ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,
e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
28 лютого 2023 р. м. РівнеСправа № 918/196/23
Господарський суд Рівненської області у складі судді Н.Церковної, розглянувши матеріали позовної заяви АТ КБ "ПриватБанк" (0100, м. Київ, вул. Грушевського, 1 Д, (адреса для листування 49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 50), код ЄДРПОУ 14360570) до відповідача 1: Товариства з обмеженою відповідальністю "МСМ Фаворит" (34540, Рівненська область, Сарненський район, с. Немовичі, вул. Хміль 26, код ЄДРПОУ 35717377), відповідач 2: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ), відповідач 3: ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_2 ) про солідарне стягнення 619 084,13 грн.
ВСТАНОВИВ:
У лютому 2023 року АТ КБ "ПриватБанк" звернулось до Господарського суду Рівненської області із позовом до відповідача 1: Товариства з обмеженою відповідальністю "МСМ Фаворит", відповідач 2: ОСОБА_1 , відповідач 3: ОСОБА_2 про солідарне стягнення 619 084,13 грн.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, з огляду на таке.
Подана позовна заява не відповідає вимогам статей 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку з чим підлягає залишенню без руху з посиланням на ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи наступне.
Залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.
Відповідно до положень пункту 1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів. В той же час матеріали позовної заяви не містять належних доказів відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
За змістом пункту 2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009 року, реєстрованим поштовим відправленням є поштове відправлення, яке приймається для пересилання з видачею розрахункового документа, пересилається з приписуванням до супровідних документів та вручається одержувачу під розписку. При цьому, розрахунковим документом є документ, встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.
Пунктом 61 "Правил надання послуг поштового зв`язку" передбачено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За змістом положень вищевказаних Правил, доказом, що підтверджує прийняття оператором поштового зв`язку поштового відправлення для пересилання - є виданий ним відправникові розрахунковий документ встановленої форми, разом з тим, опис вкладення є підтвердженням того, які саме документи вкладені до поштового відправлення.
Тобто, належними доказами надсилання заявником копії позовної заяви є розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), виданий відправникові оператором поштового зв`язку при прийнятті реєстрованого поштового відправлення для пересилання та опис вкладення до цього листа, з якого вбачається які саме документи направлені на адресу учасників справи.
Як вбачається з доданого опису вкладення у цінні листи від 15.02.2023 року в графі "Найменування предметів" зазначено зокрема : "40". При цьому, за попереднім дослідженням кількість аркушів додатків до позовної заяви - 141 аркуш. Таким чином, суд позбавлений можливості з`ясувати чи всі додатки направленні учасникам провадження у справі, оскільки такі докази мають суттєве значення для вирішення заяви по суті.
З огляду на вищевикладене, для усунення недоліків позовної заяви необхідно подати до суду докази надіслання на адресу відповідачів всіх доданих до заяви документів, з якою заявник звернувся до суду та зазначенням в описі вкладення у цінний лист номеру поштового відправлення та кількості аркушів по кожному найменуванню, які будуть направлені на адресу сторін.
Частинами 1,4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
За таких обставин, господарський суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків у визначений судом спосіб.
Керуючись, ст.ст. 12, 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну Заяву АТ КБ "ПриватБанк" від 02.02.2023 року до відповідача 1: Товариства з обмеженою відповідальністю "МСМ Фаворит" , відповідач 2: ОСОБА_1 , відповідач 3: ОСОБА_2 про солідарне стягнення 619 084,13 грн залишити без руху.
2. Надати заявнику строк для усунення недоліків, який становить 10 днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків у заяві шляхом надання доказів надіслання на адресу відповідачів всіх доданих до заяви документів, з якою заявник звернувся до суду та зазначенням в описі вкладення у цінний лист номеру поштового відправлення та кількості аркушів по кожному найменуванню, які будуть направлені на адресу відповідачів.
Роз`яснити, що у разі якщо заявник усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 28.02.2023 року та не підлягає оскарженню.
Суддя Н. Церковна
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2023 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 109239209 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Церковна Н.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні