Справа № 1-кп/593/51/2023
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Бережанський районний суд Тернопільської області
"02" березня 2023 р.
у складі:
головуючого - судді - ОСОБА_1
при секретарі судового засідання - ОСОБА_2
з участю:
Прокурора - ОСОБА_3
Захисника (адвоката) - ОСОБА_4
Обвинуваченого - ОСОБА_5
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м.Бережани Тернопільської області кримінальне провадження №-12023211050000013 від 05 січня 2023 року про обвинувачення: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Бережани Тернопільської області, українця, громадянина України, з середньою освітою, не працюючого, депутатом не обирався, розлученого, утриманців немає, проживаючого по АДРЕСА_1 , зареєстрованого по АДРЕСА_2 , раніше судимого вироком Бережанського районного суду Тернопільської області від 08 червня 2022 року за ч.1 ст. 354 КК України до штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (сплачено), - за ч.1 ст. 263 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
У грудні 2022 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_5 перебував в лісі поблизу вул. Хатки в м.Бережани Тернопільського району Тернопільської області та знайшов 34 предмети, а саме: патрони калібру 5,45 мм (5,45x39 мм) (7-Н-6) зразка 1974 р. із звичайними кулями заводського виготовлення до нарізної вогнепальної зброї, які є придатними для стрільби, та є боєприпасами. У цей час у нього виник злочинний умисел, направлений на їх придбання, носіння та зберігання без передбаченого законом дозволу.
Реалізовуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_5 в грудні 2022 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, не маючи передбаченого законом дозволу на придбання, носіння та зберігання бойових припасів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи умисно, перебуваючи у лісі, що знаходиться поблизу вул. Хатки в м.Бережани Тернопільського району Тернопільської області підняв вищевказані 34 предмети, а саме: патрони калібру 5,45 мм (5,45x39 мм) (7-Н-6) зразка 1974 р. із звичайними кулями заводського виготовлення до нарізної вогнепальної зброї та є придатними для стрільби, які є боєприпасами та привласнивши, взяв їх із собою, таким чином умисно вчинив своїми діями незаконне придбання та розпочав незаконно зберігати бойові припаси без передбаченого законом дозволу.
У подальшому, цього ж дня, ОСОБА_5 , вищевказані 34 предмети, а саме: патрони калібру 5,45 мм (5,45x39 мм) (7-Н-6) зразка 1974 р. із звичайними кулями заводського виготовлення до нарізної вогнепальної зброї та є придатними для стрільби, які є боєприпасами переніс із лісу, що розташований поблизу АДРЕСА_3 у квартиру за місцем свого проживання, за адресою АДРЕСА_4 та таким чином умисно вчинив своїми діями незаконне носіння бойових припасів без передбаченого законом дозволу та продовжив умисно незаконно зберігати бойові припаси за місцем свого проживання без передбаченого на це законом дозволу.
Надалі, 24 січня 2023 року за місцем проживання ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_4 на підставі ухвали слідчого судді Бережанського районного суду Тернопільської області справа №1-кс/593/35/2023 від 24 січня 2023 року проведено обшук під час якого виявлено та вилучено вищевказані 34 предмети, а саме: патрони калібру 5,45 мм (5,45x39 мм) (7-Н-6) зразка 1974 р. із звичайними кулями заводського виготовлення до нарізної вогнепальної зброї, які є боєприпасами та є придатними для стрільби.
Відповідно до ч.2 ст.178 Цивільного Кодексу України, види об`єктів цивільних прав, які можуть належати лише певним учасникам обороту або перебування яких в цивільному обороті допускається за спеціальним дозволом, встановлюються законом. Частина 1 статті 263 Кримінального кодексу України встановлює кримінальну відповідальність за носіння, зберігання, придбання, передачу чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу.
Враховуючи наведене, ОСОБА_5 не маючи будь-якого дозволу на такі дії, придбав, носив та зберігав бойові припаси чим порушив вимоги: п.8 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв`язку з прийняттям Закону України «Про Національну поліцію» за №901-VIII від 23 грудня 2015 року, Постанови Верховної Ради України за №2471-XII від 17 червня 1992 року «Про право власності на окремі види майна», «Положення про дозвільну систему», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №576 від 12 жовтня 1992 року та «Інструкцію про порядок виготовлення, придбання, зберігання обліку, перевезення та використання вогнепальної зброї, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими та аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів», затвердженої наказом МВС №622 від 21 серпня 1998 року.
Органом досудового розслідування вказані дії обвинуваченого ОСОБА_5 кваліфіковані за ч.1 ст. 263 КК України, як придбання, носіння, зберігання бойових припасів без передбаченого законом дозволу.
01 березня 2023 року в м. Бережани Тернопільської області між прокурором Бережанської окружної прокуратури ОСОБА_3 з однієї сторони та з іншої сторони обвинуваченим у цьому кримінальному провадженні ОСОБА_5 у присутності його захисника адвоката ОСОБА_4 укладено угоду про визнання винуватості.
Згідно ізумовами угоди,прокурор таобвинувачений ОСОБА_5 дійшли згодищодо формулюванняобвинувачення,всіх істотнихдля даногокримінального провадженняобставин таправової кваліфікаціїдій обвинуваченогоза ч.1 ст.263 КК України.
Також сторонами угоди визначено узгоджене ними покарання, яке ОСОБА_5 повинен понести за вчинене кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 263 КК України позбавлення волі на строк 3 (три) роки із звільненням його на підставі ст. 75 КК України від відбування такого покарання з випробуванням.
В угоді передбачені наслідки укладення та затвердження угоди про визнання винуватості, встановлені ст. 473 КПК України та наслідки їх невиконання, передбачені ст. 476 КПК України та отримана згода ОСОБА_5 на призначення узгодженого сторонами угоди про визнання винуватості покарання.
У підготовчомусудовому засіданніобвинувачений ОСОБА_5 свою винуу скоєннікримінального правопорушення,передбаченого ч.1 ст. 263 КК України визнав повністю, не оспорює та визнає всі без винятку обставини вчинення ним кримінального правопорушення, які викладені в обвинувальному акті; також повідомив, що цілком розуміє надані йому законом права, наслідки укладення та затвердження угоди про визнання винуватості, характер пред`явленого обвинувачення та вид покарання, який буде застосований до нього у результаті затвердження угоди про визнання винуватості та просить затвердити вказану угоду й призначити йому узгоджену міру покарання, заявивши, що здатен реально виконати взяті на себе відповідно до укладеної угоди зобов`язання.
Захисник обвинуваченого адвокат ОСОБА_4 у підготовчому судовому засіданні також просить затвердити дану угоду, розуміє надані йому законом права, наслідки укладення та затвердження угоди про визнання винуватості.
Прокурор ОСОБА_3 у підготовчому судовому засіданні підтвердив, що йому також зрозумілі наслідки затвердження угоди про визнання винуватості, визначені ст. 473 КПК України та просить затвердити зазначену угоду.
Розглядаючи в порядку п. 1 ч.3 ст. 314 КПК України питання про можливість затвердження угоди про визнання винуватості, суд виходить з наступного.
Відповідно до правил ст. ст. 468, 469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.
Обвинувачений ОСОБА_5 беззастережно визнав себе винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 263 КК України, який, згідно ст. 12 КК України, є тяжким злочином.
Суд, в порядку ст.474 КПК України, шляхом проведення опитування сторін кримінального провадження, переконався, що укладення угоди про визнання винуватості сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.
При цьому судом з`ясовано, що обвинувачений ОСОБА_5 повністю усвідомлює зміст укладеної угоди про визнання винуватості, характер обвинувачення, щодо якого визнає себе винним, цілком розуміє свої права, визначені ч. 4 ст. 474 КПК України, а також наслідки укладення, затвердження даної угоди, передбачені ч. 2 ст.473 КПК України та наслідки їх невиконання, передбачені ст. 476 КПК України, а також те, що умисне невиконання угоди є підставою для притягнення його до відповідальності, встановленої законом.
Прокурору та захиснику відомі наслідки укладення та невиконання даної угоди.
Також судом встановлено, що умови даної угоди відповідають вимогам Кримінального процесуального Кодексу України та Кримінального Кодексу України, відповідають інтересам суспільства, не порушують права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб.
Враховуючи викладене, оскільки умови угоди про визнання винуватості, укладеної 01 березня 2023 року у цьому кримінальному провадженні відповідають вимогам Кримінального процесуального кодексу та Кримінального кодексу України, суд, врахувавши заслухані доводи сторін кримінального провадження, дійшов висновку про наявність всіх правових підстав для затвердження вказаної угоди.
За таких обставин суд вважає доведеним у судовому засіданні те, що обвинувачений ОСОБА_5 , за обставин, вказаних в обвинувальному акті, вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 263 КК України й така кваліфікація дій обвинуваченого є правильною.
За таким кримінальним правопорушенням обвинуваченому ОСОБА_5 слід призначити покарання, узгоджене сторонами угоди про визнання винуватості від 01 березня 2023 року.
Так, покарання, узгоджене сторонами угоди відповідає вимогам ст.ст. 50,65 КК України, санкції ч.1 ст. 263 КК України.
При цьомусуд враховуєте,що обвинувачений ОСОБА_5 повністю визнавсвою вину,щиро каєтьсяу вчиненому,активно сприяврозкриттю злочину. Судом також враховується й тяжкість вчиненого кримінального правопорушення, яке є тяжким злочином, поряд з цим також приймається до уваги, що обвинувачений за місцем проживання характеризується фактично позитивно, покарання за попереднім вироком суду відбув, оскільки штраф сплатив повністю.
Обтяжуючих відповідальність обвинуваченого обставин у судовому засіданні не встановлено.
Зважаючи на такі обставини, суд вважає, що виправлення обвинуваченого, а також запобігання вчиненню ним та іншими особами нових злочинів, є можливим без ізоляції обвинуваченого від суспільства й визначене сторонами угоди покарання у виді позбавлення волі у запропонованому терміні (мінімальне згідно санкції) є обґрунтованим, а також є наявними підстави для застосування у даному випадку положень ст. 75 КК України та звільнення обвинуваченого від такого покарання із випробуванням та встановлення йому задля цього іспитового строку мінімальним терміном, а також покладення на нього відповідних обов`язків, передбачених ст. 76 КК України.
Виходячи з викладеного, суд дійшов висновку про можливість затвердження угоди про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим ОСОБА_5 та призначення обвинуваченому узгодженої сторонами міри покарання.
Також, з обвинуваченого в користь держави слід стягнути процесуальні витрати на залучення експерта у цьому кримінальному провадженні та вирішити питання про долю речових доказів в порядку ст. 100 КПК України.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 373, 374, 473, 474, 475, 476 КПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Затвердити угоду про визнання винуватості між прокурором Бережанської окружної прокуратури Тернопільської області ОСОБА_3 з однієї сторони та з іншої сторони обвинуваченим у цьому кримінальному провадженні ОСОБА_5 укладену в присутності його захисника адвоката ОСОБА_4 01 березня 2023 року в м. Бережани Тернопільської області у кримінальному провадженні, внесеному 05 січня 2023 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023211050000013.
ОСОБА_5 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263 КК України за яким призначити йому узгоджене сторонами угоди про визнання винуватості від 01 березня 2023 року покарання у виді позбавлення волі на строк 3 (три) роки.
Із застосуванням ст.75КК України ОСОБА_5 звільнити від відбування основного покарання у виді позбавлення волі з випробуванням із встановленням іспитового строку на 1 (один) рік.
Згідно п.п. 1, 2 ч.1 ст.76 КК Українипокласти на ОСОБА_5 обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації та повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Стягнути з обвинуваченого ОСОБА_5 в користь держави процесуальні витрати на залучення експерта з проведення:
-експертизи зброї від 26 січня 2023 року №СЕ-19\120-23\1044-БЛ в розмірі 1510 ( одна тисяча п`ятсот десять) гривень 24 коп.
Речові докази:
-26 патронів калібру 5,45 мм (5,45х39 мм) (7-Н-6) зразка 1974 року із звичайними кулями заводського виготовлення до нарізної вогнепальної зброї та 8 гільз до вказаних патронів, які поміщені у сейф-пакет №5230417 та зберігаються у камері зберігання речових доказів відділу поліції №-1 (м.Бережани) Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області (квитанція №-17 від 30 січня 2023 року) знищити.
Вирок суду може бути оскаржений з підстав, передбачених статтею 394 КПК України до Тернопільського апеляційного суду через Бережанський районний суд Тернопільської області протягом 30 днів з дня його проголошення.
Вирок, якщо інше не передбачено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції. Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Обвинуваченому та прокурору копія вироку вручається негайно після його проголошення. Учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні, копія судового рішення надсилається не пізніше наступного дня після ухвалення вироку.
Обвинуваченому також роз`яснюється його право заявляти клопотання про доставку в судове засідання суду апеляційної інстанції.
Суддя Бережанського районного суду
Тернопільської області ОСОБА_1
Суд | Бережанський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2023 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 109318745 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти громадської безпеки Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами |
Кримінальне
Бережанський районний суд Тернопільської області
Німко Н. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні