УХВАЛА
про дозвіл на проведення огляду
Справа № 621/100/23
Провадження 1-кс/621/115/23
28 лютого 2023 року м. Зміїв Харківської області
Слідчий суддяЗміївського районногосуду Харківськоїобласті ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
розглянувши в закритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ відділу поліції № 2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_4 , погоджене прокурором Зміївського відділу Чугуївської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_3 ,
про проведення огляду,
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий СВ ВП № 2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області капітан поліції ОСОБА_5 , в провадженні якого знаходяться матеріали досудового розслідування №42022222140000078 від 20.12.2022, внесеного до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.246 КК України, звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення огляду в порядку, визначеному статтею 237 КПК України.
В обґрунтування клопотання вказав, що до Чугуївської окружної прокуратури надійшов рапорт з Департаменту стратегічних розслідувань в Харківській області щодо незаконної порубки деревини на території НПП «Гомільшанські ліси», а саме дубів, клену, акації у кількості 50 одиниць.
20.12.2022 відомості за даним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022222140000078 за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.4 ст.246 КК України.
17.01.2023 року проведено огляд місця події на території національного природного парку (далі - НПП) «Гомільшанські ліси» поблизу с. Задонецьке Чугуївського району Харківської області, а саме квартал 88 виділ 1 Задонецького лісництва філії «Зміївське лісове господарство», землі якого включені до складу НПП «Гомільшанські ліси» без вилучення у землекористувача, та вказане місце огляду відноситься до зони регульованої рекреації НПП, в ході якого було виявлено факт незаконної порубки дерев загальною кількістю 148 дерев, та проведено кадастрову зйомку, в безпосередній близькості до нежитлової будівлі кафе літ «А-1» загальною площею 532,10 кв.м, назва якого на теперішній час «Сеймуран», власником якого являється ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до довідки ДП «Харківська державна лісовпорядна експедиція», зазначено, що згідно матеріалів лісовпорядкування 2010 року, земельна ділянка зазначена на кадастровій зйомці знаходиться в межах кварталу 88 виділ 1,5 Задонецького лісництва ДП «Зміївське лісове господарство»; ліс кв.88 Задонецького лісництва ДП «Зміївське лісове господарство» відноситься до НПП (господарська частина); місце незаконної порубки знаходиться в кв. 88 виділ 1,5 Задонецького лісництва ДП «Зміївське лісове господарство» і відноситься до НПП «Гомільшанські ліси»; господарські заходи в кв. 88 виділ 1,5 Задонецького лісництва ДП «Зміївське лісове господарство» на протязі останніх 10 років лісовпорядкуванням не проектувалися.
Відповідно до наданих матеріалів філії «Зміївське лісове господарство» ДП «Ліси України», згідно проведеного огляду місця події здійснення незаконного порубу виявленого 17.01.2023 року в кварталі 88 виділ 1,5 Задонецького лісництва Філії «Зміївське лісове господарство» ДП «Ліси України» господарська зона НПП «Гомільшанські ліси» виявлено 142 дерева незаконно зрубаних породи Берест, Акація, Клен, Липа збиток склав 8613737,42 грн., та виявлено привласнення вітровальних та буреломних дерев в кількості 6 шт. породи Акація та Берест збиток склав 222948,93 грн.
Проведеним досудовим розслідування встановлено, що незаконну порубку дерев вчинено в межах земель природно-заповідного фонду НПП «Гомільшанські ліси» в місці розташування земельної ділянки з кадастровим номером 6321782500:01:000:0009. Власником земельної ділянки з кадастровим номером 6321782500:01:000:0009, площею 1,8261 га (цільове призначення: 07.01 для будівництва та обслуговування об`єктів рекреаційного призначення, категорія земель: землі сільськогосподарського призначення), є держава в особі Зміївської районної державної адміністрації Харківської області, правонаступником якої являється Чугуївська районна військова адміністрація Харківської області.
Станом на теперішній час фактичним користувачем зазначеної земельної ділянки являється ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі відповідного договору оренди, укладеного 20 жовтня 2006 року між Зміївською районною державною адміністрацією та ОСОБА_6 , який був зареєстрований у Зміївському районному відділу Харківської регіональної філії державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах», про що у Державному реєстрі вчинено запис від 10.11.2006 року за №040669100003.
Відповідно вказаного договору оренди, в оренду передається земельна ділянка загальною площею 1,8261 га, у тому числі 1,8261 га пасовища, із земель запасу сільськогосподарського призначення на території Задонецької сільської ради Зміївського району. Відповідно до умов використання земельної ділянки за договором оренди: 1) земельна ділянка передається в оренду для облаштування зони відпочинку; 2) цільове призначення земельної ділянки землі рекреаційного призначення; 3) умови збереження стану об`єкта оренди: недопустимість виконання будівельних робіт без відповідного на те дозволу, використання земельної ділянки за цільовим призначенням, додержання вимог законодавства про охорону довкілля.
З протоколів допиту свідків, відомості про яких не розголошуються відповідно до вимог ст.222 КПК України, вбачається, що ОСОБА_6 протягом 2022 року періодично перевозив дрова на тракторі типу ДВШ, проте звідки привозив та де пиляв їм невідомо (а.с.2-37).
Посилаючись на докази, додані до матеріалів клопотання, слідчий вказав, що є достатні підстави вважати, що до незаконної порубки дерев може бути причетний ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
У судовому засіданні прокурор підтримав заявлене клопотання та просив його задовольнити, зазначивши, що результати огляду матимуть вагоме значення під час досудового розслідування та можуть бути використані як докази під час судового розгляду.
Вислухавши думку прокурора, дослідивши матеріали, додані до клопотання, слідчий суддя встановив наступне:
У провадженні слідчого СВ Зміївського ВП ГУНП в Харківській області знаходиться кримінальне провадження №42022222140000078, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 246 КК України, що підтверджується Витягом з ЄРДР від 28.02.2023 (а.с. 1).
Клопотання обґрунтоване вище зазначеними письмовими доказами, безпосередньо дослідженими в судовому засіданні (а.с. 2-37).
Заслухавши прокурора, дослідивши докази, додані до клопотання, оцінивши їх належність, достатність, достовірність та допустимість, слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав для його задоволення, виходячи з наступного:
Відповідно до пункту 18 частини першої статті 3 КПК України до повноважень слідчого судді судді суду першої інстанції належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.
Згідно статті 13 КПК України, не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення вних огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим судовим рішенням, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
За змістом ч.1, ч..2 статті 233 КПК України, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установленихчастиною третьоюцієї статті. Під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення. Не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом. Під іншимволодінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.
Відповідно до положень статті 237 КПК України, огляд проводиться слідчим або прокурором з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення згідно з правилами, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи. Для участі в огляді може бути запрошений потерпілий, підозрюваний, захисник, законний представник та інші учасники кримінального провадження. З метою одержання допомоги з питань, що потребують спеціальних знань, слідчий, прокурор для участі в огляді може запросити спеціалістів. Особи, у присутності яких здійснюється огляд, при проведенні цієї слідчої (розшукової) дії мають право робити заяви, що підлягають занесенню до протоколу огляду. При проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Усі вилучені речі і документи підлягають негайному огляду і опечатуванню із завіренням підписами осіб, які брали участь у проведенні огляду. У разі якщо огляд речей і документів на місці здійснити неможливо або їх огляд пов`язаний з ускладненнями, вони тимчасово опечатуються і зберігаються у такому вигляді доти, доки не буде здійснено їх остаточні огляд і опечатування. Слідчий,прокурор маєправо заборонитибудь-якійособі залишитимісце оглядудо йогозакінчення тавчинювати будь-якідії,що заважаютьпроведенню огляду.Невиконання цихвимог тягнеза собоюпередбачену закономвідповідальність. При огляді слідчий, прокурор або за їх дорученням залучений спеціаліст має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення оглянутого місця чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, що не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
Отже, слідчим під час судового засідання поза розумним сумнівом доведено наявність достатніх відомостей вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, предмети огляду - земельні ділянки - знаходяться у володінні (постійному користуванні) ОСОБА_6 , здійснення огляду яких можливо лише або за добровільною згодою володільця, або на підставі ухвали слідчого судді, а іншими слідчими діями без проведення огляду неможливо зафіксувати відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення, в зв`язку з чим слідчий суддя вважає обґрунтованим та виправданим таке втручання у права володільця для досягнення мети й завдань кримінального провадження.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 13, 233 237, 532 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшого слідчого відділу поліції № 2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_4 , погоджене прокурором Зміївського відділу Чугуївської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_3 , про проведення огляду задовольнити.
Надати слідчому з групи слідчих та прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні дозвіл напроведення огляду земельної ділянкиз кадастровимномером 6321782500:01:000:0009, площею 1,8261 га,
фактичним користувачем якої є ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі договору оренди, укладеного 20 жовтня 2006 року, яка знаходиться в межах кварталу 88 Задонецького лісництва Філії «Зміївське лісове господарство» ДП «Ліси України», господарської зони НПП «Гомільшанські ліси», із залученнямпредставників Філії«Зміївське лісовегосподарство» ДП«Ліси України»та/абоНПП «Гомільшанськіліси»,інженера-геодезистав якостіспеціалістів,
Дозволити супровід проведення вказаного огляду оперативним співробітникам відділу поліції №2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області та/або Управління стратегічних розслідувань в Харківській області ДСР НП України.
На підставі абз.2 частини 1 статті 107 КПК України зобов`язати слідчих з групи слідчих та прокурорів групи у кримінальному провадженні №42022222140000078 здійснити фіксування проведення слідчої дії огляду, за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів
Строк дії ухвали встановити один місяць, тобто до 28.03.2023.
Перед початком огляду копію даної ухвали вручити ОСОБА_6 , а за його відсутності - іншій присутній особі.
Роз`яснити особам, у присутності яких здійснюється огляд, що вони мають право робити заяви, які підлягають занесенню до протоколу обшуку.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її проголошення та апеляційному оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді та включені до апеляційної скарги на судове рішення.
Повний текст ухвали складено 28.02.2023.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Зміївський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2023 |
Оприлюднено | 03.03.2023 |
Номер документу | 109277220 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти довкілля Незаконна порубка лісу |
Кримінальне
Зміївський районний суд Харківської області
Філіп'єва В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні