ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88000, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua
У Х в а л а
"02" березня 2023 р. м. УжгородСправа № 907/172/23
Суддя Господарського суду Закарпатської області Пригуза П.Д., розглянувши матеріали поданої позовної заяви,
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг", код ЄДРПОУ - 42399676, м. Київ, вул. Шолуденка, 1,
про стягнення коштів,
в с т а н о в и в:
Державний торговельно-економічний університет, в особі Ужгородського торговельно-економічного інституту, звернувся до Господарського суду Закарпатської області з позовом про стягнення заборгованості (авансового платежу) за договором постачання природного газу від 05.11.2021 №06-1071/21-БО-Т.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 28.02.2023 призначено суддю - Пригуза П.Д. для розгляду позовної заяви.
Дослідивши матеріали позовної заяви судом встановлено, що позовна заява підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Згідно з п. 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити, зокрема попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Як вбачається із змісту позовної заяви, позивачами, всупереч зазначеним вище положенням п. 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України, не зазначено попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вони понесли та які очікують понести в зв`язку із розглядом справи.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 статті 172 ГПК України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Згідно з п. 2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009, розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Відповідно до п. 59, 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
З наведеного вбачається, що належним доказом відправлення відповідачеві позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення у поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) надані в оригіналі або належним чином засвідченій копії.
В той же час, у додатках до позовної заяви відсутні опис вкладення у поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Враховуючи те, що позивачами не зазначено у позовній заяві попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вони понесли та які очікують понести в зв`язку із розглядом справи, а також не додано документи, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів, суд залишає позовну заяву без руху.
При цьому, суд зазначає, що відповідно до ч. 3, 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі наведеного, керуючись ст. 164, 174, 234 ГПК України, суд -
п о с т а н о в и в:
1. Позовну заяву Державного торговельно - економічного університету, код ЄДРПОУ - 44470624, в особі Ужгородського торговельно-економічного інституту, код ЄДРПОУ - 26099421, яка надійшла до суду 28.02.2023 - залишити без руху.
2. Позивачу протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки заяви.
3. Роз`яснити позивачам, що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається згідно з п. 5 ст. 174 ГПК України.
Копію ухвали направити позивачам.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Суддя Пригуза П.Д.
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2023 |
Оприлюднено | 03.03.2023 |
Номер документу | 109299122 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань інші договори |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Пригуза П.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні