Ухвала
від 23.02.2023 по справі 308/2743/23
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/2743/23

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 лютого 2023 року м. Ужгород

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в складі головуючого судді Фазикош О.В., розглянувши заяву представника боржника ОСОБА_1 , адвоката Колотухи Івана Олексійовича, про скасування судового наказу,-

В С Т А Н О В И В:

Представник боржника, ОСОБА_1 , адвоката Колотуха Іван Олексійович, звернулася до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області із заявою про скасування судового наказу.

В обґрунтування заяви зазначає, що 02 лютого 2023 року видано судовий наказ за заявою Стягувача про стягнення із боржника на користь стягувача коштів (заборгованості) за начебто обслуговування будинку в сумі 2965,88 грн. та судового збору в сумі 268,40 грн.

У заявівказано нате,що проСудовий наказборжнику сталовідомо післявиявлення такогона сайтіУжгородського міськрайонногосуду 20лютого 2023року їїпредставником,до якоговін звернуласячерез те,що чуввід сусідівпо будинкуна АДРЕСА_1 почали приходитисудові наказиза неіснуючузаборгованість.Ні поштою,ні віншому виглядіборжник такийнаказ неотримував,а томувважає строкна оскарженнясудового наказувід 02.02.2023р.,пропущений зповажних підставта проситьйого поновити.Вважає,що наказпідлягає скасуванню. Такзазначає,що обслуговуючийкооператив «Житлово-будівельнийкооператив «ТІРОЛЬ», є неприбутковою організацією. Також, вказує, що заявник надав копію договору на утримання житлового будинку і прибудинкової території без підписів сторін договору на кожній сторінці, в п.п. 1.1. цього договору вказано, адресу будинку: АДРЕСА_1 , до якого він жодного відношення не має та не являється власником нерухомості за такою адресою, що підтверджується Інформацією з ДРРП №318618099 від 23.12.2022 року, яку заявник надав суду, в цьому ж пункті зазначено, що договір укладено замовником,як членом ЖБК «Тіроль», який зобов`язаний вносити цільові внески.Однак,згідно доданихдокументів заявникомдо суду,чітко видно,що він неє членом кооперативу, а являється асоційованим членом, в цих двох поняттях, згідно ЗУ «Про кооперацію» є різниця в тому хто які види внесків повинен сплачувати . Зокрема згідно ст. 2 цього Закону цільовий внесок - грошовий чи інший майновий внесок члена кооперативу, що вноситься понад пай до спеціального фонду кооперативу для забезпечення виконання конкретних завдань кооперативу. Для асоційованих членів кооперативу (ким є він) згідно цього закону передбачена сплата паю ( майновий поворотний внесок члена (асоційованого члена) кооперативу у створення та розвиток кооперативу, який здійснюється шляхом передачі кооперативу майна, в тому числі грошей, майнових прав, а також земельної ділянки), який ОСОБА_1 , сплатив в повному обсязі, що підтверджується довідками які Заявник додав до матеріалів справи.

Крім того, у заяві вказано на те, що стягувач приховав факт, що починаючи: з листопада місяця розірвав договір з АВЕ та позбавив співвласників будинку можливості викидати сміття та забрав сміттєвий контейнер, який розташовувався біля сусіднього будинку, хоча кооператив мав передбачити місце для сміття на прибудинковій ОСОБА_2 . Також, адвокат зазначає, що співвласники квартир самотужки збирають гроші на прибирання будинку та прибудинкової території, а кооператив так і не надав звіт куди потратив їх гроші, що можуть підтвердити і прибиральниця, яка проживає в цьому ж будинку та отримує кошти від жильців.

У заяві вказується, що боржник та інші співвласники будинку є асоційованими членами кооперативу а не просто членами кооперативу, що є суттєвою різницею в повноваженнях на розпорядження майном кооперативу та його управлінням.

Адвокат звертає увагу на те, що в суд стягувач подав договір на обслуговування будинку за іншою адресою, а саме АДРЕСА_1 , а будинок в якому боржник має квартиру розташований на пл. Василя Гренджі Донського.

Адвокат зазначає, що стягувач не наділений у даному випадку повноваженнями стягувати кошти з жильців будинку на пл. Василя Гренджі-Донського, в силу наведених вище підстав, а тому наказ підлягає скасуванню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 170,171 ЦПК України , адвокат просить: поновити строк для подання заяви про скасування судового наказу № 308/992/23 від 02.02.2023р., виданого Ужгородським міськрайонним судом. Скасувати судовий наказ № 308/992/23 від 02.02.2023р., виданий Ужгородським міськрайонним судом про стягнення коштів з ОСОБА_1 у сумі 2965, 88 грн. та судового збору в сумі 268,40 грн., на користь Обслуговуючий кооператив «Житлово- будівельний кооператив «ТІРОЛЬ».

Дослідивши заяву про скасування судового наказу, справу № 308/992/23 про видачу судового наказу, приходжу до наступного висновку:

Наказом від 02.02.2023 р. стягнуто із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; ІНП: НОМЕР_1 , на користь Обслуговуючого кооперативу «Житлово-Будівельний Кооператив «Тіроль» (код ЄДРПОУ 43029672, місцезнаходження Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Собранецька, буд. 75, рахунок № НОМЕР_2 в ПАТ КБ «Приватбанк», МФО 305299) 2962 (дві тисячі дев`ятсот шістдесят п`ять) грн.. 88 коп., а також судовий збір в розмірі 268,40 грн.

Вказаний судовий наказ згідно наявного в матеріалах справи супровідного листа направлено за адресою місця проживання боржника. Разом із тим, жодного доказу про його отримання боржником матеріали справи не містять.

За твердженням представника боржника, про Судовий наказ боржнику стало відомо після виявлення такого на сайті Ужгородського міськрайонного суду 20 лютого 2023 року її представником. До суду із заявою про скасування судового наказу божник звернулася 21.02.2023 оскільки вказане не спростовано матеріалами справи, то суд вважає за можливе поновити боржнику строк на подання заяви про скасування судового наказу.

Відповідно до ч.1 ст. 170 ЦПК України, боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно допунктів 4,5частини першої статті 161 цього Кодексу. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Відповідно ч.ч.3,5ст.170ЦПК України,заява проскасування судовогонаказу маємістити: 1)найменування суду,до якогоподається заява; 2)повне найменування(дляюридичних осіб)або ім`я(прізвище,ім`я тапо батькові)(дляфізичних осіб)заявника іборжника,їх місцезнаходження(дляюридичних осіб)або місцепроживання,ідентифікаційний кодюридичної особив Єдиномудержавному реєстріпідприємств іорганізацій Українизаявника таборжника,реєстраційний номероблікової карткиплатника податківзаявника таборжника (дляфізичних осіб)за йогонаявності абономер ісерію паспортазаявника таборжника дляфізичних осіб-громадян України; 3)ім`я (прізвище,ім`я тапо батькові)представника боржника,якщо заяваподається представником,його місцепроживання абомісцезнаходження; 4)наказ,що оспорюється; 5) зазначення про повну або часткову необґрунтованість вимог стягувача.

До заявипро скасуваннясудового наказудодаються: 1)документ,що підтверджуєсплату судовогозбору; 2)документ,що підтверджуєповноваження представникаборжника,якщо заяваподається такимпредставником; 3) клопотання про поновлення пропущеного строку, якщо заява подається після спливу строку, передбаченого частиною першою цієї статті.

Заявником сплачено судовий збір, про свідчить квитанція, наявна матеріалах справи.

Зі змісту заяви про скасування судового наказу вбачається, що ОСОБА_1 заперечує наявність у нього фінансових зобов`язань перед стягувачем Обслуговуючого корпоративну ЖБК «Тіроль». Зокрема вказує на те, що не єчленом кооперативу, а являється асоційованим членом. Так, згідно ст. 2 ЗУ «Про кооперацію» цільовий внесок - грошовий чи інший майновий внесок члена кооперативу, що вноситься понад пай до спеціального фонду кооперативу для забезпечення виконання конкретних завдань кооперативу. Для асоційованих членів кооперативу (ким є боржник) згідно цього закону передбачена сплата паю ( майновий поворотний внесок члена (асоційованого члена) кооперативу у створення та розвиток кооперативу, який здійснюється шляхом передачі кооперативу майна, в тому числі грошей, майнових прав, а також земельної ділянки), який ОСОБА_1 , сплатив у повному обсязі, що підтверджується довідками які Заявник додав до матеріалів справи.

Окрім того, у заяві вказано і на те, що вириваючи з тексту закону слова, Заявник (стягувач) умисно вводить в суд в оману про пункт 5 статті 13 «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», керуючись нею не в повному обсязі надає суду текст, яким він не є насправді, зокрема щодо того, що: Співвласники багатоквартирних будинків, утримання яких до дня набрання чинності цим Законом здійснювали житлово-будівельні (житлові) кооперативи, продовжують відшкодовувати витрати на утримання відповідних будинків і споруд та прибудинкових територій таким кооперативам до моменту створення в багатоквартирному будинку об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (у тому числі шляхом реорганізації кооперативу) або прийняття співвласниками рішення про форму управління багатоквартирним будинком. Цей закон набув чинності 01.07.2015 року, а Заявник зареєстрований 31.05.2019 року.

Разом із тим, у заяві про скасуванні наказу вказано на те, що стягувач приховав факт, що починаючи з листопада місяця розірвав договір з АВЕ та позбавив співвласників будинку можливості викидати сміття та забрав сміттєвий контейнер, який розташовувався біля сусіднього будинку, хоча кооператив мав передбачити місце для сміття на прибудинковій території.

Окрім того, у заяві вказано і на те, співвласники квартир самотужки збирають гроші на прибирання будинку та прибудинкової території, а кооператив так і не надав звіт куди потратив наші гроші, що може підтвердити і прибиральниця, яка проживає в цьому ж будинку та отримує кошти від жильців.

Підстав для повернення без розгляду заяви про скасування судового наказу згідно ч. 6 ст. 170 ЦПК України не вбачається, заява відповідає вимогам ч.1-5 ст. 170 ЦПК України.

У відповідності до ч. 3 ст. 171 КПК України, у разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу, суддя не пізніше двох днів після її подання постановляє ухвалу про скасування судового наказу, в якій роз`яснює заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження.

У заяві про скасування судового наказу, на переконання судді, наведено обставини, щодо висновку про скасування судового наказу.

Наявність заяви про скасування судового наказу свідчить про незгоду боржника з цим наказом, а отже,про наявність спору.

Оскільки підстави для повернення заяви про скасування судового наказу, передбачені ч.2ст.171 ЦПК України, відсутні, судовий наказ слід скасувати.

Водночас, суд роз`яснює, що у відповідності зіст. 171 ЦПК України, стягувач (заявник) має право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження.

Керуючись ст.ст.170-171,258-261,353 ЦПК України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Поновити боржнику ОСОБА_1 , строк для подання заяви про скасування судового наказу.

Судовий наказ виданий Ужгородським міськрайнним судом Закарпатської області від 02.02.2023 р. (Справа №308/992/23) про стягнення із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (АДРЕСА_2 ; ІНП: НОМЕР_1 , на користь Обслуговуючого кооперативу «Житлово-Будівельний Кооператив «Тіроль» (код ЄДРПОУ 43029672, місцезнаходження Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Собранецька, буд. 75, рахунок № НОМЕР_2 в ПАТ КБ «Приватбанк», МФО 305299) 2962 (дві тисячі дев`ятсот шістдесят п`ять) грн.. 88 коп., а також судового збору в розмірі 268,40 грн. скасувати.

Роз`яснити заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду з тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Ужгородського

міськрайонного суду О.В.Фазикош

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення23.02.2023
Оприлюднено02.03.2023
Номер документу109245200
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості

Судовий реєстр по справі —308/2743/23

Ухвала від 23.02.2023

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні