст. 170 КПК України передбачено, що арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям ст. 98 КПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
З доданих до клопотання документів вбачається те, що майно на, яке прокурор просить накласти арешт, відповідає критеріям зазначеним у ст. 98 КПК України.
Крім того, 14.02.2023 прокурором Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 винесено постанову про визнання речовими доказами майно на яке просить накласти арешт прокурор.
Оцінюючи в сукупності надані стороною кримінального провадження докази, а також з метою збереження речового доказу, застосування такого виду заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна є можливим.
Зважаючи на те, що до клопотання надано достатня кількість доказів необхідності накладення арешту, вбачаю достатні обґрунтовані підстави для його задоволення.
З огляду на наведене, клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 98, 131, 170 - 173, 175, КПК України, слідчий суддя,
П О С Т А Н О В И В:
Клопотанняпрокурора Подільської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 про арешт майна задовольнити.
Накласти арешт на об`єкти нерухомого майна, а саме: будинок адміністративний літери «А» площею 1783,8 кв.м., металевий склад (модуль) літери «І» площею 780,5 кв.м., склад посівного матеріалу літери «ХІІ», площею 4458,3 кв.м., за адресою: Тернопільська область, Збаразький район, с. Зарубинці, вул. Заводська, 1, у тому числі Об`єкт нерухомого майна: Солодово-варочне відділення літера 1Л; Бродильний чан №3; Бродильний чан №10; Бродильний чан №9; Бродильний чан №5; Бродильний чан №4; Бродильний чан №6; Бродильний чан №7; Бродильний чан №2; Бродильний чан №8, які на праві власності належать ДП «Зарубинський спиртовий завод» шляхом заборони їх відчуження до постановлення у кримінальному провадженні №42020101070000186 від 06.07.2020, кінцевого рішення.
Заборонити Державним реєстраторам прав на нерухоме майно та будь-яким іншим органам державної реєстрації прав відповідно до ст. 6 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (в тому числі Міністерства юстиції України, його структурним підрозділам та територіальним органам, виконавчими органами сільських, селищних та міських рад, Київській, Севастопольській міським, районним, районним у містах Києві та Севастополі державним адміністраціям, нотаріусам, іншим особам та органам та будь-яким іншим третім особам, які виконують функції державного реєстратора прав на нерухоме майно) вчиняти будь-які дії, в тому числі реєстраційні, в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, стосовно об`єктів нерухомого майна, а саме: будинок адміністративний літери «А» площею 1783,8 кв.м., металевий склад (модуль) літери «І» площею 780,5 кв.м., склад посівного матеріалу літери «ХІІ», площею 4458,3 кв.м., за адресою: Тернопільська область, Збаразький район, с. Зарубинці, вул. Заводська, 1, у тому числі Об`єкт нерухомого майна: Солодово-варочне відділення літера 1Л; Бродильний чан №3; Бродильний чан №10; Бродильний чан №9; Бродильний чан №5; Бродильний чан №4; Бродильний чан №6; Бродильний чан №7; Бродильний чан №2; Бродильний чан №8, які на праві власності належать ДП «Зарубинський спиртовий завод».
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Оголошення повного тексту ухвали відбулося 20.02.2023.
Cлідчий суддя
Подільськогорайонного суду м. Києва ОСОБА_1
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.02.2023 |
Оприлюднено | 09.05.2024 |
Номер документу | 109212827 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Подільський районний суд міста Києва
Анохін А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні