Ухвала
від 28.02.2023 по справі 908/517/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

28.02.2023 Справа № 908/517/23

м.Запоріжжя Запорізької області

Суддя господарського суду Запорізької області Зінченко Н.Г., розглянувши матеріали позовної заяви вих. № 1 від 15.02.2023 (вх. № 556/08-07/23 від 20.02.2023)

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНВЕСТ-УНІВЕРСАЛ-БУД», (69057, м. Запоріжжя, вул. Олександра Матросова, буд. 8А), представник позивача адвокат Пухир Павло Володимирович, ( АДРЕСА_1 )

до відповідача Оздоровчого табору «МАЯК» Служби Безпеки України, (71107, Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Айвазовського, буд. 1, ел.пошта:mayaksbu@i.ua)

про стягнення 108758,52 грн.

УСТАНОВИВ

20.02.2023 до господарського суду Запорізької області надійшла позовна вих. № 1 від 15.02.2023 (вх. № 556/08-07/23 від 20.02.2023) Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНВЕСТ-УНІВЕРСАЛ-БУД», м. Запоріжжя до Оздоровчого табору «МАЯК» Служби Безпеки України, м. Бердянськ Запорізької області про стягнення 108758,52 грн. заборгованості (забезпечення виконання договору) за договором № 29 від 04.08.2021.

Згідно Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 20.02.2023 справу № 908/517/23 за вищевказаною позовною заявою розподілено судді Зінченко Н.Г.

Розглянувши зазначену позовну заяву господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до п. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з п. 2 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Статтями 162 та 164 ГПК України встановлено вимоги щодо предмета спору, їх обґрунтування та комплектності документів, які повинні додаватися до неї.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Згідно з ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Правилами надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, а саме абзацом 27 пункту 2 передбачено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв`язку є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.

Пунктом 11 Правил надання послуг поштового зв`язку установлено, що поштові відправлення залежно від технології приймання, обробки, перевезення, доставки/вручення поділяються на такі категорії: прості, рекомендовані, без оголошеної цінності, з оголошеною цінністю.

Згідно із пунктом 19 Правил надання послуг поштового зв`язку внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.

Пунктом 61 Правил надання послуг поштового зв`язку передбачено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Із наведених норм вбачається, що належним доказом надіслання копії заяви (подання) з доданими до неї документами іншим учасникам справи є оригінал опису вкладення відправленої поштової кореспонденції, в якому перелічені всі документи, які надсилаються одержувачу та який засвідчений підписом працівника відділення поштового зв`язку та відбитком календарного штемпеля цього відділення, а також розрахунковий документ поштової установи, а саме оригінал поштової квитанції (чеку).

До позовної заяви вих. № 1 від 15.02.2023 (вх. № 556/08-07/23 від 20.02.2023) у якості доказів направлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів позивачем надані суду наступні документи: копія квитанції ТОВ «Поштова Служба «Е-ПОСТ» від 17.02.2023 та копія опису вкладення до листа (накладна № 01 від 17.02.2023), які, з огляду на вище викладені норми чинного законодавства, не можуть бути прийняті судом як належні докази направлення.

Таким чином, позивачем не виконані вимоги ч. 1 ст.164 ГПК України, не надано належних доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви та додатків до неї.

При цьому суд вважає за необхідне зауважити наступне.

Згідно із ст. 129 Конституції України однією з засад судочинства є змагальність.

Статтею 13 ГПК України встановлений такий принцип господарського судочинства як змагальність сторін, згідно з яким судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод від 04.11.1950 року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Принцип рівності сторін передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом. (Рішення ЄСПЛ у справі «Надточий проти України» від 15.05.2008)

Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» постановлено ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Наразі відповідними Указами Президента України строк, на який на території України введено режим воєнного стану, продовжено до 20.05.2023 включно.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.12.2022 № 1364 «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією» наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України наказом № 309 від 22.12.2022, зареєстрований в у Міністерстві юстиції України 23.12.2022 за № 1668/39004, затверджено Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією.

Згідно вказаного Переліку вся територія Бердянського району Запорізької області входить до переліку тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України (з 28.02.2022 по теперішній час).

Оздоровчий табір «МАЯК» Служби Безпеки України має місце реєстрації на території, яка відноситься до тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України, у м. Бердянськ Запорізької області.

Враховуючи викладене, у позивача та у господарського суду Запорізької області на теперішній час відсутня можливість відправлення позовних матеріалів та процесуальних документів у справі № 908/517/23 на адресу Оздоровчого табору «МАЯК» Служби Безпеки України, що зазначена у позовній заяві.

Проте, в позовній заяві позивачем зазначено електронну пошту відповідача. Таким чином, приймаючи до уваги рекомендації Ради суддів України, суд вважає, що позивач не позбавлений можливості направити позовну заяву разом з доданими до неї документами, згідно викладеного у ній переліку, на електронну пошту відповідача та подати суду відповідні докази такого направлення.

Вищевказане свідчить, що позовну заяву подано без додержання усіх вимог, викладених у статті 164 ГПК України.

З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку щодо необхідності залишення без руху позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНВЕСТ-УНІВЕРСАЛ-БУД», м. Запоріжжя до Оздоровчого табору «МАЯК» Служби Безпеки України, м. Бердянськ Запорізької області про стягнення 108758,52 грн. заборгованості (забезпечення виконання договору) за договором № 29 від 04.08.2021 та надання позивачу строку для усунення вищевказаних недоліків терміном не пізніше 10 днів з дня отримання даної ухвали, шляхом оформлення позовної заяви відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України, а саме: направити позовну заяву разом з доданими до неї документами, згідно викладеного у ній переліку, на електронну пошту відповідача та подати суду відповідні докази такого направлення. Всі зазначені докази надати до суду у вказаний вище строк.

Частинами 3 та 4 ст. 174 ГПК України передбачено, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Відповідно до ч. 2 ст. 235 ГПК України, ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Керуючись ст., ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ

1. Позовну заяву вих. № 1 від 15.02.2023 (вх. № 556/08-07/23 від 20.02.2023) Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНВЕСТ-УНІВЕРСАЛ-БУД», м. Запоріжжя до Оздоровчого табору «МАЯК» Служби Безпеки України, м. Бердянськ Запорізької області про стягнення 108758,52 грн. заборгованості (забезпечення виконання договору) за договором № 29 від 04.08.2021 залишити без руху.

2. Надати Товариству з обмеженою відповідальністю «ІНВЕСТ-УНІВЕРСАЛ-БУД», м. Запоріжжя строк для усунення недоліків позовної заяви терміном не пізніше 10 днів з дня отримання даної ухвали, шляхом оформлення позовної заяви відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України, а саме:

- направити позовну заяву разом з доданими до неї документами, згідно викладеного у ній переліку, на електронну пошту відповідача та подати суду відповідні докази такого направлення.

Всі зазначені докази надати до суду у вказаний вище строк та направити іншим учасникам справи (докази у підтвердження чого надати суду).

3. Суд роз`яснює позивачу, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається заявнику на підставі п. 4 ст. 174 ГПК України.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

5. Ухвала підписана 28.02.2023.

6. Копію даної ухвали направити на адресу представника позивач.

Суддя Н.Г.Зінченко

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення28.02.2023
Оприлюднено02.03.2023
Номер документу109271211
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг будівельного підряду

Судовий реєстр по справі —908/517/23

Судовий наказ від 04.07.2023

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Зінченко Н.Г.

Рішення від 05.06.2023

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Зінченко Н.Г.

Ухвала від 13.03.2023

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Зінченко Н.Г.

Ухвала від 28.02.2023

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Зінченко Н.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні