Справа №274/239/23 Провадження № 2/0274/523/23
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
УХВАЛА
28.02.23р.м.Бердичів
Суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області КорбутВ.В. (далі Суд),
розглянувши матеріали позовної заявиОСОБА_1 доПриватного підприємства "Райгородоцьке"пророзірвання договорів оренди земельних ділянок,
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою від 12.01.2023р. вказану позовну заяву залишено без руху та встановлено ОСОБА_1 строк п`ять днів з дня вручення копії ухвали, для усунення недоліку позовної заяви шляхом подання документа про сплату судового збору у розмірі 2147,20грн. за зазначеними у мотивувальній частині ухвалі банківськими реквізитами.
Копія ухвали від 12.01.2023р. двічі направлялась ОСОБА_1 за адресою її проживання, зазначеною у позовній заяві: АДРЕСА_1 , що підтверджується супровідними листами від 12.01.2023р. та 08.02.2023р., однак відповідні поштові відправлення, в яких містилася копія ухвали від 12.01.2023р., були повернуті до Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області оператором поштового зв`язку з відміткою "адресат відсутній за вказаною адресою".
Відповідно до частини першої статті 131 Цивільного процесуального кодексу України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування,знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місцезнаходження судова повістка надсилається учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, що забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо учасник судового процесу за цією адресою більше не проживає або не знаходиться.
Між тим, ОСОБА_1 не зверталася до суду із заявою про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) або про визначення іншої адреси для листування, відмінної від тої, що зазначена у позовній заяві.
Згідно зчастиною другоюстатті 44Цивільного процесуальногокодексу України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
У своїх рішеннях Європейський суд з прав людини неодноразово наголошував, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження (справа "Олександр Шевченко проти України", справа "Трух проти України").
Заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання (справа "Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії").
Подавши позовну заяву 11.01.2023 р., ОСОБА_1 тривалий час не цікавиться її розглядом, поштову кореспонденцію від Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області, направлену за вказаною у позовній заяві адресою її проживання, не отримує, будь-яких заяв чи клопотань, зокрема щодо зміни місця проживання (перебування, знаходження), від неї не надходило.
Станом на 28.02.2023р. від ОСОБА_1 будь-яких документів, які б вказували на усунення недоліків позовної заяви, не надходило, що перешкоджає вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
Згідно з частинами першою та третьою статті 185 Цивільного процесуального кодексу України суддя,встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог,викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями175і177цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Зважаючи на наведене, позовна заява ОСОБА_1 підлягає поверненню.
Викладене вище ґрунтується на правовій позиції, наведеній в ухвалі Верховного Суд у складі судді Касаційного цивільного суду від 18.12.2018р. (http://reyestr.court.gov.ua/Review/79056912).
Керуючись статтями 44, 131, 175, 177,185, 258, 260 та 261 Цивільного процесуального кодексу України,
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 повернути.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя В.В.Корбут
Суд | Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2023 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 109267834 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Корбут В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні