Справа № 761/4050/23
Провадження № 1-кс/761/2884/2023
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 лютого 2023 року м. Київ
Слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання адвоката ОСОБА_3 , що діє в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю "СЛ ТРЕЙД" про скасування арешту на майно, накладеного у кримінальному провадженні внесеному до ЄРДР 20.04.2022 за № 42022100000000149,-
ВСТАНОВИВ:
У провадження слідчого судді Шевченківського районного суду м.Києва надійшло клопотання адвоката ОСОБА_3 , що діє в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю "СЛ ТРЕЙД" про скасування арешту накладеного ухвалою слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва від 15.07.2022 у справі № 752/7286/22 на майно ТОВ «СЛ ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 40045471) а саме: на грошові кошти, що знаходяться на банківських рахунках підприємства: НОМЕР_1 ; НОМЕР_2 ; НОМЕР_3 ; відкритих в АТ «ОТП БАНК» МФО 300528 та НОМЕР_4 ; відкритому в АТ «Альфа-Банк» МФО 300346, в частині заборони відчуження, розпорядження та користування майном та зупинення видаткових операцій по вказаним вище рахунках для проведення платежів, згідно наданого переліку (додається) ТОВ «СЛ ТРЕЙД», які є критичними для діяльності товариства.
Заявник своє клопотання обгрунтовує тим, що органом досудового розслідування стверджується, що ТОВ «ПРОДІНВЕСТ-УКРАЇНА» здійснює фактичну комерційну діяльність через ТОВ «СЛ ТРЕЙД» та інших юридичних осіб. А також, що господарська діяльність ТОВ «СЛ ТРЕЙД» спрямована на одержання та накопичення грошових коштів з метою фінансування терористичних організацій та дій держави агресора на території України. Матеріали клопотання про арешт майна не містили жодного належного та допустимого доказу на підтвердження вчинення чи планування службовими особами ТОВ «ПРОДІНВЕСТ-УКРАЇНА» терористичних чи інших кримінально-протиправних дій. У клопотанні прокурора про арешт та доданих матеріалах, не наведено доказів перерахування грошових коштів ТОВ «ПРОДІНВЕСТ-УКРАЇНА» на рахунки юридичних чи фізичних осіб з рф. Не надано доказів, що ТОВ «ПРОДІНВЕСТ-УКРАЇНА» співпрацює з юридичними чи фізичними особами, які підозрюються чи визнані причетними до проведення підривної діяльності проти України чи вчиненні терористичних дій.
До накладення арешту на рахунки товариства, в компанії були офіційно працевлаштовані 32 працівники. Товариство вчасно проводило сплати усіх податків і зборів до державного та місцевого бюджетів. Однак, через арешт рахунків, Товариство змушене зменшити штат працівників, оскільки неспроможне вчасно виконувати свої зобов`язання по виплаті заробітної плати працівникам та проводити перерахування по податкам до державного бюджету України.
Звинувачення органу досудового розслідування щодо накопичення Товариством грошових коштів з метою їх виведення до російської федерації є неправдивою інформацією.
За час проведення досудового розслідування, що триває вже близько 8 (восьми) місяців, не зібрано жодного доказу на підтвердження таких безпідставних звинувачень.
Наразі, час показав, що мета арешту в частині накладення арешту на банківські рахунки підприємства не відповідає критеріям співмірності і розумності кримінального провадження, адже виплата заробітної плати співробітникам Товариства та погашення заборгованості в частині сплати податків і зборів до Державного бюджету України, тим більше, в умовах війни, є надмірно обтяжливими не лише для Товариства, але й для Держави загалом.
Адвокат ОСОБА_3 у судове засідання не з`явився, належним чином повідомлений про час та місце розгляду клопотання. Надав заяву про розгляд клопотання без його участі. Просить клопотання задовольнити.
Прокурор Київської міської прокуратури у судове засідання не з`явився, належним чином повідомлений про час та місце розгляду клопотання. Заяв, клопотань не надійшло.
Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Положенням ч. 2 ст. 170 КПК України встановлено, що арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Частиною 3 ст. 170 КПК України встановлено, що у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Так, у судовому засіданні встановлено, що ухвалою слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва від 15.07.20222 накладено арешт на майно ТОВ «СЛ ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 40045471), а саме на грошові кошти, що знаходяться на банківських рахунках НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , відкритих в АТ «ОТП БАНК» (МФО 300528), та НОМЕР_4 , відкритому в АТ "АЛЬФА-БАНК" у м. Києві (МФО 300346), шляхом заборони відчуження, розпорядження та користування майном та зупинення видаткових операцій по зазначеному рахунку.
При цьому, як вбачається зі змісту ухвали, підставою для накладення арешту на вказане майно була наявність розумних підозр вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України, а відтак є речовим доказом у кримінальному провадженні.
Поряд з цим, як вбачається з досліджених слідчим суддею матеріалів, не зважаючи на тривалий час протягом якого арештоване майно перебуває у розпорядженні органу досудового розслідування, стороною обвинувачення не надано до суду доказів вчинення посадовими особами товариства будь-яких протиправних дій, або ж докази того, що арештоване майно дійсно може бути використаним у якості доказу в рамках даного кримінального провадження, з чого слідчий суддя робить висновок про те, що на даний час у сторони обвинувачення відсутні аргументи, які б дозволяли обґрунтовано стверджувати про те, що арештоване майно продовжує мати значення речового доказу у даному кримінальному провадженні.
Враховуючи викладене, вказаний арешт має бути скасованим, а клопотання адвоката про скасування арешту - задоволеним.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 98, 170, 173, 174, 309, 532 КПК України, слідчий суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання, - задовольнити.
Скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва від 15.07.2022 у справі № 752/7286/22 на майно ТОВ «СЛ ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 40045471) а саме: на грошові кошти, що знаходяться на банківських рахунках підприємства:
- НОМЕР_1 ;
- НОМЕР_2 ;
- НОМЕР_3 ;
відкритих в АТ «ОТП БАНК» МФО 300528 та
- НОМЕР_4 ;
відкритих в АТ «Альфа-Банк» МФО 300346, в частині заборони відчуження, розпорядження, користування майном та зупинення видаткових операцій по вказаним вище рахунках для проведення платежів ТОВ «СЛ ТРЕЙД», які є критичними для діяльності товариства, а саме:
- виплати згідно авансових звітів;
- електроенергія (ПрАТ "Київобленерго", код: 23243188);
- електроенергія (ТОВ "Київська обласна ЕК "Борисп ВОК", код: 42094646);
- послуги зв`язку (ПРИВАТНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "КИЇВСТАР", код: 21673832);
- послуги доставки (ТОВ "НОВА ПОШТА", код: 31316718);
- бухгалтерські послуги (ТОВ "КОМПАНІЯ "СТАНДАРТ ПЛЮС ЛТД", код: 35153587);
- оренда офісу (ФОП ОСОБА_4 , код: НОМЕР_5 );
- послуги системного адміністратора (ФОП ОСОБА_5 , код: НОМЕР_6 );
-брокерські послуги (ФОП ОСОБА_6 , код: НОМЕР_7 );
- дизельне паливо (ТОВ "СК Альянс 2006", код: 39142102);
- реактивна електроенергія (ПрАТ "ДТЕК КИЇВСЬКІ РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ", код: 23243188);
- транспортні послуги (ПП "УКРГОСПТОВАРИ", код: 32881614).
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.02.2023 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 109258558 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Глянь О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні