Справа № 694/448/23 провадження №1-кс/694/213/23
У х в а л а
І М Е Н Е М У К Р А І Н И
про тимчасовий доступ до речей і документів
22.02.2023 року м. Звенигородка
Слідчий суддя Звенигородського районного суду Черкаської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Звенигородка клопотання старшого слідчого СВ Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Шполянського відділу Звенигородської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні, внесеним до ЄРДР за № 12023250360000124 від 02.02.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 190 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Слідча Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді з клопотанням про дозвіл на тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, в якому просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ НОМЕР_1 ,старшому слідчому СВ ЗвенигородськогоРВП ГУНП в Черкаській області капітану поліції ОСОБА_3 , старшому слідчому СВ ЗвенигородськогоРВП ГУНП в Черкаській області капітану поліції ОСОБА_5 , слідчому СВ ЗвенигородськогоРВП ГУНП в Черкаській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_6 , а саме до-
- копій документів юридичної справи, що слугували підставою відкриття карткового рахунку № НОМЕР_2 ;
- виписка про рух коштів по картковому рахунку № НОМЕР_2 , в період часу з 14:00 год. 27.01.2023 по 00:00 год. 28.01.2023.
Зобов`язати відповідальну особу АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » надати можливість для вилучення вказаних документівзазначеним у клопотанні особам.
В обґрунтування клопотання посилається на те, що 27.01.2023 року невстановлена особа шахрайським шляхом через мобільний додаток " ІНФОРМАЦІЯ_2 " з карткового рахунку ОСОБА_7 № НОМЕР_2 , здійснила безготівковий платіж на картки № НОМЕР_3 ; № НОМЕР_4 та № НОМЕР_5 на загальну суму 47 400 гривень.
02.02.2023 року СВ Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області розпочато кримінальне провадження за №12023250360000124 від 02.02.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 190 КК України.
В ході досудового розслідування в якості потерпілого допитана ОСОБА_7 , яка пояснила, що має зарплатну картку з № НОМЕР_2 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », на якій станом на ранок 27.01.2023 року перебувало 47709,52 грн., та вже з 14:10 год. її на телефон прийшло повідомлення в мобільному додатку банку про те, що підтверджуючий код потрібно ввести щоб зайти до свого кабінету, але даному повідомленню вона не придала значення так як мала інші справи, та вже 31.01.2023 року вона хотіла зайти до свого кабінету, але мобільний додаток банку був заблокований та їй прийшло повідомлення, аналогічне попередньому за 27.01.2023 про необхідність введення коду підтвердження, для подальшого доступу до мобільного кабінету. Так коли вона ввела даний код та зайшла до свого кабінету, то виявила, що 27.01.2023 року з її картки о 14:11 год. через інтернетбанкінг було здійснено безготівковий платіж на картку № НОМЕР_5 « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в сумі 15000 грн., та знято комісію в сумі 75 грн., та о 14:12 год. знову було здійснено безготівковий платіж на картку № НОМЕР_5 « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в сумі 15000 грн., та знято комісію в сумі 75 грн., потім о 14:59 год.через інтернетбанкінг було здійснено безготівковий платіж на картку № НОМЕР_4 в сумі 15000 грн., та знято комісію в сумі 75 грн., та згідно даних інтернетбанкінгу дана картка « ІНФОРМАЦІЯ_4 », та належить ОСОБА_8 , та знову о 15:04 год. через інтернетбанкінг було здійснено безготівковий платіж на картку № НОМЕР_3 « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в сумі 2400 грн., та знято комісію в сумі 12 грн.
По кримінальному провадженню виникла необхідність у тимчасовому доступі до відомостей, які містять банківську таємницю, і перебувають у володінніАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ НОМЕР_1 , так як зазначені відомості мають суттєве значення для встановлення важливих обставин справи та можуть бути використані як доказ у кримінальному провадженні.
Беручи до уваги викладене вище, а також тяжкість злочину і неможливість отримати відомості в інший спосіб, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до вказаної інформації.
Слідчою СВ Звенигородського РВП ГУНП в Черкаської області ОСОБА_3 подана заява про проведення розгляду даного клопотання без її участі, в якій просить задовольнити подане клопотання.
За наведених обставин, слідчий судя вирішив за можливе розглядати дане клопотання без участі слідчого.
Представник АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в судове засідання не з`явився. Проте, згідно ч.4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Відповідно до ч.ч. 1, 4ст. 107 КПК України, рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію. За клопотанням учасників процесуальної дії застосування технічних засобів фіксування є обов`язковим. Фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, за виключенням вирішення питання про проведення негласних (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.
Клопотань від учасників процесуальної дії про застосування технічних засобів фіксування не надходило, відтак фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.
Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Слідча СВ Звенигородського РВП ГУНП Черкаської області ОСОБА_3 вказує, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, котрі є необхідними для встановлення події кримінального правопорушення, у даному провадженні є потреба у доступі із можливістю вилучення документів, які містять банківську таємницю.
Іншим способом, як-то без проведення тимчасового доступу до речей та документів, отримати вищевказані документи, як і довести обставини, за яких було вчинено вказане кримінальне правопорушення неможливо, оскільки такі документи та речі, які необхідно вилучити, згідно ст. ст.60,62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» містять банківську таємницю та відповідно до положень п.5 ч. 1ст. 162 КПК Українивідноситься до охоронюваної законом таємниці, тобто тимчасовий доступ здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, тому за результатом звернення правоохоронних органів із запитом про надання вказаних відомостей до банківської установи буде відмова у наданні запитуваної інформації.
Тому для досягнення повноти, всебічності та неупередженості досудового розслідування у даному провадженні є потреба в отриманні (вилученні) такої інформації, яка знаходиться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно дост. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Статтею 160 КПК Українипередбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження зі клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, за винятком зазначених устатті 161 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК Українислідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Зі змісту ч. 7ст. 163 КПК Українивбачається, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
З матеріалів клопотання вбачається, що володільцем інформації щодо банківських операцій є АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею. Банківською таємницею, зокрема, є відомості про банківські рахунки клієнтів, операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди.
Інформація щодо банківських операцій та власника банківської картки, тощо становить банківську таємницю, яка згідно п. 5 ч.1 ст. 162 КПК України, належить до охоронюваної законом таємниці, тому шляхом проведення інших слідчих дій та в інший спосіб її отримати не представляється можливим, окрім як шляхом тимчасового доступу до документів, що полягає в можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії чи вилучити їх (здійснити їх виїмку) в електронному та друкованому вигляді.
Слідчий суддя дослідивши матеріали сторони кримінального провадження, дійшов висновку, що документи, які знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, з урахуванням наведених обґрунтувань та поданих документів мають суттєве значення для встановленняобставин у кримінальному провадженні.
Разом з тим, немає необхідності обумовлювати в ухвалі окреме зобов`язання для відповідальних осіб банку, оскільки дана ухвала сама по собі зобов`язує на вчинення відповідних дій.
Відтак, клопотання підлягає до часткового задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.107,160,162-164,166,309 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Клопотання старшого слідчого СВ Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Шполянського відділу Звенигородської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні, внесеним до ЄРДР за № 12023250360000124 від 02.02.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 190 КК України - задовольнити частково.
Надати старшому слідчому СВ ЗвенигородськогоРВП ГУНП в Черкаській області капітану поліції ОСОБА_3 ,старшому слідчому СВ ЗвенигородськогоРВП ГУНП в Черкаській області капітану поліції ОСОБА_5 , слідчому СВ ЗвенигородськогоРВП ГУНП в Черкаській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_6 , тимчасовий доступ з можливістю ознайомитися, зробити копії та вилучити (здійснити виїмку) копій документів, які містять інформацію, що може містити чи містить банківську таємницю, в електронному та друкованому вигляді, володільцем якої є АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), адреса: АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ НОМЕР_1 , а саме :
- копій документів юридичної справи, що слугували підставою відкриття карткового рахунку № НОМЕР_2 ;
- виписки про рух коштів по картковому рахунку № НОМЕР_2 , в період часу з 14:00 год. 27.01.2023 по 00:00 год. 28.01.2023.
Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей та документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цьогоКодексуз метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Звенигородський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2023 |
Оприлюднено | 09.05.2024 |
Номер документу | 109243664 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Звенигородський районний суд Черкаської області
Сакун Д. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні