ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 лютого 2023 року Черкаси справа №925/1190/22
Господарський суд Черкаської області у складі судді Кучеренко О.І.,
без виклику учасників справи, розглянув справу
за позовом Приватного акціонерного підприємства «Черкаське хімволокно» в особі відокремленого підрозділу «Черкаська ТЕЦ»
до Приватного підприємства «Радар»
про стягнення 30220,76 грн,
Приватне акціонерне підприємство «Черкаське хімволокно» в особі відокремленого підрозділу «Черкаська ТЕЦ» звернулось у Господарський суд Черкаської області із позовом до Приватного підприємства «Радар» за надану послугу постачання теплової енергії за типовим індивідуальним договором про надання послуги з постачання теплової енергії від 01.10.2021 у розмірі 30220,76 грн та відшкодування судових витрат у вигляді сплаченого судового збору у сумі 2481,00 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за укладеним між сторонами договором позивач за період з грудня 2021 року до серпня 2022 року передав, а відповідач прийняв теплову енергію на загальну суму 60282,50 грн, проте у визначений договором строк відповідач не розраховувався у повному обсязі, внаслідок чого у відповідача виникла заборгованість у сумі 30220,76 грн, яку позивач просить суд стягнути з відповідача у примусовому порядку.
Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 14.11.2022 позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення вказаних недоліків, а саме: протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху надати суду обґрунтований розрахунок заборгованості Приватного підприємства «Радар» за договором про постачання теплової енергії у гарячій воді №84 від 01.01.2005 та вказати місце знаходження оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
30.11.2022 до Господарського суду Черкаської області від позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви разом із обґрунтованим розрахунком заборгованості Приватного підприємства «Радар» за договором про постачання теплової енергії у гарячій воді №84 від 01.01.2005.
Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 06.12.2022 відкрито провадження у справі, справу ухвалено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з викликом учасників справи. Встановлено відповідачу строк для подання суду відзиву на позов та усіх доказів, якими обґрунтовує свої заперечення та клопотання щодо розгляду справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, а також встановив строк для подання заперечень на відповідь на відзив (у разі їх наявності) не пізніше 18.01.2023, позивачу встановлено строк на подачу відповіді на відзив відповідача на позов не пізніше 03.01.2023.
Відповідач, у встановлений судом строк, відзив на позов суду не надав. Ухвала Господарського суду Черкаської області від 06.12.2022, направлена судом на адресу відповідача, яка вказана позивачем у позовній заяві, за адресою його держаної реєстрації (судом був замовлений Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань) рекомендованим поштовим відправленням, проте вручена представнику відповідача не була та повернулась до суду із відміткою Акціонерного товариства «Укрпошта» «адресат відсутній за вказаною адресою».
Відповідно до пункту 7 статті 120 Господарського процесуального кодексу України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - документ у паперовій або електронній формі, що сформований програмним забезпеченням Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань за зазначеним заявником критерієм пошуку та містить відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, які є актуальними на дату та час формування витягу або на дату та час, визначені у запиті, або інформацію про відсутність таких відомостей у цьому реєстрі. Згідно з частиною 1 статті 10 цього Закону якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.
Як вбачається з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, місцем знаходження відповідача Приватного підприємства «Радар», є адреса, яка зазначена позивачем у позові та, на яку суд направляв ухвалу про відкриття провадження у справі (18001, місто Черкаси, вулиця Чехова, будинок 9 А).
Частиною 5 статті 176 Господарського процесуального кодексу України, передбачено, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, у порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статті 120 цього Кодексу.
Днем вручення судового рішення відповідно до частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України, є: 1) день вручення судового рішення під розписку; 2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; 4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; 5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Як зазначено вище, ухвала Господарського суду Черкаської області від 06.12.2022, направлена судом на адресу відповідача рекомендованим поштовим відправленням, та повернулась до суду із відміткою Акціонерного товариства «Укрпошта» «адресат відсутній за вказаною адресою».
З метою повідомлення відповідача про розгляд справи, на офіційному сайті Господарського суду Черкаської області 01.02.2023 було розміщено оголошення про повідомлення учасника справи відповідача Приватне підприємство «Радар», про розгляд справи за його участю.
Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінку сторін, предмет спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням частини 1 статті 6 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (§66 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі «Смірнова проти України»).
Отже, судом вжито належних заходів для повідомлення відповідача про дату, час та місце розгляду справи, але останній не скористався своїм правом на подання відзиву на позов. З огляду на положення частини 9 статті 165 Господарського процесуального кодексу України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Розглянувши матеріали справи та дослідивши докази, суд
ВСТАНОВИВ:
01.01.2005 між Відкритим акціонерним товариством «Черкаське хімволокно» в особі директора відокремленого підрозділу «Черкаська ТЕЦ» (енергопостачальна організація, виконавець, постачальник) та Приватним підприємством «Радар» (споживач) було укладено договір про постачання теплової енергії в гарячій воді №84, за умовами якого позивач, як енергопостачальна організація зобов`язується постачати споживачу теплову енергію в гарячій воді на такі потреби: опалення у період опалювального сезону, гаряче водопостачання протягом року
Фактичне споживання теплової енергії за світний період визначається на підставі приладів обліку.
Постачання теплової енергії здійснюється у приміщення відповідача за адресами вул. Чехова, 9А та АДРЕСА_1 (приміщення у житлових будинках) (Додаток №1 до договору про постачання теплової енергії в гарячій воді №84).
Договір набуває чинності з дня його підписання та діє до 31 грудня 2005 року. Договір вважається пролонгованим на кожний наступний рік, якщо за місяць до закінчення строку його дії про його припинення не буде письмово заявлено однією із сторін (пункти 10.1 та 10.4 договору про постачання теплової енергії в гарячій воді №84).
Рішенням Загальних зборів акціонерів Відкритого акціонерного товариства «Черкаське хімволокно» від 15.11.2011 змінено тип та найменування позивача з Відкритого акціонерного товариства «Черкаське хімволокно» на Публічне акціонерне товариство «Черкаське хімволокно».
Рішенням Загальних зборів акціонерів Публічного акціонерного товариства Черкаське хімволокно від 20.04.2018 змінено тип та найменування позивача з Публічного акціонерного товариства Черкаське хімволокно на Приватне акціонерне товариство Черкаське хімволокно.
У зв`язку зі зміною законодавства, договір про постачання теплової енергії в гарячій воді №84 від 01.01.2005 замінено на типовий індивідуальний договір про надання послуги з постачання теплової енергії, текст якого опубліковано 13.10.2021 на офіційному вебсайті позивача https://khimvolokno.com.ua/dogovir-na-poslugu, шляхом підписання заяви-приєднання (далі - договір). Даний договір є публічним договором приєднання, який набирає чинності через 30 днів з моменту розміщення на офіційному веб-сайті виконавця https://khimvolokno.com.ua/.
Фактом приєднання споживача до умов договору (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір, зокрема, надання виконавцю підписаної заяви-приєднання (додаток), сплата рахунку за надану послугу, факт отримання послуги (пункти 2 та 4 договору приєднання).
За умовами договору, обсяг спожитої споживачем послуги визначається як частина обсягу теплової енергії, спожитої у будинку для потреб опалення, визначеної та розподіленої згідно з вимогами Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», та складається з: обсягу теплової енергії на опалення приміщення споживача безпосередньо; частини обсягу теплової енергії на задоволення загальнобудинкових потреб на опалення, який складається з обсягу теплової енергії на опалення місць загального користування і допоміжних приміщень будинку та обсягу теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення. Обсяг теплової енергії на задоволення загальнобудинкових потреб на опалення розподіляється також на споживачів, приміщення яких обладнані індивідуальними системами опалення (пункт 5 договору приєднання).
Вартістю послуги є встановлений відповідно до законодавства тариф на теплову енергію, який визначається як сума тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії. Розмір тарифу зазначається на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця https://khimvoloknо.соm.ua/. У разі зміни зазначеного тарифу протягом строку дії цього договору новий розмір тарифу застосовується з моменту його введення в дію без внесення сторонами додаткових змін до цього договору. Виконавець зобов`язаний забезпечити їх оприлюднення на своєму офіційному веб-сайті. У разі прийняття уповноваженим органом рішення про зміну ціни/тарифу на послугу виконавець у строк, що не перевищує 15 днів з дати введення їх у дію, повідомляє про це споживачу з посиланням на рішення відповідного органу (пункт 31 договору приєднання).
Розрахунковим періодом для оплати обсягу спожитої послуги є календарний місяць. Плата за абонентське обслуговування нараховується щомісяця. У разі застосування двоставкових тарифів умовно-постійна частина тарифу нараховується щомісяця. Початок і закінчення розрахункового періоду для розрахунку за платою за абонентське обслуговування завжди збігаються з початком і закінченням календарного місяця відповідно (пункт 32 договору приєднання).
Виконавець формує та надає рахунок на оплату спожитої послуги споживачу не пізніше ніж за десять днів до граничного строку внесення плати за спожиту послугу. Рахунок надається на паперовому носії. На вимогу або за згодою споживача рахунок може надаватися в електронній формі, у тому числі за допомогою доступу до електронних систем обліку розрахунків споживачів (пункт 33 договору приєднання).
Споживач здійснює оплату за цим договором щомісяця не пізніше останнього дня місяця, що настає за розрахунковим періодом, що є граничним строком внесення плати за спожиту послугу (пункт 34 договору приєднання).
Тариф 1519,46 грн за 1 Гкал встановлений на підставі рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради №1094 від 07.10.2021, яке опубліковано на веб-сайті Черкаської міської ради та на веб-сайті позивача https://khimvolokno.com.ua.
На виконання умов договору за період з грудня 2021 року до серпня 2022 року позивачем було відпущено відповідачу теплову енергію на загальну суму 60282,85 грн (з врахуванням перерахунків та з врахуванням плати за абонентське обслуговування), що підтверджується рахунками-фактурами №5544 від 31.12.2021, №648 від 31.01.2022, №1102 від 28.02.2022, №1809 від 31.03.2022, №2627 від 30.04.2022, №3375 від 31.05.2022, №3936 від 30.06.2022, №4516 від 31.07.2022 та №5107 від 31.08.2022 та випискою з картки рахунку № НОМЕР_1 по контрагенту Приватне підприємство «Радар» та розрахунку кількості спожитої теплової енергії по контрагенту.
У порушення умов договору відповідач не розрахувався із позивачем у повному обсязі за поставлену теплову енергію та за абонентське обслуговування, сплативши на користь позивача 48120,22 грн, внаслідок чого у відповідача виникла заборгованість перед позивачем у сумі 30220,76 грн.
Несплата відповідачем вартості поставленої теплової енергії та абонентського обслуговування і стало підставою для звернення позивача із даним позовом до суду для примусового стягнення з відповідача цієї заборгованості.
Відносини між суб`єктами діяльності у сфері теплопостачання врегульовуються Законом України «Про теплопостачання», який визначає основні правові, економічні та організаційні засади діяльності на об`єктах сфери теплопостачання та регулює відносини, пов`язані з виробництвом, транспортуванням, постачанням та використанням теплової енергії з метою забезпечення енергетичної безпеки України, підвищення енергоефективності функціонування систем теплопостачання, створення і удосконалення ринку теплової енергії та захисту прав споживачів та працівників сфери теплопостачання.
Відповідно до частини 6 статті 19 Закону України «Про теплопостачання» споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію.
Частиною 2 статті 25 Закону України «Про теплопостачання» встановлено, що теплопостачальні, теплотранспортні і теплогенеруючі організації зобов`язані при зміні тарифів на теплову енергію повідомляти споживача письмово або в засобах масової інформації у порядку, встановленому законодавством.
У разі відмови споживача оплачувати споживання теплової енергії заборгованість стягується в судовому порядку (частина 6 статті 25 Закону України «Про теплопостачання»).
Відповідно до статті 634 Цивільного кодексу України, договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору. Договір приєднання може бути змінений або розірваний на вимогу сторони, яка приєдналася, якщо вона позбавляється прав, які звичайно мала, а також якщо договір виключає чи обмежує відповідальність другої сторони за порушення зобов`язання або містить інші умови, явно обтяжливі для сторони, яка приєдналася. Сторона, яка приєдналася, має довести, що вона, виходячи зі своїх інтересів, не прийняла б цих умов за наявності у неї можливості брати участь у визначенні умов договору.
Відповідно до статті 714 Цивільного кодексу України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання. До договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін. Законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору постачання енергетичними та іншими ресурсами.
Судом встановлено, що між позивачем та відповідачем був укладений договір про постачання теплової енергії в гарячій воді №84.
З урахуванням внесенням змін до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» договір про постачання теплової енергії в гарячій воді №84 від 01.01.2005 замінено на типовий індивідуальний договір про надання послуги з постачання теплової енергії.
Предметом регулювання цього Закону є відносини, що виникають у процесі надання споживачам послуг з управління багатоквартирним будинком, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення та поводження з побутовими відходами, а також відносини, що виникають у процесі надання послуг з постачання та розподілу електричної енергії і природного газу споживачам у житлових, садибних, садових, дачних будинках (стаття 2 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.
За положеннями цього Закону індивідуальний споживач зобов`язаний: укладати договори про надання житлово-комунальних послуг у порядку і випадках, визначених законом (пункт 1 частини 2 статті 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).
Прикінцевими та перехідними положеннями Закону встановлено, що договори про надання комунальних послуг, укладені до введення в дію цього Закону, зберігають чинність на умовах, визначених такими договорами, до дати набрання чинності договорами про надання відповідних комунальних послуг, укладеними за правилами, визначеними цим Законом.
У разі якщо договорами про надання комунальних послуг, укладеними до введення в дію цього Закону, передбачено більш ранній строк їх припинення, такі договори вважаються продовженими на той самий строк і на тих самих умовах.
За умовами договору приєднання, на який посилається позивач у своєму позові, фактом приєднання споживача до умов цього договору (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір, зокрема, надання виконавцю підписаної заяви-приєднання (додаток), сплата рахунку за надану послугу, факт отримання послуги.
Судом встановлено, що постачання теплової енергії здійснюється у приміщення відповідача за адресами АДРЕСА_2 та АДРЕСА_1 (приміщення у житлових будинках), які приєднані до мереж централізованого опалення міста, що свідчить про отримання відповідачем послуги з отримання теплової енергії протягом опалювального періоду, а також часткова оплата вартості отриманої теплової енергії підтверджують факт приєднання відповідача до умов договору про надання послуги з постачання теплової енергії від 01.10.2021.
За умовами договору вартість послуги визначається з врахуванням тарифу на теплову енергію, який визначається як сума тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії. Розмір тарифу зазначається на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця. Тариф на теплову енергію встановлений рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради №1094 від 07.10.2021 у розмірі 1519,46 грн за 1 Гкал.
Розрахунковим періодом для оплати обсягу спожитої послуги є календарний місяць. Виконавець формує та надає рахунок на оплату спожитої послуги споживачу не пізніше ніж за десять днів до граничного строку внесення плати за спожиту послугу.
За період з грудня 2021 року до серпня 2022 року позивачем були виставлені рахунки-фактури №5544 від 31.12.2021, №648 від 31.01.2022, №1102 від 28.02.2022, №1809 від 31.03.2022, №2627 від 30.04.2022, №3375 від 31.05.2022, №3936 від 30.06.2022, №4516 від 31.07.2022 та №5107 від 31.08.2022, що свідчить про надання позивачем послуги з постачання теплової енергії на загальну суму 60282,85 грн (з врахуванням плати за абонентське обслуговування), що підтверджується також випискою з картки рахунку № НОМЕР_1 по контрагенту Приватне підприємство «Радар» та розрахунку кількості спожитої теплової енергії по контрагенту.
Споживач здійснює оплату за цим договором щомісяця не пізніше останнього дня місяця, що настає за розрахунковим періодом, що є граничним строком внесення плати за спожиту послугу (пункт 34 договору).
У порушення умов договору споживач частково сплатив вартість отриманої теплової енергії та вартість абонентського обслуговування у сумі 48120,22 грн, внаслідок чого у відповідача виникла заборгованість перед позивачем у сумі 30220,76 грн.
Частиною 1 статті 612 Цивільного кодексу України встановлено, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Суд враховує, що на момент прийняття рішення жодних первинних та належних доказів належного та повного розрахунку за отриману теплову енергію та абонентське обслуговування, у розумінні вимог статей 74, 76 Господарського процесуального кодексу України, відповідач суду не подав, тому вимога про стягнення з відповідача заборгованості у сумі 30220,76 грн є обґрунтованою, отже підлягає до задоволення.
Позивачем при зверненні до суду із цим позовом використано належний, у розумінні вимог статті 16 Цивільного кодексу України та статті 20 Господарського кодексу України, спосіб захисту його порушеного права.
З огляду на це, суд вважає, що позовні вимоги Приватного акціонерного підприємства «Черкаське хімволокно» в особі відокремленого підрозділу «Черкаська ТЕЦ» до Приватного підприємства «Радар» про стягнення 30220,76 грн підлягають до задоволення у повному обсязі.
Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір покладається, зокрема, у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Оскільки позовні вимоги позивача задоволені повністю, до відшкодування позивачу за рахунок відповідача підлягає 2481,00 грн судового збору.
Керуючись статтями 129, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства «Радар» (18001, місто Черкаси, вулиця Чехова, будинок 9А, ідентифікаційний код 14213610) на користь Приватного акціонерного підприємства «Черкаське хімволокно» в особі відокремленого підрозділу «Черкаська ТЕЦ» (18036, місто Черкаси, проспект Хіміків, 76, ідентифікаційний код 00204033) 30220,76 (тридцять тисяч двісті двадцять гривень 76 коп) грн та 2481,00 (дві тисячі чотириста вісімдесят одна гривня 00 коп) грн судового збору.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення набирає законної сили після прийняття судом апеляційної інстанції судового рішення. Рішення може бути оскаржене протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення до Північного апеляційного господарського суду.
Суддя О.І.Кучеренко
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2023 |
Оприлюднено | 02.03.2023 |
Номер документу | 109272500 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Кучеренко О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні